Pneumatske sejalice za kukuruz

Zarko ....koliko si platio ovu monosem sejalicu ja sam je imao veoma povoljno ali sam se plasio da je uzmem zbog rezervnih delova...
1900 eura bez dodatnih ulaganja. Osim što sam proverio i podmazao sve lance i i igličaste lagere nikakvih drugih ulaganja nisam imao. Sejalicom sam prezadovoljan. Nije čak ni mnogo teška kako sam na početku mislio i plasio se. Na ravnom je ferguson nosi bez dodatnih tegova. Nije ni bučna. Nema onog klasičnog pištanja u radu bar ne kod mene. Jedino mi je smetalo što nisam mogao da čujem ono klasično zveckaanje izbacivača jer sam dugo godina sejao klasičnom mehaničkom sejalicom. Moje preporuke svima onima koji hoće da je kupe. Ima još članova foruma koji je imaju i zadovoljni su njome. Pa po tim preporukama sam je i ja kupio.

- - - - - - - - - -

@Xone
Sejalica nije ni imala kutije za djubre. Trazio sam da je kupim sa kutijma za djubrivo ali je nisam nasao u tom modelu. I hvala za preporuku kupovine ove po meni vrlo dobre sejalice.

- - - - - - - - - -

Do sad sam posejao oko pet hekatara bez ikakvih problema. Imam još oko četiri. Sve ukupno oko devet hekatara. Kažem oko jer je kod nas zemljište strašno usitnjeno i svih tih devet hektara je u oko 45 njiva. Po nekad i zaboravim po neku da posejem ili da oprskam ali život je takav. Kad bih mogao da biram uzeo bih za početak jednu parcelu od oko pedeset hektara. Nek ima, od viška glava ne boli. Pozdrav. A sad moram u štalu, goveda zovu. Neznaju šta je to internet. Glupa stoka.
 
Poslednja izmena:
Sta toliko su teze Gaspardo od MaterMacc???
kod nas MaterMacc svi nose sa 82rujom i 75deutzom.
a sto se tice sklopivih MaterMacc, prvo moraju kvasiti sa vodom pa onda sklapa :haha: tehnika do j...
drugar umesto sklapanja za te novce-1200e uzeo iskljucivanje baterija iz kabine sto mislim da je korisnije nego sklapanje, bar kod nas jel malo koristimo saobracajnice da bi dosli do svojih njiva.
 
Netreba da se kvasi vodom samo je bitno da se ne prevari pa da se klizajuce povrsine namazu posto je to greska i na ta mesta posle hoce da se lepi prasina, i mnogo znaci to sto se sklopi ne samo u saobracaju nego i u dvoristu, mozes je parkirati gde god pomislis.A sto se tice tezine njene, ona je teska 1300 kila ali je jako dugacka i jako je velika poluga.
 
Vlasnici maja, kako sejete kukuruz?
Moj porblem je sto nemam 100% zrna zalepljena, uvek fali tj propusti po neko zrno na sve 4 baterije. Nove ploce 22 rupe, plastike i creva, pogonska masina je zetor 6211 na 1800 obrtaja. Pitao sam po selu kaze mora se upun gas do 2000-2200 jel to moguce? Cak smo i probali 2 ne 3 brzinom. Poceli danas kukuruz i vratili se kuci mislili smo da skidaci semena zapinju pa sruse seme sa rupe ali nije to. Soju je lepo lepila moze se reci 100% na 1800 obrtaja.
 
Vlasnici maja, kako sejete kukuruz?
Moj porblem je sto nemam 100% zrna zalepljena, uvek fali tj propusti po neko zrno na sve 4 baterije. Nove ploce 22 rupe, plastike i creva, pogonska masina je zetor 6211 na 1800 obrtaja. Pitao sam po selu kaze mora se upun gas do 2000-2200 jel to moguce? Cak smo i probali 2 ne 3 brzinom. Poceli danas kukuruz i vratili se kuci mislili smo da skidaci semena zapinju pa sruse seme sa rupe ali nije to. Soju je lepo lepila moze se reci 100% na 1800 obrtaja.
Treba sto jaci gas.
Probaj kardan na 1000obrt.
 
Sta se meni desilo mislim da se nikom nije desilo.... odem kod ujaka 9km od mene selo,na drugoj njivi posejemo 4.5kj soje i dodjemo kod njega kuci na cupriji parkiram(ugasim traktor) bio pola sata mozda unutra i gas kuci da jos sejem do mraka usao kuci da uzmemo soju tamo-vamo isto pola sata ali sam mislio da cu brze pa nisam ni gasio traktor ostao da radi sa dignutom masinom,kad sam izasao primetim jedan raonik onako malo spusten ali ne visi skroz,dodam caletu cekic i gas na njivu kad sam stigao tamo,nasuo seme primetim da nema ploce...pored nas seje covek koji godinama seje dosao do nas ni njemu nije jasno. Da je ispala ploca morao bi i saraf kucista-poklopca biti odvrnut,da je na putu kod mene neko skinuo na brzaka ostalo bi semena dole,da je kod ujaka neko odradio plocu teko jer je bila spustena i obavezno gledam raonike kad krecem da se nije slucajno koji otkacio...
Juce sam video ide covek sa Majom lenijom spao mu raonik,a seme curi kao blesavo i od juce bas onako intenzivno pratim sta se nazad desava i u transportu...

- - - - - - - - - -

P.S. jel pasu ploce sa Majevice na OLT ?
 
Vlado kolike su ti rupe na pločama milimetara u prečniku, mislim da je tu problem, verovatno su 4,5mm pa zato slabije lepi.
 
Evo mog vencanog para...

9runnm.jpg


Malo on dize nju,a malo ona njega....uglavnom odradili su 80 i kusur jutara i jos uvek skupljamo delove od sejalice po njivama.
 
Mirmag
Како ради сејачица, шта си то скупљао по њиви?
Ја моју нисам још ни покренуо.
Да ли си сејао соју са њом, са којим плочама си сејао ако јеси?
Ја сам за соју купио фабричке, са 70 рупа а бојим се да је то велики размак за ову годину.
 
Bolje da ne pitaj...cekam servisera da dodje ovih dana.nema sta se otpalo sa masine u toku sezone. tanjiri od markera,sa markera sam morao poskidati one silne cevuljage jer funkcionisu do prvog razora,lancobrani su mi pokidali lance na dve baterije i usto i sami se zguzvali.Cale je hteo da ih ispravljaa,ali ga smecari zajebali i ocistili kantu pre nego sto je uspeo da ih izvadi,posto sam ih ja tamo smestio_Otkazala mi cuvena Agromehanikina kontrola setve prvi dan.Dve baterije nemaju kontolu,a senzori ispravni.
Najcrnje od svih zla koje sam naveo i mozda neko i zaboravio je to sto pogonski tockovi ispadaju iz svog lezista i samo ih lancanik i lanac zadrze da ne odsetaju od masine prilikom setve i u vagasima prilikom transporta.Dok nisam to primetio oni su se onako vrteli i lanci cuda napravili unutar lancobrana(kucista)Sad svaki krug izlazim i guram tockove na svoje mesto.
Bio sam u Majevici pre par dana i culi su moje misljenje o svemu i svacemu...
 
Mora da su se nasekirali,meni nikada nisu poslali upustvo za korištenje i katalog delova a tri četri puta samim ostavljao podatke
 
Nazad
Vrh