Pneumatske sejalice za kukuruz

Sve što si naveo je otprilike tako .Ali ako se nešto desi na jednoj bat. a na drugim ne onda je to do te baterije.Slabo dihtuje.Što ti je komšija rekao dsa je normalno da poneka rupa bude prazna nije tačno jer tu skoro pola metra nemaš kukuruza .

On mi je rekao da se povremeno desava da na nekoj rupi ne uhvati seme,ali opet naglasavam povremeno,dok u drugom slucaju je definitivno postojao problem.
U kom smislu slabo dihtuje,ne valja onaj zaptivni prsten,male rupe na ploci?
 
Pitanje za članove koji su imali sejalice olt i nodet i posle prešli na monosem,gaspardo,kuhn,mattermac itd. Da li su ove strane monosem gaspardo itd. bolje od olt i nodet hoću reći koje su im prednosti i da li su preciznije?
 
Pitanje za članove koji su imali sejalice olt i nodet i posle prešli na monosem,gaspardo,kuhn,mattermac itd. Da li su ove strane monosem gaspardo itd. bolje od olt i nodet hoću reći koje su im prednosti i da li su preciznije?
ja verujem dok ja radim da necu preci ni na jednu drugu masinu sa nodet pneumasem-a

---------- Poruka napisana u 23:53 ---------- Prethodna poruka je at 23:48 ----------

AGRIU nikad vise u dvoriste...GOVNO obicno:sjasi:
 

..
img0763.jpg


Evo covek sta ima. Svaka mu cast. On sa ovom kombinacijom pokazuje da i mali traktor moze sve da radi isto tako uspesno kao i veliki. On dokazuje onu nasu izreku. Bolje znati nego imati.
 
Pitanje za članove koji su imali sejalice olt i nodet i posle prešli na monosem,gaspardo,kuhn,mattermac itd. Da li su ove strane monosem gaspardo itd. bolje od olt i nodet hoću reći koje su im prednosti i da li su preciznije?

Imali olt prije.
Olt zastarjela tehnika, lančani prijenos, puno mazalica. Ako hoces automatsko prebacivanje markira moraš platit puno.
Uzeo sam novu gaspardo sp 4, gumeni točak, automatsko prebacivanje markira. Jednostavna za podešavanje, vrlo precizna i ako je zemlja dobro pripremljena možeš brže ju poterati. A uz to da se pločice ne pregriju :osmeh:
Nema puno mazalica, turbina ne zviždi na visokim okretajima kardana.
 
Po setvama koje sam ja pratio prošle i ove godine u mom ataru slobodno smem da kažem da ništa gaspardo,matermac i maja sa diskovima nisu preciznije od nodet sejalice.Preciznost se ogleda u rasporedu zrna na određenoj zadatoj dužini.Što se dubine polaganja semena tiče to je kod njih ujednačenije zbog širokih kopir točkova dok nodetka sa onim uskim metalnim zna da tone tj. slabo kopira teren.
Hidraulični prepacivač markera se uvek može kupiti pa da je sejalica i mehanička.Na to ne treba gledati u upoređivanju.
 
Cena sve govori .Nešto što košta 10000 e i nešto što košta 5000 sigurno nije istog kvaliteta. Tako je i kod traktora i auta itd.Ja sejem već par godina sa sejačicom pored koje kad bi vi prošli nebi je ni pogledali. Dupla greda , dupli točkovi napred i nazad ,dupli pogon sa oba točka , dve menjačke kutije na oba točka , ako jedan omakne drugi neće ,menjaš sejanje kolko ti treba da pšovučeš jedno dugme i pomeriš ručicu menjača ,ništa lanci, Na zadnjim točkoma metalni ležajevi ,na sekcijama dupli nosači sa strana i što je naj važnije sve ima mazalicu . Na kraju sekcija bukvalno nema milimetar lufta .Mislim da može služiti 50 godina. Ima i depozitore za insekticid ali su na tavanu.A PRECIOZNOST ,e to je već u domenu naučne fantastike.Što reče Pantić Šojić, U tebe sve duplo ko dvoglavi arapin.:ppozdrav:
 
Po setvama koje sam ja pratio prošle i ove godine u mom ataru slobodno smem da kažem da ništa gaspardo,matermac i maja sa diskovima nisu preciznije od nodet sejalice.Preciznost se ogleda u rasporedu zrna na određenoj zadatoj dužini.Što se dubine polaganja semena tiče to je kod njih ujednačenije zbog širokih kopir točkova dok nodetka sa onim uskim metalnim zna da tone tj. slabo kopira teren.
Hidraulični prepacivač markera se uvek može kupiti pa da je sejalica i mehanička.Na to ne treba gledati u upoređivanju.
Mogu vam reci da juce u obilasku repa kolega koji je sejao sa nodet sejalicom ima mnogo bolji raspored semena nego kod gaspardo,monosem,rau i acord sejalica.Da napomenem sve ove sejalice kod nas seju repu.
 
