Problemi sa preprodavcima poljoprivredne mehanizacije(prevare,navlakuše i ostalo)

Sasa ja ako nekom nesto kazem iza toga stojim.Do sada sam preprodao oko 20 automobila,i svima sam prvo naglasio manu pa vrline i na kraju cenu.Idem od toga da imam decu,i nezelim da mi ih iko kune,kako sam ga prevario.Jos ga pitam posle toga,traktor kod mene je bio,sta je u sustini sta njim?Kaze sve OK,dobar traktor,ali mu je bio los gazda pa treba malo da se sredi.'bem li ga sta je za njega mnogo???
 
Nikola da su svi posteni gde ni nam kraj bio.
Evo ti primer kad sam kupovao ovog malog Zetora 2511 u Knicu. Sve sto mi je covek rekao preko telefona tako je bilo i kad sam otisao da pogledam. I kupio sam. Ali covek nije svercer nego seljak.
 
Poslednja izmena:
@nikola.kv,pravo kazes,i ja sam takav,pre par godina prodam auto preko intern.decku iz okoline i covek me isto pita jel to sto je video u oglasima tako i uzivo ja mu kazem bre druze ja sam mogao da slikam neka druga kola a sta ce biti kad dodjes,sta da ti pokazem,dodje covek ja mu sve lepo ispricam kako stoje stvari takodje da motor trosi malo ulje ali ako vodi racuna sluzice ga jos neko vreme dok ne skupi lovu da to sredi,elem,vidim tog lika posle godinu i kusur i pitam ga kako ga sluzi auto on covek kaze da je prezadovoljan i da motor nije jos ni dirao i da je sve sto sam rekao i bilo tako,sto ti kazes imam decu i necu da gresim dusu i da me neko kune za bud zasta sto nema,za mene,nikakvu vrednost kao porodica

- - - - - - - - - -

tako sam i ja kupio traktor,od seljaka,domacina kome ni oci ni sam video nikad,nikakva preporuka nije bila,cuo oglas na radiu,pozovem ga i pitam u kakvom je stanju i sve sto mi je covek rekao tako je i bilo cak sta vise dosta je bio skroman dok je pricao o traktoru,imao je jos vise vrlina nego sto mi je rekao preko tel.i naravno iz dve reci se dogovorili oko svega,kad ima i naletis na postenog coveka sve lako i lepo ide
 
Neznam dal uopste da pocinjem svoju pricu,jer je u pitanju nas drugar sa foruma i traktor koji je kupljen po njegovoj preporuci.
Ali,da ispricam pa ako se prepozna,nek mu sluzi na cast.
Po preporuci odem da vidim Univerzal 445 '78. god,a na osnovu slika i njegovog opisa-preporuke.Traktor ofarban,kabina,dobre zadnje gume,sve kao sto je opisao,upaljen bio kad smo stigli,lepo radi,itd. Receno da mu je odradjena generalna i remont bos pumpe,i da ima sitnih ulaganja u instalaciju.Sva ulja zamenjena zbog generalne,filteri novi,reklo bi se domacinski bas.Kupim ja njega,po ceni koju smo ugovorili-bez mog cenkanja,za 2250e,i traktor stigne u Kv.Cim je stigao uzmem malo da ga proveravam: u filteru vazduha blato skamenjeno.Ajd nema veze,zaboravili da ociste i naliju ulje. Proverih hidrauliku-radi.Odem u selo,za par dana da zakacim korpu-nece da podigne poluge.Crkla servo pumpa.Sredjuj pumpu,filter,ulje.Alnaser zakovao,bem li ga koliko puta je do tada bio lemljen,alternator nepuni.Posle 6 meseci propisao ulje na izduvnu granu,dizne katastrofa,AC pumpa budzena,deklo na dzizmama puklo i vareno,blok varen,grejac neispravan,kuciste filtera nafte puklo i falsira vazduh,pisa ulje iz hidraulike,menjac pakovan,nijedan brezon nije isti,skroz pojedene caure u prednjim tockovima,i bem li ga jos koliko sitnih gluposti me poprckivalo.Traktor se trese kao paraplegicar,al sto jest-jest,lepo je ofarban. Neverujte nikom,pa ni sami sebi,majstor je svetinja.
E to je ,kad se nadas da ti neko pomogne,a on te u stvari zajebe.Najlaksa prevara jer je ne ocekujes.Citao sam negde vec o tom tvom Universalu,valjda kad si ga kupovao,ali ne mogu da se setim ko mu bese provodadzija.
Napisi slobodno ime osobe,mozda nekom bude od koristi.
 
