Pneumatske sejalice za kukuruz

N.A. Kad ce slike tvojih masina u radu? nije valjda da toliko sejes s obe da nestignes slike da okacis.
 
imam majevicu 2003 god prvi vlasnik extra stanje kao nova,kolio vredi para? razmisljam da je prodam da kupim laksu sejalicu! hvala
 
@Muccobieno lane sam jedan dobar telefon skrkao u traktoru pa ne bih ove godine da ponovim isto sra&& ali imas sliku u temi "Kukuruz 2013" juce postavljena slika. Sve u svemu posejano oko 48kj,do kraja sezone mozda zaokruzim na 50kj.
 
Jedno od resenja problema na onim Bekericama koje zaglavljuju ploce je da u svaku vrecu sa semenom stavite TALK [ puder ] jednu kasiku i malo protresete. Talk nedozvoljava delovima koji se dodiruju da zaribaju. I ja ga koristim kad imam seme tretirano sa furadanom.
 
Meni juce na bekerici blokirala baterija okrunilo lancanik i puko lanac posle 16godina extra rada(sipaj i sej) i posejanih xxkj:: Јако_бесан ::

- - - - - - - - - -

Meni juce na bekerici blokirala baterija okrunilo lancanik i puko lanac posle 16godina extra rada(sipaj i sej) i posejanih xx kj! :: Јако_бесан ::
 
24l32c7.jpg
 
Ja ujutru idem da isejem 1 vrstu na jednoj parceli,greskom nije posejana,tako da nikad se ne zna...A da,imam i da sejem kukuruz posle mladog luka za jedno 2 nedelje pa cemo je onda zapakovati i prekriti ponjavom :)
 
Izgleda da sam i ja znao podesiti sejalicu ove godine,najveci problem zvan 2 zrna je bio oko kalibracije semena,gde je seme bilo lepo kalibrisano ispalo je ovako.
13050007.jpg
 
Moj komšija je sejao sa novom Majevicom (Maja, sa diskovima) ove sezone, i dva puta mu je pucao menjač dok nisu ustanovili da je uzrok bio neki pleh koji je hvatao lanac. (Izvinjavam se na šturom opisu, jer ja to nisam video, niti znam kako izgleda, samo sam preneo komšijinu priču u nadi da će nekom ko razume o čemu je reč biti od pomoći.)
 
Nazad
Vrh