Problemi sa preprodavcima poljoprivredne mehanizacije(prevare,navlakuše i ostalo)

Taj je radio kao mehanicar u PIK-u i mesto plate kad su propadali uzimo te krseve (par i na licitacijama) pa ih sredjivao i prodavao,svisu jos uvek u selu i rade.............
 
Ja nikad nisam imao problema jer sam uvek zaobilazio oglase iz Kovačice,Dolova i pogotovo Mramorka.Sve sam to radio jer znam kako je prošao jedan seljak iz mog sela.Čovek je pošten i naravno ujedno jad i beda.Video u oglasima povoljno 542 u Kovačici i otišao da kupi.Oni ga vodali od kuće do kuće ali tog traktora nigde.Onda ga odveli da vidi taj traktor sa oglasa.On platio tom liku i kad je krenuo gazda ne da traktor.Rekao mu da on nije njemu prodao traktor niti je dobio pare.A onaj lik što mu je uzeo pare naravno već je otišao_Onda su oni išli kod tog lika kući tj. tamo gde su se prvi put našli.Naravno kako i ide taj uopšte(navodno) ni ne živi tamo.Zvao je čovek i policiju ali oni samo napraviše zapisnik i ništa više.Još mu jedan policajac rekao kako njemu niko nije ukrao novac jer su svi ostali okolo dali izjavu da je on novac dao sam bez prisile i ostalog.
Ostao čovek bez 2400evra koje je sa mukom skupio i od dečijih usta odvojio.
 
Ja nikad nisam imao problema jer sam uvek zaobilazio oglase iz Kovačice,Dolova i pogotovo Mramorka.Sve sam to radio jer znam kako je prošao jedan seljak iz mog sela.Čovek je pošten i naravno ujedno jad i beda.Video u oglasima povoljno 542 u Kovačici i otišao da kupi.Oni ga vodali od kuće do kuće ali tog traktora nigde.Onda ga odveli da vidi taj traktor sa oglasa.On platio tom liku i kad je krenuo gazda ne da traktor.Rekao mu da on nije njemu prodao traktor niti je dobio pare.A onaj lik što mu je uzeo pare naravno već je otišao_Onda su oni išli kod tog lika kući tj. tamo gde su se prvi put našli.Naravno kako i ide taj uopšte(navodno) ni ne živi tamo.Zvao je čovek i policiju ali oni samo napraviše zapisnik i ništa više.Još mu jedan policajac rekao kako njemu niko nije ukrao novac jer su svi ostali okolo dali izjavu da je on novac dao sam bez prisile i ostalog.
Ostao čovek bez 2400evra koje je sa mukom skupio i od dečijih usta odvojio.

Veliki prevaranti ,ovi u Kovačici bežite od njih što dalje,dovoljno da ih vidiš sve jasno.
 
