Pneumatske sejalice za kukuruz

Nije to nista povoljno,ja sam moju remontovanu sa 3 kompleta ploca dao za 800e.

I ova je remontovana prosle godine,nego me interesuje kako radi kako ste zadovoljni sa njom? Vec sam napisao da mi treba samo za moje potrebe jer svi nesto beze od nje a mislim da bi bila ok za moje potrebe. Ima komsija bekericu i svake godine ga keca strasno pa da cujem jos neko misljenje.:ppozdrav:
 
@NA zašto nije mogla da ti seje soju moja seje soju bez greške već podosta godina samo ima jednu manu nekvari se :sta:
 
Mora sporo da ide.
Istina da je PUNO jednostavnija od ove OLT sklopocije,ulazi gde hoce,ako udarim baterijom u leniju na okretanju nemam razloga za brigu nista joj biti nece,nema sline caure,zvona i ostalo...kaci i sej. Da je gov** i da ne valja moze da kaze neko ko je ili nije imao ili je imao a nije znao da podesi.
Kad bih kod nekog video u prakticnom radu Bekericu sa dvorednim plocama za soju sa 100 rupa i ako moze da ide sa fergusonom prvom brzom razmislio bih da je opet kupim.Nudi mi se jedna novi tip sa sirokom gredom i sirokim gumenim nagaznim tockovima za 1000e sto je po meni dosta povoljno.
 
Meni nije jasno kako ljudi tako kao iz topa komentarišu da nevalja mašina za mene je sasvim dobra ja sam zadovoljan ne idem na trke sejem polako kukuruza posejem 15 do 20 jutara dnevno zavisi od parcela a soje 10 do 15 što je za mene sasvim dovoljno inače ploče za soju sam pravio po svom nacrtu od 48 rupa i zadovoljan sam sa njima
 
bio ti je slab pritisak nije izbacivala višak semena zato ti je to radila negde je gubila pritisak.
 
Ni u njima nije imala lufta,jednostavno ne moze 1 brzom i tu se prica zavrsila.

- - - - - - - - - -

Jer npr. cale je sejao kukuruz bez mene i jedna mu soba-duvaljka zapusila pa je ta ploca samlela zrna kukuruza,a soje nije mogla kad zaglavi li je toca pogonski tandrkao ili je lanac pucao.
 
pretpostavljam da su biksne duvaljke ako misliš na njih u knjizi piše ako su duvaljke zaprljane onda izbija sve seme i ima praznih mesta a ako lomi seme onda pritisak nije dobar e sad ja neznam šta reći dali verovati knjizi ili iskustvu ljudi :sta:
a to što je tebi zaglavljivao ploče to je već nešto drugo u šta nemožemo zalaziti ovako napamet
 
a too pa jedino ako je imao lufta u njima pa da su mu se ploče kosile i zaglavljivale opet kažem neide to napamet treba to dobro ispitati ali na kukuruzne ploče mu je radilo normalno što znači da su piksne (ili ti biksne kako vi kažete ) bile dobre
 
Stvarno su ove Olt. sklopocije, naguras seme na leniji i nemas potrebe da gledas u nju celi dan, a da moras seme da sipas svremena na vreme.
moram dogodine sestorednu uzeti, posejo sam sa ovom 135kj aman naokretao sam se ziv, + cale 20-30kj usluzno.
ide i ujuto par lanaca da poseje, naviko cale da mu svaki dan neko donese novce u avliju.
attachment.php

attachment.php
 
Da i mi imamo sr....a sa becericom strasno te ako je seme zafarbano,ako je jako krupno ako je sitno,o soji da ne govorim jako sporo pa lomi zapusi dizne,jednostavno velika danguba ko poseje 20 30kj ajd ali vise jednostavno prevelika danguba da ne govorim o delovima kojih nema a i ako se nadju skupi su ka djavo.
 
A sta na Bekerici moze da bude problem ako i na prazno zaglavljuje ploce ? Lane je sa tim plocama radila bez problema,ove godine i na prazno ih zaglavi,pa pukne lanac.
 
Nazad
Vrh