Radovi u malinjaku

2z7hh90.jpg
 
trenutna situacija u konkurentskoj poljskoj izgleda ovako neznam samo kako polana podnosi ovoliki sneg i temperaturu -2 stepena , na njihovim forumima vec su poceli da kukaju na vremenske prilike
 
naravno da ne moze da se poredi kukuruz i malina, smesno je porediti u pogledu rada oko nje,ali sta nam ostaje da radimo, posla i ovako nigde nema i jedino ona ostaje. 120 din po kg je ipak lepa cena. sve ispod toga je mizerno,ali i ako bude manja od 120 pa i ispod 100 din opet cemo svi brati jer nemamo izbora. mi apsolutno ne mozemo uticati toliko na cenu.nase je u zadnjih 15 godina da radimo i da cutimo jer se protiv ovog sistema tesko boriti.skoro da i ne postoji nacin da se tome odupremo..
 
Da mekeer :ppozdrav: Macva nema dobre maline sl. i u dr. krajevima a ovo sa Poljacima i cileom vidise ...
Ona prica gore mi nemozemo da uticemo na cenu ....ne tacno ...ako ovako olako diskutujemo da je i cena od 120 din zadovoljavajuca ...i da moramo da prihvatimo...pa mozda hladnjacarski sateliti ovo citaju i to uzimaju u obzir kao jedan element... pri donosenju odluke o formiranju cene moze im se....

Uskoro cu vam pustiti slike malinjaka onih hladnjacara koi odreduju otkup. cenu maline ...videcete kakve su jadno... a imaju VELIKE plantaze sa nikakvom malinom
 
@pole,
Potpuno si u pravu ali mislimda hladnjacari nece da tumaraju po nasim forumima i uzimaju u obzir nase komentare za formiranje cene, kad vec imaju monopol nad odredjivanjem cene maline. Mislim da na njih jedino mogu uticati oni ljudi koji su sa njima u sprezi tj. nasi politicari-tajkuni. Iskreno se nadam da ce skociti cena malini zbog toga sto ce ove godine biti izbori, u krajnjem slucaju ponovo cu se slikati ispred beogradske skupstine kao prosle godine.A po vasim misljenima puno vas ce da mi se pridruzi!
pozz
 
Vec ih je bilo na forumu proslih godina!

Zasto ne bi dosli pred berbu i ove.


Prosle godine je clan lanjskisneg vredjao sve malinare ovde i branio hladnjacare. Setite se toga samo!
 
MALINAR

Imaš baš pravu kolekciju korova, ovo zelje ćeš obradom razmnožavati. Mora ovo bolje i brže za koji dan kada temparature odu preko 20 stepeni korovi budu podivljali.
Jesi li ovo prskao totalnim herbicidima pre oranja.
 
Koliko vidim cena i ovde varira od 70 - 270,u zavisnosti ko prica (ili koga slusas),a ni jedne godine se ne zna cena dok ne pocne branje jedno 10 dana,kako za malinu tako i za kupinu.
Sto je babi milo to joj se i snilo.(dosta zavisi jel' baba prodaje ili kupuje malinu)
Samo nek posluzi vreme i da bude da se dosta nabere,a cena kolika bude.
 
nisam stigao da poprskam prosle godine i sad mi se to obija o glavu...Ova parcela nije prskana nicime jedno 50god.minimum,bila trava,staro voce isl.Samo pokoseno,pocupano korenje i zile od drveca i siblja i udri oranje itd...
 
Vec ih je bilo na forumu proslih godina!

Zasto ne bi dosli pred berbu i ove.


Prosle godine je clan lanjskisneg vredjao sve malinare ovde i branio hladnjacare. Setite se toga samo!
Jos neke sam prepoznao samo nisu bili onako NAPADNI kao lanjski sneg
Inace tu problematiku ne istrazuju vlasnici hladnjaca ...vec njihovi ( sateliti, gor...)
I ne samo sto citaju nas forum vec idu i po selima i razgledaju malinjake i opipavaju puls koliko je ko od nas zaduzen koliko ko od nas mora dati robu i po minimalnoj ceni i pricaju nam nerbuloze zato savetujem sto manje price o ceni od nas ... samo -jednostavan odgovor ako cena bude odgovarajuca bracemo ako ne pokosicemo i cekati narednu proizvodnu god. -pa staje tuje-
 
Za sutra sam pojacao ekipu i planiram da zavrsim sa plevljenjem,mislio sam da pokosim izmedju vrsta.Da li da to pokoseno ufreziram u zemlju ili da pograbim i iznesem van maline,sta mislite
 
ovo mi je od pre 10tak dana kad sam poceo postavljati direke na donjoj parceli,stiglo mi jedno 200kom kao uzorak pa da vidim kako ce da ide...Imam rucni busac,postavimo pa pobijemo maljem jos malo...

raqema.jpg
 
nisam stigao da poprskam prosle godine i sad mi se to obija o glavu...Ova parcela nije prskana nicime jedno 50god.minimum,bila trava,staro voce isl.Samo pokoseno,pocupano korenje i zile od drveca i siblja i udri oranje itd...
NI ja nisam prskao totalicidom al nemam toliko problema i ako je mnogo stajnjaka ufrez ...verovatno sto je sadnja u martu a imao sam plevlljenje pre 15 dana sad opet u akciju ..pustam slike sutra
Reaguj hitno ja bih probao da to jedno tanjiranje kroz sredinu i dobro ufreziram a nakon nekoliko dana opet
 
Nazad
Vrh