Pneumatske sejalice za kukuruz

Nadji ovde, rasklopi je [ 20' ], u neki kombi i putuj. Ne moze biti carina nesto puno. Delovi za punu generalnu oko 400e.
 
Delovi su isti, ali ih ima ralicitih tipova, to jest varijacija. Ako vas sta interesuje hajte lepo samnom u Vajsku kod Sanjike pa da izucite sve moguce sklopove za ove vrste sejacica. Glavna razlika je u debljini vakumskog creva.

Crevo na Nodetki je tanje a na Olt deblje. Razlike postoji i u vratanca gde se nalaze setvene ploce. Sa Nodet vratima ne moze se sejati soja sa plocama od 120 rupa (u 2 reda) jer plasticni dihtung pokriva jedan red rupa.
Ovaj problem sam imao pre setve pa sam morao menjati vrata na jednoj bateriji koju sam kupio u Rumi 3 Aprila.
 
Juce sam isao da natovarim moju ponovu Bekericu,od juce je kod mene stigla i zvanicno kuci. *bem onog ko kaze da ne valja,ja sam je platio 300e 6rednu,fale joj samo centrifugalni filter,manometar i tockovi na jednoj bateriji.Ima samo ploce za repu pa ako nekom trebaju nek racuna da ih ja prodajem,ja cu ovoj kupiti ploce za soju i kukuruz,promeniti lezajeve,lance i manometar za 800e imam kompletnu sejalicu,generalno pretresenu.Sto se tice price o tezini ni to nije strasno jer ju je doneo 539 od "rampe" gde smo je skidali sinoc bez problema i vozena je i po lenijama malo,istina da poskakuje ali ne toliko kao sa olt ili nodet.
es2839.jpg

xcrxup.jpg
 
Za te pare je super. Ako će te sve ukupno sa remontom koštati 800 evra, otplatićeš je čim poseješ 80 k.j. Pošto sam sebi seješ, možeš sejati sporije i biće sve ok. Moj komšija ju je imao i prodao ju je posle mnogo godina rada sa njom. Tek kad je kupio drugu sejalicu je priznao da sad ima veći sklop nego što je imao sa Bekericom. Međutim on radi mnogo usluga i uvek mu je sporo pa je moguće da je i do tog bio deo problema. Baš zbog usluga ju je i prodao jer je menjanje ploča kukuruz/soja relativno komplikovano u odnosu na Nodetke, a mušterija neće da čeka. Ako te nešto posebno zanima mogu ga pitati, ipak on ima mnogo iskustva sa takvom sejalicom.
 
Juce sam isao da natovarim moju ponovu Bekericu,od juce je kod mene stigla i zvanicno kuci. *bem onog ko kaze da ne valja,ja sam je platio 300e 6rednu,fale joj samo centrifugalni filter,manometar i tockovi na jednoj bateriji.Ima samo ploce za repu pa ako nekom trebaju nek racuna da ih ja prodajem,ja cu ovoj kupiti ploce za soju i kukuruz,promeniti lezajeve,lance i manometar za 800e imam kompletnu sejalicu,generalno pretresenu.Sto se tice price o tezini ni to nije strasno jer ju je doneo 539 od "rampe" gde smo je skidali sinoc bez problema i vozena je i po lenijama malo,istina da poskakuje ali ne toliko kao sa olt ili nodet.
nemoj da se vređamo... :haha:
prdnje točkove skini i preradi da se osklanja samo na zadnji točak,koliko vidim tebi treba komplet nosač točka na jednoj bateriji
to ćeš naći ovde polovno022 661 182 Đorđe
nove biksne i lančanike najpovoljnije NOMEX 015 342-532
 
@Montoja vidis dobro da fali na sejalici,ako bi bolje gledao na nju video bi da fali i jedan donji poklopac baterije a te 2 stvari je gazda skinuo jos pre i bile su pod supom,tako da ipak ima nosace tockova,sto se tice prepravke da bude samo jedan tocak to mi je i bivsi gazda posavetovao,a videcu ne zavisi samo od mene.
Sto se tice sklopa bio sam na njivi gde je sejala bekerica,deda je jedan vozi i odrzava i mogu reci da je bolje posejano nego sto je meni ove godine sejala OLT-ova meni,ali meni je sejao covek usluzno a ono je covek radio doktoru iz sela znaci moze i ona da seje precizno samo mora malo sporije,a i ne planiram brze od 1 brze.

Po nekoj mojoj racunici bice otplacena za 2 sezone ako bude sejala samo nama,a sejace i drugima al za dz...
 
Agria danas oprana, podmazana i namazana i spakovana u hangar do postrne setve. Inace, ovaj tandem je ove sezone posejao 160 lanaca bez i jednog problema.
n2zvhy.jpg

k2mk20.jpg

29dbvuw.jpg

cqqgw.jpg
 
danas kada sam vidio da čovjek tanjira posijanu njivu a znam da je sijao bekericom naježio sam se

da stavim do znanja , vlasnik sijačice je jako aljkav čovjek ali zeznuo je jako poštenog čovjeka , jedna ili čak dvije baterije nisu nikako sijale , jednostavno fali redova kompletnih , strašno , nisam smio ni da se zadržavam mnogo da ne stajem čovjeku na muku
 
Zašto ne može? Mislim da na svaku može da se primeni kontrola propadanja semena, samo treba videti kako to fizički izgleda, odnosno kako da se naprave i namontiraju senzori.
 
Nazad
Vrh