Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Ako predhodni gazda nije kupio lance u kvalitetu,moguce da si ih vec isteglio,,mozda i letva negde kaci.Do prednji lancanika nije sigurno.
 
Kupljeni su kod Putnika u petrovaradinu.verujem da je stavio kvalitetne ali on je sa njima uradio 100tinak prikolica i ja jos 50ak.imao sam havariju jer su se otpustili lanci i zakacili se dole za vodjicu.tad sam ih naspanovao skoro do kraja(na sredini prikolice mogu da se pidignu 15ak cm od poda).i posle toga mi je opet preskocio.nije to nesto strasno samo se malo ukose letve.jel bi pomoglo da izbacim po jednu alku?
 
Vidi da ti nosač zadnje osovine nije smotan prema dolje pa da lanac ne ulazi dovoljno u lančanik nazad. Imao sam taj problem kod komšije na prikolici, napatili se ko vragovi dok sam mu to ispravio.

Lanci kod mene na SIP prikolici zategnuti kao praćka, nikakvi luftovi, gluposti, Vidio sam kod kolege šta naprave neutegnuti lanci na prikolici, šteta 500€ na prikolici koja ne košta toliko ispravna. Redovno prije upotrebe prikolice uljim lance na što mi se svi zgražaju kad vide jer "lanci se ne mažu" i ja nikad nemam problema.
 
Nema sta prednji zupcanici da ti prave problem!oni ti dodju kao spaneri!
Da na osovini sam ih okrenuo!
 
Kupljeni su kod Putnika u petrovaradinu.verujem da je stavio kvalitetne ali on je sa njima uradio 100tinak prikolica i ja jos 50ak.imao sam havariju jer su se otpustili lanci i zakacili se dole za vodjicu.tad sam ih naspanovao skoro do kraja(na sredini prikolice mogu da se pidignu 15ak cm od poda).i posle toga mi je opet preskocio.nije to nesto strasno samo se malo ukose letve.jel bi pomoglo da izbacim po jednu alku?
Pomoglo bi ja sam kod mene izbacivo,al nemozes jednu alku neg moras dve,pet minuta posla.
 
Kad rastavis kopcu skontaces...svaki lanac po dve alke...jednu vertikalnu i jednu horizontalnu da tako kazem..kad bi samo po jednu ne bi mogao da spojis lanac a da ge ne uvrnes,.

- - - - - - - - - -

I tovaris da stajnjak nesmetano prolazi ispod grede od rotora i nema brige...
 
E, ovisi kakva je prikolica, ako je neka švabica sa specijalnim lancem, onda ide jedna po jedna van jer je lanac plosnat kao na OLT mehaničkim sijačicama. Ako je lanac "obični" onda se vade karike u parovima i koliko s jedne, toliko i s druge strane i nema problema. I treba ih našpanati da ne vise dolje skoro ništa i prije svakog izvoženja stajnjaka, upaliti prikolicu na mjestu i dobro nauljiti lance na podu.
 
Moj majstor pravi akrobacije
[video=youtube_share;JXEhVbRjiAI]https://youtu.be/JXEhVbRjiAI[/video]

- - - - - - - - - -

A dotle ja radim
[video=youtube_share;YxEqqMbzSdE]https://youtu.be/YxEqqMbzSdE[/video]
 
Izbor je pao na nju,Welger LS250
fogbd1.jpg
 
Hvala...gledao sam sve i svasta i ovde kod nas i preko...ovu sasvim slucajno nadjem u blizini,svidi mi se i pazarim.Cenio je 1500 toliko sam platio bez godjenja.Imao je pored nje 2 krigerke h3 iste nosivisti kao i ova ali u odnosu na nju deluju jako nezno a malo niza cena.

Kolega na kakva ojacanja misliš?
 
Ne vidim lepo na slici..na sasiji ispod stranica ima kao 3-4 u profila.U njih zavuci cevi i zavari u visini stranice da ti se ne razabe pa cak i otvore stranice pod teretom sto se meni desilo jer se stranice drze samo sa sarkama .Na zadnjem od tih U profila ima rupa kroz nju zasrafi odgovarajuci sraf a na njega zavari armaturu ili sta vec mozes da upasujes ja sam kod mene uspeo sa armaturom.Drugi kraj te armature fiksiraj za rotore trebalo bi i na njima da ima isto tako neka rupa pa i kroz nju isto sraf i vari armaturu.Sprecice ti pucanje rotora jer gornji se ne drze nigde samo donji na stranicu pa hoce izmedju da puca kad gura masa.Isto i na drugu stranu i miran si.Pogledaj pa ako ti nije jasno oticicu da ti slikam na bivsu moju kako bi to trebalo da izgleda mada verujem da si skapirao.
 
Pocerina uzeo sam kod Dragana Kepe.

Pantelija shvatio sam kako idu te cevi,vidjao sam to je cev ili u profil u obliku slova L.A vidjao sam i te kosnike na rotor sto idu,imaju na ramu rupe gde bi se zasrafilo.Mozes slikati ako ti nije tesko,ideja moze posluziti kos nekome.

Bobane ljuljao sam se i pre i posle.
 
Nazad
Vrh