Jel to nesto skoro bilo ?
Jesenas je to bilo sa kolegom a krajem avgusta sa mnom. Kolega vise ne trazi traktor, uradio generalku svom traktoru a ja jos tragam da nadjem sebi nesto solidno. Nisam za to da spominjete imena (supuga mi dipl. pravnik pa me savetuje) al sam za to da se ukaze ljudima sta sve moze da ih snadje u potrazi za polovnjacima.
 
Ne mislim na kolege forumase,ali su mi ljudi neobicni vide u oglasima bar 4-5 traktora 539 starih 10godina,a cena 1200-1400e i svi se ponadaju da bas njih ceka...
Zato sam ja mog 533 ustek'o i ceka bolje dane dok se pojavi vise posla za njega,za serpu ribe ga ne dam a ovako stoji ne iste 'leba. :osmeh:
 
@ Milanristicks

U kakvom je stanju mehanizacija kod ovih u okolini Krusevca sto uvoze iz inostranstva?
Ima li sta da valja?
 
Macka u dzaku,niko od njih nije vozio te traktore i probao masine vec samo tovare na kamion i vozi...a na tebi je da zagledas i kupis ili ne
 
ivant je u pravu oni su pronasli nacin kako da uvezu te masine isamo vrse prodaju a ukakvom su stanju to ni oni neznaju neke prefarbaju nosto malo poprave pa na prodaju verovatno ima tu i dobrih masina. Neznam kome oni prodaju temasine jer u nasem kraju su sitne parcele a masine su velike sta sa njima raditi 20 -30 ari nema mesta da se okrenu, ali prodaju se jednog prodavca licno znam nalazi se na ulazu u Krusevac u selu Makrsane trenutno je otputovao za Francusku videcemo sta ce doterati.
 
Ti iz JK su gori prevaranti nego kompletan Južni Banat.


I mene su jednom prilikom zavlacile te bitange iz jugokomercije za neki vogelov plug kad sam isao da gledam cas je tamo ja dodjem nije ovde nego u kikindi ja na jedno mesto pa nije ni tu nego na nekom imanju i tamo ga nadjemo a ono goli krs i jos za trecinu kaze mi vecu cenu nego sto je rekao preko telefona. Doslo mi da ga udavim na licu mesta
 
@ Milanristicks

U kakvom je stanju mehanizacija kod ovih u okolini Krusevca sto uvoze iz inostranstva?
Ima li sta da valja?
sto rece kolega pre mene uglavnom je tako,prefarba se,eventualno se promeni neka guma(koja je manja)-jeftinija,treba tu obratiti paznju jos i na mesta varvarin,obrez,pojate,katun ima ih jos ali manje se eksponiraju po oglasima,jedan moj surak je iz trstenika i dovozi masine iz nemacke ali on ih ne farba vec prodaje u vidjenom stanju i to je to a imam i drugara on zivi i radi u svajcarskoj i on takodje dovozi masine ali cene kod njega prilicno jake,mada i jedan i drugi ne rade to na veliko nego kad im naleti gore
 
Trebao sam ici u Pojate po neke sejalice iz uvoza, zato pitam.

hvala svima
 
Jedan covek iz okoline NS-a je preko slika pogodio sejacicu u kompenzaciju i jos malo da doplati,masina iz uvoza spolja onako dobro izgleda i kad su dosli sverceri oni svi otisli da gledaju to sto domacin nudi...pogode se,natovare domacinovu robu i odose. Kad je posle par nedelja domacin uzeo masinu malo bolje da pregleda ono u setvenim aparatima nema pola delova,kucista prazna...sve u svemu morao je da radi komplet remont od jos par stotina evra i skupo ga kostala.
 
Nazad
Vrh