Radovi u malinjaku

Je li imao ko ovaj problem? U jednom starom malinjaku prilikom prošlogodišnjeg freziranja toliko je niklo divlje zelje i pirevina pa sam morao prskati hrebicidom.Poprskao sam Agramom i sve je zbrisao, ali posle 7 dana zelje je počelo opet da raste bledo zeleno ali gura.Ima li ko rešenje za taj problem? Mogu kositi ili frejzirati,ali nije to konačno rešenje.
 
Pozdrav svima
@ljujke01
Lepo izgleda. Znam kako ti je bilo se tiče plevljenja novoposađenih malina, još mi je u svežem sećanju prošla godina.
@Vidojica
Svaka čast, zaista lepo videti.
 
@Vidojica
Da ne budem pogrešno shvaćen, kad sam rekao svaka čast, mislio sam na slike novog malinjaka a ne na divlje zelje i pirevinu.
 
@Forest Gamp
Hvala,ali nije to zelje u novom malinjaku.To što se vidi su lastari u redovima.Rastu kao ludi i treba da zakidam drugi put.To je u tvom komšiluku- Trešnjica
@zoran sef
Ako misliš da će pomoći košenje,kosiću to sam i planirao.Pitao sam nekog stručnjaka i rekao mi da prepršćem BONACOM, ali na njoj piše da je protiv divlje kupine i poponca pa nisam sivuran da bi vredelo.
 
imos3r_th.jpg
Samo a pokažem razliku u malinama.Ove maline u krupnom planu i ove na dnu slike su istovremeno posađene,ali ove dole nisu pođubrene stajnjakom(nisam stigao). Sve drugo je isto urađeno.Razlika je da ne poveruješ.Tako da imaju primer oni što ne daju važnost stajnjaku.
 
@Vidojica
Drago mi je da su nam i malinjaci u komšiluku. Da li se ovaj malinjak na slici nalazi na putu za Tvrdiće, ako nije tajna. Moj malinjak se nalazi kod vojnog rezervoara, na vrhu brda.
 
Opet sam nešto zeznuo,sad ode mala slika. Malinjak je ispod vojske kroz 'umu jedno pola km od tebe.(Ćuvik)
 
@Vidojica
Slažem se sa tobom za stajnjak. Prošle godine 9 aprila sam kupio tu njivu na Trešnjici, i tri dana kasnije posadio malinu. Malo sam požurio sa sadnjom da ne gubim godinu, nisam pođubrio stajnjakom i dobro su se primile ali nisu baš najbolje izrasle.
 
Ima izgleda da bude kao u Poljskoj.Trenutne temperature,Kopaonik 0,Zlatibor 3.Samo jos sneg fali.
 
@blacky ja mislim da bi trebali da se bolje organizujemo, pa ako moze facebook revolucija sto nebi mogla i FORUM revolucija
 
Poslednja izmena:
Da li ste bacali KAN u prvoj godini po sadnji,meni rekli da bacim sad malo sakom...ne znam...da ne izgori lastar...
 
ja razbacio kan po novoposadjenoj malini , bacio 3.5 kg na 180 met , i ok je za tu dozu znam da je ok nisam smeo vise da bacamy radio sam tako i prosle god , s tim da sam jos jednom prehranio al sa duplo vise kan-a
 
Sacekaj Igore jos malo da porastu 15-20cm, pa tek onda prskaj, isto kao i ja. Prihrana MURTONIK . Prihrani malo i KAN-om.
 
Evo da ispricam i ja jednu svoju glupost - zasadio sam malinu pre neku godinu a da pre toga nisam uradio analizu zemljista niti sam imao pojma kakvo zemljiste je potrebno za nju rukovodeci se time da ce mi najlakse biti da je obradjujem ako se nalazi u okviru okucnice , ispostavilo se da sam je zasadio na kiselom i slabopropusnom zemljistu pa sad dve godine muku mucim da koliko toliko promenim svojstva zemljista i dovedem malinjak u red ne zeleci da olako odustanem dane i dane provodim u malinjaku , samo jos sator da podignem i da ne izlazim iz njega . Seriju glupih poteza sam nastavio juce , razbacio sam KAN u odnosu 200 kg/ha , zasto nisam procitao deklaraciju ni sam ne znam ali tek posto sam ga razbacio procitao sam da se ne preporucuje visegodisnja upotreba na kiselim zemljistima - kao sto je moje - ili ako se vec baca da se mora baciti odredjena kolicina kreca da bi se ta kiselost smanjila . Sve to je veoma logicno i sve to ja znam al eto ponekad covek ne razmislja sta radi ! Ima li neko iskustva sa upotrebom azotnih djubriva na kiselim zemljistima ?
 
@vidojica
slazem se sa jandebogd u vezi kopanja. zelje ima veoma jak i dubok koren, a svi herbicidi deluju folijarno tako da samo spale list na zelju, ali ono se bas zbog dobrog korena lako obnavlja. motiku i udri. mislim da je najgore moguca stvar koja moze da poraste u malinjaku prokleti murecep koji nema sanse da eliminises,a ako jos poraste u redu e nema gore osude jer ima koren kao srvo, a ako ostane i samo jedna najmanja zilica on se oporavlja, a prskanje ga samo okupa i malo spali, ali za 5 dana on kao nov.da li ima nekog leka i za njega ili jedino motika?
 
Nazad
Vrh