Avgusta 2011-te sam bio u potrazi da kupim zmaj 222 ili menjam jednoredni zmaj 214 za dvoredni,naravno uz doplatu...i pošto sam na 10 km od Kovačice,nije bilo sanse da ne naletim na svakakve ljude i mašine. U početku sam obišao sve njih u Kovačici i Crepaji(nikad sam i nikad bez majstora),onda sam prešao na širu okolinu-Pančevo,Ban. Novo selo,Dobrica,Ilandza,ali kako god okrenem,nikako nisam mogao na nadjem berač od vlasnika,sve što sam mogao naći tada je bilo od preprodavaca...pratio sam i oglase i preko novina i internetom,ali nema šanse da stigneš pre njih do vlasnika (Sećam se npr. da sam nasao jednog u Bečeju i dogovorim se sa vlasnikom da ujutro dodjem da vidim berač...sutradan,ujutro,spremam se da krenem al' ajd' da zovem još jednom da mu kazem da ću krenuti,kad ono,kaze mi čovek,nemoj više krenuti već su bili ljudi iz Kovačice i berač je prodat...bili su kod njega u 7h ujutro! Popodne,odem po Kovačici da vidim kod koga je zavrsio i kakav je...nadjem ga i pričam sa cigom o ceni,već je digo cenu za 600e,jer znam koliko je čovek iz bečeja tražio,kupio ga za 3000e i već trazi 3600e,kad ga ofarba biće 4000e,a berač je krš.Dobro je da nisam isao do Bečeja.) Jbg,tada je cvetao biznis izvoza berača u Rumuniju i stvarno je bilo teško da nadješ berač od vlasnika,ujedno to je i dizalo cenu u nebesa i njima se više isplati da proda berač preko,nego ovde našim ljudima...(pošto znam rumunski,pratio sam i oglase po Rumuniji i kad sam video cene naših zmajeva kod njih,blago rečeno,zaprepastio sam se!) . Mene su cene najviše odbijale od trgovine s njima ne samo mašine,jbg,mogao si da nadješ i dobre primerke al su cene bile k'o u rumunskim oglasima... Posle nekih mesec dana traženja,već ulazim u frku s vremenom,to su zadnji dani avgusta,za tri nedelje ću mozda i brati a još nisam kupio berač,treba mi malo vremena i da pretresem taj berač,ne mogu odma u njivu s njim. I tako jedan dan vidim da je ciga na glavnom putu,mislim da se zove Bata,doneo jedan narandzasti 222 (kaže iz Kikinde),ja trk po majstora da ga pogledamo,majstor mi kaze ovaj nije loš i posle nekoliko sati cenjkanja i ubedjivanja nadjemo neku cenu koja odgovara i meni i njemu...mozda ni tad ne bih prihvatio ali mi je ciga reko,uzmi ga radi ovu sezonu s njim i ako ti se ne svidja kako radi,dodji zamenićemo ga. Nisam ga više vratio,radio je prošle sezone besprekorno...ove jeseni sam imao nešto kvarova ali ništa strašno. Ipak,u principu mislim da treba izbegavati preprodavce,velike su šanse da se za'ebeš u trgovini...to su ljudi koji,kad god moze igra prljavo i bezobrazno.Npr. vodi nas(mene i majstora)jedan mladi ciga kod njegovog rodjaka da mi pokaže još neke berače(jer kod njega mi nisu odgovarali),kad smo stigli a tamo su u još gorem stanju.U povratku nam kaze kako je ljut na nas jer smo mi uvredili njegovog rodjaka što nudimo i po 1000e manje za berače i kao da smo došli da ih zajebavamo...hahah,a nije ni bio svestan koliko je malo još trebalo da ga majstor zvekne u glavu. :osmeh: Izvinite ako sam previše odužio priču,hteo sam samo da prenesem moje iskustvo.
 
Mislite na Djurija iz Plocica???? Ja sam isto trgovao sa njim i nisam bas bio odusevljen.. (ne licno sa njim nego sa njegovim radnicima).. Ako mislimo na istog imam i ja pricu o njemu... Ali sto se tice licno Djurija nisam imao nikakve zamerke jer je covek fer i dosta mi spustio cenu jer to je staro gvozdje kako je on rekao i nista ne vredi.. Ali oni njegovi sto tu rade pravi prevaranti i neradnici.. ::lose::
Ciro sta imas ti sa njima radnici ko radnici,mozda si im pomrsio racune pa bili besni na tebe.

- - - - - - - - - -

Sto je kolega rekao Džuri je gospodin medju trgovcima,covek radi preko 300 jutara zemlje i nema potrebe da laze kad prodaje masinu kaze sve sto jeste
dosta vise radi ali u hektarima ne u kj.
 
da nije neko od vas blizu ovog coveka, trazim ovakvu muzilicu a ova linijska sa 2 kante 300e a u Dolovu, pa vidim da se zalite na te gore prodavce, pa ako neko zna ovog coveka da vidi da li je ovo ispravno ? hvala
 
Otisli ja i otac da vidimo jedan krunjac cakovec u Brestovcu,covek naprica sve i svasta,nesto realno,nesto ne.Ja ajd da se konsultujem sa doktorom za cakovce,clanom @Bukur iz Sakula, kad ono taj krunjac otisao iz njegovog komsiluka za 800 evra manje i ceo svoj vek je imao nekih problema u radu.Kako je svet mali,pogotovo kad imamo forum na kom su ljudi iz cele Srbije a i sire.
 
