Pneumatske sejalice za kukuruz

usmerivace ne skidam....zbog prelaska od jednog gazde do drugog...pa ssa menjanjem ploca...svaka parcela druga kultura....
 
Ja koristim usmerivače i ne vidim neki problem da bih morao da ih skidam.Bez njih nikad nisam ni probao da radim.
 
Nisu oni napravljeni a da ne trebaju nego tako mi stigla nova sejalica a ja nisam primetio do pre neki dan,radila je ok prethodne 4 sezone .
 
imam olt pneumatsku i kad je startam i podešavam skidač zrna primijetio sam da nisu sve rupe pune ponekad kad okrećem ima u krugu jedna ili dvije prazne.a traktor je na brzom kardanu radi na 1300 obrtaja a na 1700 daje 540 kardana.A u sjetvi idem na 1600 i kod kontrole sve su rupe pune na tim obrtajima,sad neznam dali mi omanjuje i u sjetvi ili da pojačam gas u okretanju.Šta treba mijenjat ako slabo drži zrno jel one dihtunge na poklopcima ili nešta drugo.Sitno zrno na skaliu sijem na 19 na skali za skidač a krupnije na 21 22 tada ne hvata po dva.sad nemogu dočekat da nikne da vidim jesam li sjebo napominjem da mi je prva godina sa tom sijačom pa nemam kakvog iskustva pomagaj te
 
imam olt pneumatsku i kad je startam i podešavam skidač zrna primijetio sam da nisu sve rupe pune ponekad kad okrećem ima u krugu jedna ili dvije prazne.a traktor je na brzom kardanu radi na 1300 obrtaja a na 1700 daje 540 kardana.A u sjetvi idem na 1600 i kod kontrole sve su rupe pune na tim obrtajima,sad neznam dali mi omanjuje i u sjetvi ili da pojačam gas u okretanju.Šta treba mijenjat ako slabo drži zrno jel one dihtunge na poklopcima ili nešta drugo.Sitno zrno na skaliu sijem na 19 na skali za skidač a krupnije na 21 22 tada ne hvata po dva.sad nemogu dočekat da nikne da vidim jesam li sjebo napominjem da mi je prva godina sa tom sijačom pa nemam kakvog iskustva pomagaj te
neka t neko prati okretj-dva...ali desava se da na kraju kad skines gas da otpadne seme....ako u hodu ide dobro samo peglaj....
 
a ako ima prazni rupa do čega je pregledo sam crijeva na spojevima i nigdje ne vuče falš zrak a vidio sam da su mi i sitke ulizane tj neravne gdje se oslanjaju na plastične dihtunge možda tu ne dihtuje dobro napominjem da sam kupio polovnu sejačicu
 
Koliko se kreću cene polovnih četvororednih pneumatskih sejalica (tip nodet), i koliko otprilike košta remont takve sejalice da bude u ok stanju za setvu?
Znam da je pitanje neprecizno i da odgovor zavisi od konkretnog primerka sejalice, ali mene zanima neka prosečna cena, čisto da znam šta da očekujem ako se rešim da potražim neku za sebe.
 
Ja radim sa takvom sejalicom, sada sa šest redi, skidači su na 12 - 15, i u radu (kroz njivu) nema praznih mesta, ali su obrtaji na kardanu oko 600 o/min. Najpreciznije podešavanje skidača je kada već krenete radnom brzinom, i neko ide uzput za vama, šteluje ih, i kontroliše u pokretu. Tako radim godinama, i nikad nije omanulo. Inače štelovanje zavisi dosta od brzine kretanja i broja obrtaja kardana, pa ako se ovi parametri menjaju, treba podešavati i skidače.
 
Koliko se kreću cene polovnih četvororednih pneumatskih sejalica (tip nodet), i koliko otprilike košta remont takve sejalice da bude u ok stanju za setvu?
Znam da je pitanje neprecizno i da odgovor zavisi od konkretnog primerka sejalice, ali mene zanima neka prosečna cena, čisto da znam šta da očekujem ako se rešim da potražim neku za sebe.
Probaj da pitaš ovde
http://www.poljomasine.com/index.php/pocetna?page=shop.browse&category_id=6
[URL]http://www.coricagrar.rs/detaljnije52.html
[/URL]
 
Eh da, za ovog E&M commerce, ja sam od njega uzeo dve baterije i kutije za veštak, pa ću da ga "pohvalim" za ono što mi je UVALIO (idem da slikam), a svima savet da dobro obrate pažnju na TRGOVCE.
 
Koliko se kreću cene polovnih četvororednih pneumatskih sejalica (tip nodet), i koliko otprilike košta remont takve sejalice da bude u ok stanju za setvu?
Znam da je pitanje neprecizno i da odgovor zavisi od konkretnog primerka sejalice, ali mene zanima neka prosečna cena, čisto da znam šta da očekujem ako se rešim da potražim neku za sebe.
Cena sejalice ti je oko 2000 evrica a remont od 300 do 500 evrova.
 
Ovo mi je "kao" remontovao :haha:
150420121329.jpg

150420121330.jpg

i to mi još i naplatio :sjasi:
pored ovoga mi još uvalio razvaljene ulagače za veštak, ali ajde, nemože biti sve dobro. Sa ostalim delovima sam zadovoljan, to je OK.

---------- Poruka napisana u 18:48 ---------- Prethodna poruka je at 18:44 ----------

Kad sam već bio kod sejalice, neko je pitao za pogon pumpe
150420121331.jpg

150420121332.jpg

150420121333.jpg

ovako sam to ja rešio, nije komplikovano, lako i brzo se montira, a funkcioniše savršeno :osmeh:.
 
Nazad
Vrh