Pneumatske sejalice za kukuruz

Proveravao sam postu i evo da ispunim obecanje , odgovor koji sam dobio od olta

OLT d.d. ima nekoliko linije pneumatskih sijačica, razvoj prvih počeo je 1980g. na stranicama tvrtke možete vidjeti neke od tih sijačica.

Sa štovanjem

razvoj i konstrukcija
OLT d.d.
D.Tanacković mag.ing.agr
 
Danas sam slikao kod drugara jednu od prepravki na OLT-ovoj mehaničkoj sejalici. Koga zanima, znaće o čemu se radi. Nije neki kvalitet fotografije jer je kod mene bio stari mob. telefon.
2hzsggk.jpg
ip2ubm.jpg
 
ovdje još fali da se ovo udubljenje navari i obrusi kao da ga ni nema , onda ploča nema od šta da zapne zrnku i slomije je

znači da se napuni varenjem do crvene linije i obrusi
siacica.jpg


e da ja pitam nešto drugo , našao sam sijačicu BECKER sa koševima za djubrivo u veoma dobrom stanju onako na moje laičko oko , čovjek za nju traži 1500e a može s euzeti i nešto jeftinije jer je kraj sezone
kakva je ta sijačica ? pouzdanost,kako sije itd
 
Savo ja imam sejačicu Beker već 6 godina dosta je pouzdana sa njom netreba žuriti i jako lepo će raditi. Ja sam zadovoljan sa njom.
 
bekericu vucem sa IMT 558 koji ima sporiji menjac 2gom brzohodnom i nikakvu razliku ne primecujem kad vozim 1. Provereno u vise navrata. Mozda nodet za nijansu bolji razmak pravi ali bekerica moze i u tvrdom da zakopa zrno a nodet tesko.
 
Savo ja imam sejačicu Beker već 6 godina dosta je pouzdana sa njom netreba žuriti i jako lepo će raditi. Ja sam zadovoljan sa njom.

pa ja i ne mislim žuriti sa njom , inače kod nas su male parcele i prilično kratke tako da se na brzini tjeranja nemože ništa dobiti

znači pretežno bi sijao iza mojih rotodrljača što znači da je priprema fantastična , nemože biti tvrdo
nosio bi je sa 52kom ili T40
interesuje me kakva je za dijelove ? cijene i dostupnost dijelova
te koliko je njena neka cijena kada je u dobrom stanju

e najviše me interesuje to vezano za njen princip rada koji pominjete da ona radi kontra od svih drugih , čitam ponovo temu iz početka i dočao asm do 50 stranice i nema mnogo riječi o njima , veoma malo se govorilo o detaljima same sijačice , najčešći komentari su ''bježi od toga'' , u redu to je nečiej mišljenje ali mene zanimaju DETALJI
 
Pisano je pre 5-6 strana delovi nisu problem mala je mogućnost za kvar ja sam do sad sejao oko 80 jutara godišnje ove godine prvi put sam promenio lanac u menjaču i na pogonskom točku a ove godine 120 jutara što kukuruza što soje . Dogodine još na ulagačima da navarim nokte i teraj dalje.Radi u suprotnom smeru od ostalih naime druge sejačice rade na sistemu vakuma a beker na sistemu pritiska što znači da kutije moraju biti zatvorene da negubi pritisak u njima jer uduvava vazduh. Inače imam njenu khjigu ali nemam čime uslikati. Ja je vučem sa imt540 a moj prijatelj sa t40 .
 
Sto se tice delova za Bekericu,nema tu sta da se menja,osim lanaca kada se istegle...nema plastike,sve je od onog sto ti volis.Princip rada je taj koji stvara glavobolju svima i zbog cega svi beze od nje.Da bi dobro sejala(bez preskakanja)potrebno je da kutije dobro dihtuju(poklopci,dihtunzi izmedju kutija i kucista sekcije)Pozeljno bi bilo imati ispravan manometar na njoj opsega od 0-600mbr.Radni nadpritisak kod nje mora biti 120mbr.
 
značu u kutijama gdje je sjeme je pritisak , onda i poklopci odakle se sipa sjeme moraju biti dihtovani ? jel ?
 
Nazad
Vrh