Radovi u malinjaku

2qs6rly.jpg


zyexxs.jpg
 
@malinar
Sa koliko ljudi si plevio 70 ari i koliko vremenski cisto pitam zbog obima posla ,pozz?

idemo dalje
2qs6rly.jpg
2qs6rly.jpg
2qs6rly.jpg
 
@SSTEVAN
pozz,kao pocetniku tako mi pokaza neko"a kad vodenica promelje samo cepa".Spreman sam da promenim ,video sam da nekako obmotavaju na slikama ali mi nije bas ni jasno?
postoje jos neke korisne stvari koje sam video na ovom forumu pa cu primeniti npr.nasloni sa onom drvenom preckom,itd.
ako imas vreme pokusaj da mi objasnis i dr. nacin vezivanja!!!
 
@cunami

Пољска: Пољопривредници страхују од смрзавања може оштетити жетве

Нагли пад температуре је довео до панике у деловима пољске пољопривредне заједнице, усред страхује да приноси јабука и другог воћа ће бити оштећена. Губици су већ пријављене у неколико провинција, као што се види у Шлезији, Вармиа, Мазуриа, Уиелкополска и Кујавиа-Помераније. Најозбиљнији проблеми се дешавају, где су рано процветали воћњацима, нарочито у вези са вишње, кајсије и брескве. Пољопривредници су предузимање хитних мера у ујутру у борби против мраза, прскање воћњака са микроелемената.

Опасности су двоструке, јер не само да може бити смањене приносе у количини, квалитету крајњег производа може бити мањи. Пре десет година, пољопривредници изгубио око 90 одсто њихових жетве, када САД мразева вратио у пролеће. Пољопривредници се надају да таква драстична ситуација неће се поновити ове године.
 
ACA77,
teze je to objasniti nego primeniti u praksi, uzmes onu veliku vezu i namotas na neko manje drvo, otprilike za duzinu tvog reda malina. Kraj veziva vezes za direk, onda odmotavas paralelno sa zicom, kad dodjes do stabla sa malinom, e sad kako da ti objasnim? Obmotas kanap oko stabla ali proturis odozdo pa vratis na gore pa nastavis pored zice i sve tako redom. Al sam objasnio u p.m.ni ja nebih razumeo. Salim se pogledaj negde na forumu ima tacno, prosto je samo malo rutine i to ide ko ladna voda. a i ja sam prosle godine prvi put probo kod komsije, malo se pomucis u pocetku al posle je OK.
 
Aca77

u tom delu parcele imam 33 vrste po 95 do 105m.duzine. Tu sam odradio skoro sve,mislim oko 70 ari otprilike sa 6.ljudi od 7do 17h.plus ja malo ovde malo onde.....ali bilo je bas bas zaraslo...
 
@cunami
preveo sam i procita pa mogu reci pravi haos,dosta voca im se smrzlo vec prijavljuju stetu
:bravo:
 
::svaka cast:: cunami ...Evo i denka je nesto radio

2zpm74o.jpg


105y7ue.jpg


2vmag0j.jpg

Ove tri slike su od nasih hladnjacara koi nam odreduju cenu nase maline prva slika je od nekog koi ima 10-ine ha skora sva mu je ovakva a ima i losije
Druga slika je od drugog hladnjacara i on ima 10-inu ha

Treca je od treceg gazde i ima 8-9 ha 1/2 je u mnogo gorem stanju

Mozda je u pitanju kako zoran sef( kaze tuda ruka svrab ne cese) pa veliki malinjaci nemogu biti kao oni gde vlasnici maksimano ne rade u njima ili je kako meeker kaze ( mosda oni imaju druge izvore::novac:spavam:

Ada u macvi nije sve tako evo .....

mlm9v7.jpg


29e3eyc.jpg


25p026q.jpg


Ovakvih u macvi u sirem krugu ima 10-20%
A ima i ovakvih
24pi2yg.jpg
 
Poslednja izmena:
Jutros kod mene slana kao jaje, videćemo da li će biti posledica.... Inače kod mene je ovako stanje, sve zavisi od parcele do parcele pošto imam više malinjaka, kako sam gde stigao da odradim jer sam u škripcu sa vremenom... Sve u svemu zadovoljan sam kako je malina krenula...

2me7a1g.jpg


5js6xs.jpg


30ib9lx.jpg


1zpiolv.jpg


2vs50g0.jpg
 
@pole
Bravo za pohvalu je ovo tvoje angazovanje!!!!
@cunami
Da li je tvoj malinjak pored potoka i da li joj mozda smeta prisustvo drveca iz okolisa.
Kod mene je malina slabija gde ima viosokog drveca koje je poklapa!

Dli je neko mozda gledao poslednju emisiju "znanje na poklon" bilo reci o nekom malinaru koji nije pocetnik a isprsko malinu necim i skroz je upropastio ? Tako sam ja cuo od komsije!
 
Nazad
Vrh