Radovi u malinjaku

ima potok oko30 met udaljenosti al do sada nije nista smetalo osim klizista, inace u tom delu je malina dobra kao sto gore slika kaze
 
mnogo zavisi od parcele,ja imam 3 malinjaka i u svakom je razlika a ovaj sto mi je na vecoj nad.visini tj. na planini jagodnji njabolji je,nema nijedne suve i u odlicnom je stanju a u ostalim imam poneku suvu a neke tek sad poceli puci al ih ima od 5 do 7 pa izgleda kusava
 
Malina, danas.
Pre dva dana preprskana treći put, još samo da se isfrezuje međuredni prostor.

t0rb08.jpg
 
Malina Vilamet,zasad star preko 20 godina.Nece,slabo napreduje ubi je hladnoca.Nadmorska visina 600 m.

 
Evo danas prskao drugi put.Malina prvo vezanje, posađena u jesen 2009.god.
Probam poslati slike nije uspelo.Koja treba da je veličina slike?
 
Sutra javljaju hladno vreme a u planinskim predelima susnežicu, kakve sam sreće sneg će pasti kod mene a malina se još nije oporavila od jučašnjeg mraza i slane....
 
Izgleda da svi uveliko rade!
ja sam juce video prvi cvet na vilametu, dok miker jos uvek sprema cvetove
danas sam prskao po 4 put i to sa abastate +akord+ksc prihrana
okopao fali jos friziranje ali od sutra vec pogorsanje vremensko pa cu posle kise.

BUBE,?

Danas dok sam prskao video sam oko 20 buba cudnog izgleda ,probacu da ih docaram;tamno braon oko 1 centimetar duzine,nekako imaju cudnu glavu nemaju izdvojene oci vec su njihove oci kao 2 ledjna peraja kod ajkule.Neko ce pomisliti da sam opiso vanzemaljca.:haha::haha::haha:

Ali ako postoji neki sajt sa slikama molim vas posaljite kako bih prepoznao mog novog stanara!

Inace bolje je delovao etiol na njih nego li abastate,mada na etiketama pisu potpuno iste stvari za ova dva insekticida.
pozz.

Majstor Gera,
super sve kao jedna ::svaka cast::
 
Poslednja izmena:
etiol je prvenstveno protiv buva i ostalih stetocina po domacinstvu. dobar je za prskanje protiv ziska u kukuruzu.abastat i etiol imaju sasvim razlicite aktivne materije.abast je prvenstveno namenjen za vocarstvo i deluje tek nwkoliko sati i dana nakon prskanja.zato etiol i nije za malinu jer on ubija samo neke bube, ali zato drugim i ne skodi.ipak se ti drzi abastata.to je moj savet
 
kako vam izgleda ovaj pocetnicki malinjak!!!!!!!!!
25zm3nl.jpg


Ovo sto se zeleni je trava u medjurednom prostoru, a oko malina je teskom mukom oplevljeno!!!!!!
 
Samo da vas pozdravim :ppozdrav:. Lepe slike malinjaka samo napred!

@aca77 Vrati se na starije stranice, postavio sam slike kako se vezuje malina. To je sistem koji svi koriste, nisam video bolji.

@pole Dobro si odradio posao sa travom, nastavi i dalje tako.

Mrzelo me da slikam malinjak zasađen prošle jeseni, gde se sadnice ne vide od trave, a međuredni prostor isfrezovan :udri::udri:
 
]
Ukapirah i ja kako se šalju slike.Juče prskao malinu treći put i malo slikao.Posađena u jesen 2009. god ovo je prvo vezanje skoro sva na 1.8m.
 
Pozdrav dobri ljudi! Sećam se da je prošle godine kod mene(i Duleta majstora, isti kraj) u berbi uvek bila niža otkupna cena maline za oko 10 dinara u odnosu Zapadnu Srbiju odakle je većina malinara na ovom forumu. Ove godine o ceni možemo samo da nagađamo dok ne počne berba, ali opet sumnjam da će kod nas biti ista cena kao i u ostalim krajevima zemlje. Kod mene je situacija sledeća: oni koji nemaju stalan posao pored maline(najveća površina koju neko ima ide do 50 ari) gaje još uglavnom kupinu, i šljivu. I kad sve to(a posebno malina) dođe na rod, onda su ljudi u fazonu: daj šta daš, samo da mi ne propada gotovo. Nema nikog ko bi svoju malinu bacio pre nego li je dao po maloj ceni, a hladnjačari su ovoga svesni. Uveče kad se pije pivo ispred prodavnice svi psuju i kukaju na lopove hladnjačare, pa sutra zorom pognutih glava u malinjake, da ne propada. I pričam ja ljudima da moramo nešto da promenimo, ali uzalud, idem protiv vetrenjača jer mentalitet je čudo! A ako ne možeš da ih pobediš onda im se pridruži. Ćuti i beri, da ne propada, i vozi raspalog forda koji je tvoj ispisnik, dok potomci hladnjačara voze X5(Panić) i Touareg(Miljković), nema veze što si ti završio fakultet! Ti živiš u zemlji tajkuna (a ne seljaka) na brdovitom Balkanu...
 
Mislim da ove godine sto se tice naseg kraja nece inati sta da se nabere vecina malinjaka je u mnogo losem stanju, retko je naci dobar malinjak, mislim nesto da je to posledica od prosle godine mnogo kisovita bi prosla godina
 
Mislim da ove godine sto se tice naseg kraja nece inati sta da se nabere vecina malinjaka je u mnogo losem stanju, retko je naci dobar malinjak, mislim nesto da je to posledica od prosle godine mnogo kisovita bi prosla godina

I u mom kraju isto tako ...po mom laickom shvatanju zbog vlage malinjaci su oboleli uglavnom glivicnim i bakterioloskim obolenjima ... ? ova godina izgleda bice slicna prosloj ...? kako se zastititi dodatno sem preventivno od glivicni i bakteriol.. obolenja

Jutros na b92 nov ruski fungicid EKSTRASOL sirokog spektra delovanja ..800 din/l a 2l po 1 ha
 
Ja razbacio azota 27%, od ove kise ne mogu ostati ziv od lastara... Sreca da je okopano, pa nema trave...
 
Nazad
Vrh