Pogledamo sliku traktora na oglasima, traktor kao lutka a ni cena nije jaka, prevalimo 200 km kad tamo... krs da ga ni otpad nebih uzeo. Pitamo coveka gde je traktor sa fotke a on kaze da uopste ne zna da ga je sin slikao i postavio. Dzukele uslikale traktor kada mu je bilo 5-6 god. a sad je postavile u oglas. Da ja nisam bio priseban kolega bih svasta napravio, koliko je bio iznerviran. Na svakakva iznenadjenja budite spremni. U okolini PA(ne secam se mesta) drugi kolega, Trkulja M. jedva izvukao zivu glavu.......
 
Pogledamo sliku traktora na oglasima, traktor kao lutka a ni cena nije jaka, prevalimo 200 km kad tamo... krs da ga ni otpad nebih uzeo. Pitamo coveka gde je traktor sa fotke a on kaze da uopste ne zna da ga je sin slikao i postavio. Dzukele uslikale traktor kada mu je bilo 5-6 god. a sad je postavile u oglas. Da ja nisam bio priseban kolega bih svasta napravio, koliko je bio iznerviran. Na svakakva iznenadjenja budite spremni. U okolini PA(ne secam se mesta) drugi kolega, Trkulja M. jedva izvukao zivu glavu.......
Jel to nesto skoro bilo ?
 
ja sam tako išao u Kovilj da gledam berač,čovek ga nahvalio,cena pristojna...
kad sam otišao pitam gde je berač,takvog nemaš u dvorištu...
malo žešći krš...još me pita koliko bi ja dao
 
Ja sam imao problema i sa jednim iz Ade... Stariji covek radi samo sa Belarusima.. Pa svasta sam cuo od njega!!!!!! Pogledam ja na oglas kad ono jedan 82.1 u extra stanju (starija serija sa okruglim farovima) i covek mi kaze sutra da dodjes da vidis jer moze da bude prodat jer je jako dobar!!! Dalek je to put od mene do Ade i zamolim ga da stavi jos slika,kad ono sve bolja od bolje.. I ja i cale i deda krenemo rano za Adu.. Jedva smo pronasli coveka,ulazimo u dvoriste i vidimo dva Belarusa jedan 82.1 (sto sam ja bio zainteresovan) i jedan 820... Posto smo dosli da gledamo taj 82.1 rekoh prvo cemo njega.. Ono blagi uzas ofarban preko noci sa nekom farbom ubi boze koja se sa sve uljem skida i ljusti,kabina pola istrulela samo premazana farbom.. (jos uvek se cudimo kako je mogao da izgleda tako na slikama).. I mi odustanemo od tog 82.1 i rekoh da vidimo sad ovaj 820 jer je cena bila za malo veca a na oko je delovao mnogo bolji.. Upali ovaj i krenemo da se vozamo ja i on po Adi sa njim,malo malo iskace iz brzine kad oduzme gas,u menjacu se cuje da nemozemo da pricamo u kabini.. (tako to mora kaze on)... Vratimo se kuci i ja izadjem iz traktora i pocnemo da razgledamo dalje,a traktor ubi boze kako radi neravnomerno (zbog auspuha kaze on i stavice novi ako treba),ja uhvatim rukom kardan prednje vuce i pocnem da ga vrtim i on se vrti koliko god hoces a traktor stoji.. (on kaze to tako mora dok se ne ukljuci prednja).. Na kraju spusti za njega dobru sumu i prizna da njima ne treba prednja zato je skinuta ali moze da je namesti... Dzabe smo isli toliki put i u povratku obidjemo i Kovacicu i jos gore prodjemo.. :

A da papire nemaju ni jedan ni drugi jer niko nece da me zaustavlja sa traktorem.. Doslo mi je da ga bijem!!! Za sve sto pronadjes da ne valja on ima izgovora...
 
