Pneumatske sejalice za kukuruz

Boki sto ne preracunas caskom ?
B=AX/Y
A-rastojanje od zrna do zrna po standardnoj tabeli
X-broj rupa na ploci koja je po tabeli
Y-broj rupa na novoj ploci
B-novo rastojanje

- - - - - - - - - -

Npr uzmes poziciju iz one prve tabele od clana Peet da imas 22 rupe i 13cm razmak kad ih pomnozis dobijes 286 pa podelis sa brojem rupa na ploci koja ima npr 48 rupa i dobijes razmak 5.95cm a na tabeli je zaokruzeno na 6cm.
 
Vlasnici maja, kako sejete kukuruz?
Moj porblem je sto nemam 100% zrna zalepljena, uvek fali tj propusti po neko zrno na sve 4 baterije. Nove ploce 22 rupe, plastike i creva, pogonska masina je zetor 6211 na 1800 obrtaja. Pitao sam po selu kaze mora se upun gas do 2000-2200 jel to moguce? Cak smo i probali 2 ne 3 brzinom. Poceli danas kukuruz i vratili se kuci mislili smo da skidaci semena zapinju pa sruse seme sa rupe ali nije to. Soju je lepo lepila moze se reci 100% na 1800 obrtaja.
Ploce za kukuruz razbusiti na 5,4-5,5mm i onda nema problema.Niste napisali koji je precnik rupa na tim plocama?
 
Prvo otkacis taj feder koji gura spaner,zatim iz bolcne(osovinice) izbijes elasticnu civiju i onda iskucas bolcnu napolje.
Ili jos prostije izvuci cetvorougaonu osovinu koja prolazi kroz aluminijumska kucista i zvonca,spusti spaner na nosac tocka i vrati osovinu nazad.Ovo ne traje duze od 5 minuta.
 
U toj bolcni-osovinici kako god je zoves cini mi se pod desnu stranu bolcne.Moras spaner da povuces prema nazad da bi mogao da je iskucas napolje.
Prostije i lakse ti je ovo drugo resenje koje sam ti napisao.

Elasticna civija....okrugla i suplja iglica debljine 4 ili 5 mm.(u ovom slucaju)
 
Poslednja izmena:
Danas video jednu šestorednu sejalicu OLT (nodet) napravljenu na uvlačenje krajnjih baterija, kad se uvuku nije ništa šira u transportu nego 4 redna, ali pogonski točkovi sejalice moraju biti stavljeni da prate trag traktora, pogon četvorougaone osovine krajnjih baterija je rešen sistemom kardanskog vratila koji se skida,
 
I meni je ista stvar sa majom kao sto rece spajki,nove ploce uzete prosle godine 22 rupe,ne znam koji je promer rupe sutra cu da premerim! Nego me interesuje maja 2003 godiste prvi vlasnik kao nova sejalica, cuvana i odrzavana koliko para vredi?
 
Ljudi treba mi pomoc,nemam vremena da citam prethodne postove a bas mi je hitno.Evo o cemu se radi,iskrsla mi je sejacica panonija becker za povoljne pare oko 750eura,kako su se pokazale u radu,sta im je mana itd.Koristio bi je samo za svoje potrebe,sejala bi oko30-40 jutara kukuruza i to je to. Hvala unapred...
 
Moj savet,dalje od Bekerice iz mnogo razloga!Koga god znam da je imao Becker sejalicu,prodao je i kupio polovnu Nodet ili Majevicu!Kako hoces,ali moj savet dalje od nje,dodaj jos para i kupi pravu stvar koja ce te trajati...
 
Nazad
Vrh