Pneumatske sejalice za kukuruz

Gde su sada oni sto podcenjuju polovne sejalice?
Covek ulozi para u novu i propadne mu sezona.
 
tanjiri od markera,sa markera sam morao poskidati one silne cevuljage jer funkcionisu do prvog razora,lancobrani su mi pokidali lance na dve baterije i usto i sami se zguzvali.Najcrnje od svih zla koje sam naveo i mozda neko i zaboravio je to sto pogonski tockovi ispadaju iz svog lezista i samo ih lancanik i lanac zadrze da ne odsetaju od masine prilikom setve i u vagasima prilikom transporta.Dok nisam to primetio oni su se onako vrteli i lanci cuda napravili unutar lancobrana(kucista)Sad svaki krug izlazim i guram tockove na svoje mesto.
Bio sam u Majevici pre par dana i culi su moje misljenje o svemu i svacemu...
Markeri.... Ležajevi popiju zemlje i zaribaju.....
Rešenje: Ili napraviti lavirint sa unutrašnje strane markera ili sa spoljašnje strane napraviti "šešir"- graničnik da marker ne ide duboko u zemlju. Inače u jedan marker idu dva jednaka ležaja 62204.
Lancobrani.... Oni moraju imati lufta u onom šlicovanom delu... Ne znam kako da objasnim.... Dve matice-navrtke 13mm koje ih drže moraju biti otpuštene jer kad baterija ide gore-dole ako su zategnute od lancobrana ostane gomila iskrivljenog lima. U originalu stavljaju klasične matice ali je po meni mnooogo bolje staviti samokočive matice. Ako nekom nije jasno mogu da škljocnem sutra neku sliku.
Pogonski točkovi.... E tamo nisam ništa čačk'o.
Btw ja sam na našu probao staviti ploče sa nodetke i nagrebali su mešači... A one što sam "dobio" sa njom su ok. Jedino što nisam probao one za suncokret.... :sta:
Što se tiče kataloga delova imam uslikane sve stranice (hebi ga nemam rendgen pa moram ovako) pa ako pomaže.... okačiću. Uputstvo nemam uslikano.
 
Odavno je poznato da sejalice iz majevice pre upotrebe treba dobro presrafiti, drugaru je trebao celi dan da pritegne sve srafove i neznam sta jos da uradi pre starta, ko to nije uradio sledi raspad sistema.
polovne nodetke i ostale, samo od savesnih domacina i ljudi koji ih menjaju zbog kupovine nove, one nalickane nebih kupio ni u ludilu.
 
Vlasnici maja, kako sejete kukuruz?
Moj porblem je sto nemam 100% zrna zalepljena, uvek fali tj propusti po neko zrno na sve 4 baterije. Nove ploce 22 rupe, plastike i creva, pogonska masina je zetor 6211 na 1800 obrtaja. Pitao sam po selu kaze mora se upun gas do 2000-2200 jel to moguce? Cak smo i probali 2 ne 3 brzinom. Poceli danas kukuruz i vratili se kuci mislili smo da skidaci semena zapinju pa sruse seme sa rupe ali nije to. Soju je lepo lepila moze se reci 100% na 1800 obrtaja.
I ja sam se sa ovim patio do ove godine pošto su mi ploče bile 22x4,5 mm,a ove godine sam kupio ploče sa rupama od 5,5 mm i svi problemi su nestali.Sejačicu pogoni IMT 577 na 1300 obrtaja motora a kardan je onaj od 720 obrtaja.
 
kolege imam problem sa olt psk... ne seje ravnomerni razmak izmedju semena,nastelujem masinu na 21 ,par razmaka bude 21 ,pa onda 18 ,pa 26 ,pa malo nastelovani razmak, pa onda zaredja par manjih ili vecih od potrebnog i tako u krug... problem je isti na sve 4 baterije .. da li je neko imao slicnih problema i da li mozda imate nekeo resenje ?
 
Pod uslovom da lepi seme za plocu:proveri plasticne zubcanike u kucistima oko ne to onda zazor izmedju njih nevalja,ne uzubljuje dobro pa ponekad preskoci.Zna da bude i automat-opruga slaba pa preskace.
 
- - - - - - - - - -

stdeyan Kojom brzinom sejes?Mozda ides suvise brzo jer ti sve cetiri nebacaju ravnomerno.........

- - - - - - - - - -

Potvrdio mi je drugar koji je imao obe,a njemu verujem.

- - - - - - - - - -


Jesu ti otklonili kvar?





Nadam se da si dobio neku garanciju,posto sam i ja hteo od njih,sad mi bas nije sve jedno...

Meni na kontroli setve nije radila jedna lampica i ljudi su bez problema otklonili kvar,popustio je jedan lem....sad radi savrseno..................
 
Potvrdio mi je drugar koji je imao obe,a njemu verujem.

- - - - - - - - - -


Jesu ti otklonili kvar?
Nadam se da si dobio neku garanciju,posto sam i ja hteo od njih,sad mi bas nije sve jedno...

Culi smo se.Posto nisu senzori u pitanju nego nesto u glavnoj kutiji verovatno cu pposlati na popravku..

Inace danas je svecano zavrsena sezona....

b3rm2r.jpg
 
Ljudi imam pitanje relativno mi je hitno do jutra,kako se ... skida zatezac-spaner glavnog pogosnkog lanca ? Danas kad sam skratio lanac sa Z24 za Z16 zatezac mi nije trebao,a posto je padao na osovinu ja resim da ga nategnem skroz go pogonskog tocka i vezem...medjutim ona opruga sto lezi dole na cevi do pogonskog tocka se provuce i ode napred,sad kad budem vracao za kukuruz moracu opet da produzim lanac i koristim zatezac,pa me interesuje kako da ga skinem i normalno namestim ?
 
Nije bilo spojnice,cale zna oko lanaca celog veka krpi berac i ovaj nije imao spojnicu pa smo izbili fabricu nitnu i danas sam kupio spoinicu tako da je od danas ima.
Ako ti je lakse zamisli da sam slomio onaj feder na zatezacu i da treba da ga promenim,e sad kako da skinem tj izbijem onu osovinicu ?
 
Ma imam i ja tu semu, ali kad sam kupio sejacicu reko mi je da su ploce za suncokret sa 28 rupa ma reko zbunio se covek kad veceras da stavim ploce reko aj da brojim kad ono stvarno 28 rupa, ma stavicu ploce sa 18 rupa mada sam hteo ove posto se sporije okrecu
 
Nazad
Vrh