Problemi sa preprodavcima poljoprivredne mehanizacije(prevare,navlakuše i ostalo)

Ljudi misle sto nas zovu Civijasi, da smo losi ljudi.
Ti losi su doseljenici. :osmeh:
 
Niste u pravu!

Da ne idemo u off

Sapcane zovu civijasi, jer su neki mangupi nasem kralju, davnih godina dok je boravio u Sapcu iz tockova njegove kocije,
pocupali civije (osigurace tocka), pa kada je kralj posao natrag tockovi mu pospadali.
 
Evo sad sam naso da je civija klin ili veliki drveni klin,za kola zaprezna ,,kod nas su to zvali tuljak.I navodno su nekim baronu to izvadili i kola se raspala i ostali civijasi.
 
Kakva iskustva imate sa trgovcima iz Opova i Rume,na vasaru?Konkretno moj rodjak oce da gleda neke traktore,a i sam ima losih iskustva iz Dolova pa nam sad sve sumljivo.Moze li u Rumi na vasaru da se nadje ocuvan traktor od postenog vlasnika ili su tamo preprodavci i prevaranti?
 
Naravno da se moze naci traktor od vlasnika i postenog coveka.Nisu svi tamo prevaranti.Moj predlog je da budete u Rumi 2. posle podne,jer mnogi tad kupuju od vlasnika,pa 3. preprodaju(po visoj ceni,podrazumeva se)
 
Kakva iskustva imate sa trgovcima iz Opova i Rume,na vasaru?Konkretno moj rodjak oce da gleda neke traktore,a i sam ima losih iskustva iz Dolova pa nam sad sve sumljivo.Moze li u Rumi na vasaru da se nadje ocuvan traktor od postenog vlasnika ili su tamo preprodavci i prevaranti?
U opštini Opovo nema trgovaca poljomehanizacijom, ovde ako nesto ima na prodaju to je od vlasnika.
 
Pričamo o malom broju u odnosu na ukupan broj stanovnika koji žive na tom prostoru, uglavnom su to ,,dimljeni,,i njima slični, ima tu i poštenog sveta.Ovo pišem zbog ovih druguh.
 
Prošle godine Šogor i ja samo bili u Tovariševu kod komšije pomenutog (optuženog) Paorpaora i pazarili (šogor) IMT 560.
Paorpaor je stavio oglas i meni preporučio traktor .Ako sam razumeo da zajedno i rade (pomažu) se u poljoprivrednim radovima.
Avaj, traktor je u odličnom stanju služio u svim operacijama tokom cele godine,spremanje,sejanje,prskanje,špartanje,transport,veštak,oranje.
Nigde nije pokazao ni jednu manu šogor je prezadovoljan.
 
Niko njega nije optuzio nizasta,bar ja nisam,vec sam samo izneo svoje iskustvo.Sam sam sebe zaj.bao sto sam ga kupio,nije on mene zaj.bao sto mi ga je prodao.Ali nije morao bas toliko da ga hvali.
 
Nazad
Vrh