Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Evo moje sad bi trebala u pogon .
I sad tek vidim da je jedan nosač prvi lančanika skrivljen malo dolje.
Letva malo zapinje za dasku .




 
Podloske,koje staviti plastične ili aluminijumske?S tim da nisu za lanac 10 x 35(takav je kod mene lanac),vec za npr 10 x 31 ili neki drugi,jer su mnogo manje od ovih sto sam stavio sliku na prethodnu stranicu.
 
2j5diu0.jpg
Нисам сигуран шта је успело да је савије у овом смеру, сумњам у канапе од бала. Цо дан прљавог посла. Била се искривила и затега као гудало.
 
Mislim da ti je preskocio lanac,ili pukla jedna strana. Pa ga je tu gore o sasiju zaglavilo i iskrivilo...
 
Ништа од наведеног, све је било на месту, само се она увила. На последњу приколицу су натоварили паљено смеће и ту мора да је био свежањ канапа који се подвукао под шипку и ротори су га једноставно намотали и повукли шипку ка себи.
 
Ima li neko iskustva sa boudinovim prikolicama za stajnja od 7t imam u ponudi za 2700€? Kako su se pokazale i da li bi mogo da radi masej od 115ks?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Šta mislite o ovakvoj prikolici, marka je Schicht, 2 tone nosivost, brdska. Slika nije originalna no ista je ovakva. Može li IMT539 ovo da vuče i goni (morao bi napraviti gornju kuku jer ova prikolica ima visoku rudu. Vrijedi li ovakva prikolica 800 evra, ima dobre gume, lance i lančanike?

Schicht-Miststreuer-27734872.jpg
 
Ако ти је наменски потребна,тј тип овакав брдске приколице,вреди.

Brdovit teren poprilično. Baš zbog toga bi bila sigurnija ovakva od obične djubretarke, em je niska jako em široka. Izvučem godišnje 17 do 20 prikolica Tehnostroj )obična kiperka) al se tovari dušmanski, znači 3 tone i više, pa sipam na manje gomile pa onda ručno razbacivanje, gdje može malo i sa drljačom. Ladno mi isto djubre 3 puta prođe kroz ruke a još moram i ručno utovarati, lokacija bazena za stajnjak je takva da nikakva mašina ne može prići i raditi. Ovakva prikolica bi me bar oslobodila kipanja na manje gomile (otac vozi traktor a ja krivim vilama svlačim na gomile) i razbacivanja.
 
Kolega ne razmisljaj sve je bolje od vila I ledja, ja sam kaparisao neku mengele 2,5_3t jedan horizontalni rotor drvena za 1000e
Danas gledam komsija kupio novu prikolicu METALFACH mozda vagon nosivosti tandemka lepo izgleda hidro pogon trake kapija giljotina pre rotora kapija zica mreza posle rotora, rotori spirale sa nozicima,
Dve stvari mi se NE svidjaju kardan iznad rude I malo se vidi da je SOCIJALNA izvedba!! Vec se dize farba na nekim mestima Al vidjacemo kako ce da sluzi??

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Isao danas da vidim prikolicu,nije losa ali bukvalno nema gume,toliko su lose da je jedva drze praznu a nece da spusti cijenu nikako,kardan jako los i sav raskovan zamalo neupotrebljiv.Odustao sam od nje,trazim dalj,ima vremena do jeseni.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Ima li ko iskustva sa Rolland prikolicm ? Imam u ponudi jednu od 7t u dobrom stnju za 2500e ?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Postoji li neka uredba ili konkurs gde gazdinstvo koje se bavi iskljucivo ratarstvom moze da konkurise za povracaj i kupi prikolicu za rasturanje stajnjaka?Koliko vidim to je rezervisano samo za gazdinstva koja se bave stocarstvom.Ispadne da mi ratari ne treba da koristimo stajnjak?
 
Postoji li neka uredba ili konkurs gde gazdinstvo koje se bavi iskljucivo ratarstvom moze da konkurise za povracaj i kupi prikolicu za rasturanje stajnjaka?Koliko vidim to je rezervisano samo za gazdinstva koja se bave stocarstvom.Ispadne da mi ratari ne treba da koristimo stajnjak?

I kao da stariji od 40 god netreba da kupuju novu mehanizaciju i mogli bi do sutra da nabrajamo besmisao nasih nazovi subvencija:ppozdrav:
 
Postoji konkurs i za ove preko 40 godina ali samo SA RACUNOM.Pa ako prodjes,prodjes.
 
Nazad
Vrh