Isto to mi juče brat reče.On radi oko 600 k.j.Ima Maju i OLT-Nodet.Mnogo bolji raspored zrna ima Nodet nego Maja.Nose ih isti traktori,idu istom brzinom.
 
Cena sve govori .Nešto što košta 10000 e i nešto što košta 5000 sigurno nije istog kvaliteta. Tako je i kod traktora i auta itd.Ja sejem već par godina sa sejačicom pored koje kad bi vi prošli nebi je ni pogledali. Dupla greda , dupli točkovi napred i nazad ,dupli pogon sa oba točka , dve menjačke kutije na oba točka , ako jedan omakne drugi neće ,menjaš sejanje kolko ti treba da pšovučeš jedno dugme i pomeriš ručicu menjača ,ništa lanci, Na zadnjim točkoma metalni ležajevi ,na sekcijama dupli nosači sa strana i što je naj važnije sve ima mazalicu . Na kraju sekcija bukvalno nema milimetar lufta .Mislim da može služiti 50 godina. Ima i depozitore za insekticid ali su na tavanu.A PRECIOZNOST ,e to je već u domenu naučne fantastike.Što reče Pantić Šojić, U tebe sve duplo ko dvoglavi arapin.:ppozdrav:
Spasoje ti si opisao ovde avion,ajde stavi koju sliku da vidimo tu sejalicu :ppozdrav:
 
4lhmqd.jpg
6f08x2.jpg
2j42f5v.jpg
21aww8l.jpg
Na prvoj se vidi da dupla greda koja nosi sejačicu zadnji točkovi imaju strava ležajeve nema lufta sekundu i nikad neće imati .Na jednoj slici vidiš taj pogon točak menjač i takav je identičan i na drugom točku a dovoljan je jedan ,a na jednoj slici se vidi i taj prednji točak tj te makaze izmedju prednjeg i zadnjeg točka i dubina je uvek konstantna itd.Išao sam ja na te zelene OLT NODET ili BAČKA PALANKA (MENI JE TO SVE ISTO) ALI to je sve razluftano za nepoverovati a cena puno skuplja i ondda nabasam na ovu u Tešnju.
 
Kod mene je zadnjih godina bila pomama za Gaspardo sijačicama , što Mt što St , dosta ih je uzeto.
medjutim dosta ima prigovora na njih , i neke su čak vlasnici prodali .
Dosta ih kaže da su olt(nodet ) dosta preciznije .
Neznam , ove godine su mi sijali i sa Olt i sa Gaspardo , pa ću baš vidjeti. Inače Gaspardo je nekako ljepša u radu , kao stabilnija , i više mi se svidja "potpis" koji ostaje iza nje.
 
Pitanje za članove koji su imali sejalice olt i nodet i posle prešli na monosem,gaspardo,kuhn,mattermac itd. Da li su ove strane monosem gaspardo itd. bolje od olt i nodet hoću reći koje su im prednosti i da li su preciznije?[/QUOTE
Za glavnu razliku izmedju gaspardo i nodet je ta da su sekcije dosta teze i dublje moze sejati na tvrdjim zemljistima da skolpovi jednostavnije funkcionisu,mislim na menjacke kutije na sistem za preciznije "bacanje"vestaka.Sto se tice preciznosti slicne su i sistemi rada i ploce za seme itd.Cena im je slicna,a kod mene je presudilo sto je bila teza i ocuvanija od svih nodet za 2800e.
1232hra.jpg
e6yjgp.jpg
 
Hidraulični prepacivač markera se uvek može kupiti pa da je sejalica i mehanička.Na to ne treba gledati u upoređivanju.

Je da, može se kupit.
Ali ja s time hoću reči da je olt zastarjela sijačica. Preskupa.
Gaspardo to nudi u standardnoj opremi. ( automatski )
Mislim da je hidraulični prebacivanje markira košta za olt oko 500-600 eura.

Točkovi uopce nemaju veze sa dubinom sjetve i preciznosti.
Sve zavisi kako ti namjestiš, ako sa uskim točkovima više tone dakle drukčije ćeš namjestit dubina, pa čak i sa gumenim točkovima znaju tonuti.
A sada zašto ima gume i onaj metalni uski sve to ima svojeu svrhe.
 
Moj komšija ima gaspardo i malo malo 5-6 cm. kukuruz .Kod mene to nema .Ali ja sam ubedjen da je to do brzine. Ja sejem sa šTOREB 402 1 BRZINA to je otprilike kao u ferge .A on kaže da kad bih sejao prvom nebi ni sejao. On seje 549 druga brzina i to gasa prilično.
 
Meni su lane sejali repu sa Gaspardom, a pre toga sam sejao sa Agrijom i moj utisak je da Agrija ima mnogo veću preciznost nego Gaspardo!
 
Nazad
Vrh