Pneumatske sejalice za kukuruz

To je dosta povoljno,gledam po oglasima traze dosta vise a nece dobiti ni 1000e za 4redne sa samo 1 kompletom ploca...
kad sam je kupio cena je bila u rangu OLT a posle sam je jedva prodao po te pare iako je u dobrom stanju,jednostavno niko ih neće
 
Poslednja izmena od urednika:
2nb7sbs.jpg

dobri stari becker jos sluzi
 
ne kupuj bekericu ja sam je kupio posejao jedan lanac i prodao

Pa zavisi koju si beckericu uzeo i u kakvom je stanju bila....

Evo ja sam imao olt-a sa kojim sam sejao 20ak god. i sada je prodao, a "maju" nikako da dočekam i krenuo u setvu...

Uzmem nasleđenu dedinu staru beckericu koja seje kao zmaj... meni se na prvu loptu čini rame uz rame sa olt-om, možda čak i bolje.... precizna kada voziš do 6km/h u 0,5 cm... Juče je posejala 17kj kukuruza bez problema... Jedino što nemam ploče za suncokret i soju, i te ploče se malo duže i teže montiraju pa je problem (kako čujem iz priče), a ovako je po meni superiška....
Pogotovo što im je cena dosta povoljna...
Ko god sumnja u ono što ja pišem neka izvoli pa neka vidi i sam....
mwtbtg.jpg

p.s. požurite jer će još malo pa u garažu...
 
Dali neko zna gde ima kvalitetnijih zupcanika da se kupi za olt sejalicu ja sam prosle godine menjao onaj zupcanik sto je vezan za mali kardan sto tera plocu stavio mesingane i neke metalne jedu se brzo nemogu da izdrze 100 jutara juce promenim jedan i malopre jos jedan pojeli se zubi i nekako se zaglavio u toku sejanja sad sam promenio sad cekam kada ce sledeci da rikne.Inace na vasaru sam ih kupio
 
steva 1984-to ti je kada kupujes te zupcanike kao lutrija,mozes da kupis dobar deo,ali najcesce su teski fus...mi imamo 5-6 parova tih zupcanika koji nikako ne mogu da se upare...maja u radu.
140glj7.jpg
 
Znaci moram da ih menjam pred svaku sezonu da nemislim na njih od cega ih prave kad su tako losi
Jedno pitanje kakve su se nove majevice pokazle jel su dobre?
 
Steva 1984@ Zamenom zupcanika se zavrsava posao SAMO ako su DOBRO postavljeni, sto podrazumeva eliminisanje svih zazora. Kada se radi neki sklop, promenom samo jednog dela tog sklopa nije zavrsen posao.Dokaz: menjao si zupcanike pa nije dobro. Ponovo bi da menjas zupcanike i opet nece biti dobro.Da si prvi put montirao caure i odstojnike kako treba sve bi bilo ok. Ugradi dijamantske zupcanike koji nemaju dobro vodjenje i zazor pa ces opet imati problem. Savet: uradi puskicu [ caure i zupcanik ], Promeni caure i veliki zupcanik PAZECI na zazor izmedju zupcanika dodavanjem ili oduzimanjem podloski potrebne debljine. SVE mora biti perfektno oprano, a caure OBAVEZNO namazane spolja nekim dvo-komponentnim lepkom [epoksi] kako se ne bi ''okrenule'' u radu. Lepak se susi 10-12 sati, osovine se namaste KVALITETNOM mascu, zupcanici takodje i onda: vozi Misko.
Nadam se da sam pomogao.
 
Ma gde to je polovna sejalica i stara je trebalo bi mi dosta vremena da se bakcem sa mislio sam da mozda ima od tvdjeg materijala napravljen zupcanim mozda kupim deo gde ide taj zupcanik sa osovinom za sve baterije jedini nacin i najbolji vec se sigurno potrosio materijal kroz godine.Sad neka ide tako jer nemam vremena da to radim u sred setve ali cu morati izmenjati,dosta stvari sam izmenjao na njoj pre 2 godine i super radi moracu i ovaj problem da eliminisem kupicu nove delove
 
Nazad
Vrh