Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Još nisam imao čast da je istovaram ručno, mada letos je bilo ža dlaku šinko. Otkinuo se nosač sa ležajem koji drži onu dugačku osovinu koja ide ispod prikolice. Cev kardana (teleskop) je išla teško i polomila mi nosač. Naravno primetio sam tek na njivi u nedođiji. Sreća pa sam uspeo razbaciti inače bi bilo kičme disciplina.
 
Kako prepoznati bajkera koji se raduje životu? Pa po mušicama na zubima. :)
Đubretaru neću istovariti ručno nijednom sigurno. Ili ću se vratiti kući sa teretom da je popravim ili otvaram stranice da je bagi-utovarivač istovari. Kičma mi je u gnjurcu i ne pada mi napamet da je pored toliko tehnike istovaram ručno.
 
I pored vise resenja jedan kod nas izbacivao rukama stajnjak, kaze nije mnogo ostalo a nije imao vile



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Vile su obavezna oprema na đubretari, ali ih koristim samo za kupljenje oko prikolice što spadne sa vila utovarivača ili sa prikolice u toku utovara. Na njivi ni ne izlazim iz traktora niti se približavam prikolici. Nzm tačno u kom subotičkom selu je đubretara provukla čoveka.... Šta je radio, šta nije al njega više nema.
 
Nikad ne treba cackati oko masine dok radi, kod nas mnogi izvlacili sarovku iz beraca dok radi pa ostali bez prstiju.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh