Pneumatske sejalice za kukuruz

Kod mene u selu imaju 2 IMT pneumatske. Jedna je starija, a druga je uzeta nova pre 3 godine. Meni je par godina sejala ova starija, pravi lep razmak, ali je plitko sejala
 
Moja ima oko desetak godina(kupio sam je novu),zadovoljan sam sa njom.Sad treba da joj promenim ona dva zupčanika i čaure.Samo je sejala meni(tek po koje jutro uslužno)
 
Koliko kosta komplet baterija za olt sejalicu samo da se zasrafi za gredu hteo bih da je sirim za dogodine sa 4 na 6 redi.
U Rumi ja sam kupio jednu bateriju za Nodetku za 110 evra u odlicnom stanju. Zamenio sam samo jednu cauru u gornjem kucistu.
Inace trebala mi je jer sam je napravio sa 5 baterija zbog setve soje na medjurednom razmaku od 48 cm.

Dali neko od vas koji imate IMT sejalicu mozete da mi posaljete makar na pp setvene sifre ili ako negde znate na netu gde mogu naci, treba mi za tasta a tast je tast zar ne?
 
Evo i od mene mali doprinos temi. Do duse nismo sejali kukuruz, ali taj posao svakako dolazi sa istom sejalicom.

 
evo i moje sejalice :osmeh:
viodfm.jpg

2dm80k.jpg
 
Danas sam naletio na olt baterije kompletne za 250 evra polovne ali sve je izmenjano novo samo da se nakaci na gredu i gas.Jel puno para za bateriju?
 
Pa i meni se cini da je mnogo para kao popustio bi ako bi 2 uzeo za 20-30 evra jako me utesio.Kupicu ih na jesen ili zimu sad je sezona samo nabijaju cene
 
Nazad
Vrh