Radovi u malinjaku

Da i ja sam pomislio, mada me buni broj larvi u ostecenju ima ih u prosjeku od 10-30 zavisi kako gdje, negdje gdje su uspjele odrasti su narandzaste boje bas kao u ovoj brosuri.
 
jedno pitanje narode jel mogu poceti cistiti malinjak da sjecem i iznosim sad vec suve stabljike i sa cime treba prskati malde lastare kad ocistim??,ovdje mi ljudi kazu da ne diram jos zbog ovih vrucina (kakve veze ima vrucina sa ciscenjem?).
 
jedno pitanje narode jel mogu poceti cistiti malinjak da sjecem i iznosim sad vec suve stabljike i sa cime treba prskati malde lastare kad ocistim??,ovdje mi ljudi kazu da ne diram jos zbog ovih vrucina (kakve veze ima vrucina sa ciscenjem?).
Mozes krenuti sa čišćenjem, a mlade možes preprskati
Akord
+
Abastate
+
NU Film 17
+
Kozak
ili Dithan, Actara i Sunmite,
Ili Actara+ Vertimec
pa ti izaberi sta ti drago!
 
ja sam zadni put zakidao lastare 15 maja,pa sad muku mucim zato sto su prerasli pojedini lastari.
kada treba zakidati zadnji put lastare, a da stignu da porastu do 1.7m koliko je druga zica.
inace imam kap po kap pa voda nije problem.
ove godine sam imao 1 ar maline 50m duzih,ali sam posadio ove godine 500 metar 10 ari,pa mi je potrebna pomoc.
nadmorska visina 650 m,juzna strana kopaonika.
 
@aksa
Ja sam na 700m nadmorske visine, zadnji put zakidam krajem maja, i sve to lepo stigne da izraste. Ako imas kap po kap slobodno do kraja maja ocisti sve, ako meni stizu na ovoj susi da izadju izaci ce i tebi bez brige
 
Što se tiče zakidanja lastara siguran sam da je to sve individualno.Imam kmšije koji zakinu lastare na početku branja,oberu malinu bez da im novi lastari smetaju i oni izrastu do oktobra preko dva metra. Ja sam jedne godine tako pokusao i nikada više :osmeh: .
Da napomenem da ni oni kao ni ja nemamo vodu za navodnjavanje,ali kod njih je zemlja drugačija.
Mislim da ko ima vodu (pogotovu sistem kpk) nema zbog čega da se brine. Što se kasnije zakinu lastari manja je verovatnoća da obole i tako dogodine bude zdraviji malinjak.
 
ima li u ariljskom ili ivanjickom kraju dvorodna sorta Himbo Top (Rafgaqu)? i ima li sadnice na prodaju? razmisljam na jednoj parceli da posejem ovaj Himbo Top a na drugoj Fertodi Zamatos.
 
potencijal

Moja slobodna procena je ako u vezivanju lastara a kod mene kazu zaperaka za iducu god odgovorno tvrdim da ne mogu da prerastu,po nekoj davnoj skoli rodnica za iducu god sposobna je za dobar rod ako je na prolece skratimo za trecinu?Ono sto uvek radim bitan je fi tj debljina rodnice imali ste prilike da vidite par slika sa moje strane gde sam namerno slikao vrhove sa svojim potencijalom to nemoze rodnica kojoj na prolece nemamo sta da skratimo...pustite ih da predju drugu zicu slobodno ali odradite jesenji program zastite...u stvari probajte na jednom delu malinjaka iskreno za sve VAS crnjevo

- - - - - - - - - -

Majstore Zivanovicu BRAVOO
 
- - - - - - - - - -

Majstore Zivanovicu BRAVOO[/QUOTE]

Hvala kolega,trebao bih ja ovde svima da se zahvalim,jer da nije bilo saveta sa foruma ne bih uspeo da je dovedem u ovo stanje. Samo da posluži vreme i biće ovo dobra godina.
 
Drugari treba mi 2000 vilameta za jesen da posadim.Ko ima dobre sadnice nek se javi na poruke.
Imam još jednu nedoumicu oko protivgradne mreže.Koji se sistem dobro pokazao u praksi?Da bih znao zbog stubova itd.Pozdrav.
 
To azotno đubre će pomoći sigurno, zelena masa od njega "poludi". Čim se pojave mladi lastari polivaj nekim biostimulatorom, ako imaš $$ ja preporučujem kombinaciju BioPlant Flora + Ekstrasol na svakih 5-8 dana ili i njih puštaj kroz zalivni sistem.. Slavol je jeftiniji, ali.. ali..
Ako ti se biljke oduševe ovim mikrobiološkim djubrivima i lepo nameste i krenu, pazi da ne preteraš preko treće žice :osmeh:

BioPlant Flora nema neki veci efekat na tako cesto tretiranje, dovoljno je na 15 do 20 dana i ne preporucuje se vise od 4 tretiranja godisnje, sve preko toga je bacanje novca. Sto se tice tretiranja dalekoooo veci efekat i ustedu ces imati ako tretiranje vrsis folijarno a ne KPK. Pozdrav.
 
Danas cu uraditi zastitu mladom zasadu i to: Dithan+Afinex+Sanmite.Pozz

- - - - - - - - - -

Poštovani imam jednu nedoumicu, naime moje maline su vec dosta polegle i imam dosta bočnih grana, u poljoapoteci su mi rekli da privremeno stavim kočiće u visini od 1,5m, otegnem kanapom i da maline prebacim preko istog.Tako cu izbegnuti dalje bočnog granjanja i bolje ću funkcionisati u malinjaku.Da li smem to raditi? Takodje su mi kazali da tako stoje do prvog snega i da posle toga odsečem kanap i da maline polegnu preko zime. Bojim se da mi ih vetar ne polomi ili sta vec? Pozzz :)
 
Danas cu uraditi zastitu mladom zasadu i to: Dithan+Afinex+Sanmite.Pozz

- - - - - - - - - -

Poštovani imam jednu nedoumicu, naime moje maline su vec dosta polegle i imam dosta bočnih grana, u poljoapoteci su mi rekli da privremeno stavim kočiće u visini od 1,5m, otegnem kanapom i da maline prebacim preko istog.Tako cu izbegnuti dalje bočnog granjanja i bolje ću funkcionisati u malinjaku.Da li smem to raditi? Takodje su mi kazali da tako stoje do prvog snega i da posle toga odsečem kanap i da maline polegnu preko zime. Bojim se da mi ih vetar ne polomi ili sta vec? Pozzz :)

Dobro su ti rekli samo kanap razvezivas pre snega tj krajem oktobra kad obavis zimsko prskanje i ne trebaju ti nikakvi kocici vec kanap razvuces sa obe strane i ponegde ga skupis.
 
Nazad
Vrh