Ja sam isto tako bio da pogledam neki K2 (ili 2K) u Bočaru (Bantskom slepom crevu). Čovek ga nahvalio, kad ono krš živi.
Od tada polovnu mehaniku kupujem samo od vlasnika, pa makar bio i krš. Takvog će za krš biti sramota da traži bezobrazno veliku cenu.
 
Ajd' da i ja napišem moje skorašnje iskustvo. Jeste da nema veze sa južnim Banatom, al' se sve svodi na isto.

Nađem u oglasima jedan 552 iz Kanjiže, nazovem i javi se drugar od prodavca jer prodavac slabo govori srpski. Po njegovim rečima traktor je slabo korišćen, nikad nije ništa teško radio, i sve je fabrički na njemu. Pitam da li je nešto rađeno na njemu, kaže da nije, a lepo se vidi da su cevi visokog pritiska drugačije, da je glava rađena, drugačiji filter... Pitam ga za kabinu, jer sa slika vidim da su menjana vrata, da je blatobran iskrivljen, da je kabina varena pozadi... Odgovara da su vrata menjana zbog razbijenog stakla, a da je blatobran kriv jer gazda ima 100kg pa kad se penje u traktor onda se osloni na blatobran i tako ga je iskrivio. Nigde veze!:osmeh:
Ok, pitam ga da li je on uopšte video traktor, i da se po slikama lepo vidi da je traktor ili udaren, ili prevrtan, uglavnom nešto malo ozbiljnije od oslanjanja na blatobran prilikom penjanja u kabinu. Onda on pali komp, gleda slike i kaže da mu to nisu rekli za kabinu, al' je zato motor prva liga. Ja mu ponovo naglašavam da traktor kupujem zbog udobnosti i da miu je bitnije stanje kabine nego motora, jer motor i može uraditi, a zgužvanu kabinu nikad. Iz daljeg razgovora vidim ja da on nema pojma o traktoru, i da ili sam ulepšava stanje, ili su mu jednostavno rekli da je takav traktor. Pitam ga na kraju da li bar može da kaže u kakvom je stanju tapacirung u kabini i odgovara je to u odličnom stanju, da je sedeo u traktoru i da tapacirung nigde nije pocepan i ponovo da je sve fabrički u traktoru.

Kad smo otišli u Kanjižu, odmah sam rekao da mi taj traktor ne treba ni džabe. Traktor je radio u šumi i ni približnio ne odgovara priči. Kabina je uvrnuta i zadnje vrata (staklo) uopšte ne može da se zatvori, limarija je na više mesta izudarana, između kabine i haube zgužvan lim, lufta da može ruku gurnuti, tapacirung iskidan totalno, polovine čak ni nema... Gazda govori srpski, a težak je 100kg jedino kad uzme džak veštaka sa sobom...
 
U principu treba izbegavati mesta poput Kovacice,Padine i sl...medjutim ja sam prodao berac prosle godine jednom domacinu iz Padine,u 2 reci smo se sve dogovorili tako da i tamo ima postenih ljudi i domacina.Ja sam imao lose iskustvo sa jugokomercijom iz Novog Sada.Vidim na interentu da prodaju maseja 120ks,pozovem ih i cujem sve najbolje o traktoru,po prici ni nov mu nije bio ravan a na slikama je traktor stvarno izgledao prelepo_Odemo mi jedan dan da ga pogledamo a ono groblje na tockovima...prednja guma izduvana,slikon se crveni gde god da pogledas...kabina pohabana kao da je neko u smenama sedeo unutra i cepao..a kada su ga upalili zadimio je ceo plac,kaze taj momak sto je tu neki sefic da on tako treba da dimi,kao masej je to ::super:: zali boze sto sam isao do novvog sada,takav traktor ne bih uzeo ni za dzabe a ne jos za neku njihovu cenu od 20000e...
 
Nazad
Vrh