Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Nije tehnostrojka, neka francuska. Ali kao ne dozvoljavaju prepravke a fabričko ne priznaju ... neće ni kako oni hoće ...
Jel' je Tehnostrojka? Ma stavi sklopku,rezervoar,cilindar i poveži crevima i neće biti problema! Bitno je da imaš pakne i doboše....

Послато са 5023F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav, interesuje me gde uzimati delove za Majevicu od 4t?Treba mi pogonska osovina za letve.
 
Ima li neko preporuku za dobru polovnu prikolicu ili novu?Da li neko ima kontakta ili iskustva sa Celikel rasturačima stajnjaka?
 
Imam mengele od 4 t i kapitulirala je.Dogovorio sam razbacivanje i razmisljam se da li da kupujem prikolicu ili ne.Stalno nekih problema sa njima i vecito umazani od glave do pete.
 
Sve su to veoma stare masine i to dobro odradjene ali i isterane poprilicno... Mi smo sa sipom imali probleme sve dok nismo prestali da je peremo vodom. Dakle radi koliko radi posle se ocisti sto se lopatom i spaklom koliko se ocistiti moze zatim se ostavi da se to osusi i na tenane spaklom ocisti... Dok smo prali cas ode jedan leza ili lager pa pukne lanac za valjke pa se pkrive daske itd... prosle godine smo je tako odradili i ove je samo zujala...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Svidjaju mi se ove turske prikoluce zbog tipa rotora.Ja nosim djubre sa farmi i desi se da bude svega unutra.Mengele sa vertikalnim rotorima se raspala par puta.Mislim da te turske mogu progutati i izbaciti vece komade raznog sranja koje se nadje u djubretu kao npr kamen,blok itd.Ali mi se ne daje 14-15000 evra za govnarku od 5t.
https://youtu.be/AT0pEkN97vQ
 
Imacu nešto delova za Mengele na prodaju za par dana.Novi lanci,novi lancanici,reduktori od vertikalnih rotora...Biće u oglasima,kad stignem da stavim.
 
Ne radi al ima procenat.Sta ce mi govnarka za Pumu?Tu kad se nesto skrlja dok je puna treba pola dana istovarati rucno da je ispraznis...obicno nemaju kiper i ne otvaraju bocne stranice.Ako gledamo kvalitetno onda je to definitivno Joskin sa pocinkovanom šasijom.
 
Nemam procenat, nemojte se zavaravati. Ne znam sta da ti kazem, ova velika nema kiper ali radi super i isto ima 2 velika rotora. Ta Joskin verujem da je preko 10000 skuplja od ove koju ti ja predlazem. Jbg, takve prikolice se ne istovaraju rucno kad dodje do problema.
 
Spajki goliko godišnje ćeš imati posla sa govnarom? Ne verujem da si imao više od 15-20 prikolica sa tom tvojom.
 
Ali kad će se skrljati? Za jedno 15-20god. I ja sam za veću prikolicu,ali opet zavisi koliko su ti njive udaljene.... Spajki ako bi pocinkovanu imaš one Cynkomet u B. Topoli.... Čini mi se da je od 8t 15500evra sa tandem osovinom. Inače drugar u selu ima 2 Joskin prikolice i na jednom JD-u mu pucaju felne jer je prikolica sa jednom osovinom.
 
Godisnje oko 30 zmajevki od 8t izvucem napolje.Od prosle godine povecano na 100-120 zmajevki.Prvo vucem na njivu i posle na njivi tovarim i razbacam.Daleko su farme da bi se vozao sa rasturivacem.
 
Nazad
Vrh