Pneumatske sejalice za kukuruz

Setva kukuruza sa pločama od 33 rupe, maksimalni razmak zrno od zrna je 20 cm, a ploca se okrece polako sto bi trebalo da je preciznija setva.
Imam ploče sa 32 rupe od 1mm promera .Takođe planiram da ih razbušim za kukuruz .Na majevicu bi najveći razmak bio 20,3 cm .
Do sada sam koristi ploče sa 14 rupa , brzo se vrte a problem neprecizne setve se javlja na mestima gde se zrno "zaglavi" između mešača i zrna koje je nalepljeno na ploču.
Nisam uspeo da uslikam kako to izgleda pri setvi ali evo kako to izgleda dole.Usled brzine okretanja ploča, seme koje je zaglavljeno pada 4-5 cm pre nego vakum pusti seme sa rupe.Ovo se dešava sa krupnim semenima.
 
Da li je neko imao problema da mu jedna baterija iliti setvena jedinica baca manje i sta to moze da bude??? Imam majevicu, vakum je dobar, otvorim nazad prozorce i gledam dok vozi i lepi na svaku rupu seme nema propusta a na kraju baci manje semena
 
Rusu je bila potrebna mala pomoc od IMT-a da bi lepo nosio "Maju"
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Kao sto je i ocekivano,sejalica radi odlicno :osmeh:

Spajki a kolko je teška ta majevica u u planu mi je da uzmem jednu 8 OLT osmorednu pa da znam kolko bi to bilo teško
 
Ta olt osmoredna je dosta laksa od ove jer je blize tacka kacenja traktora nego na majevici,laksi setveni aparat,manje kutije za seme.Mislim da mi je sestoredna (prazna)teska oko 800 kg.
da se dopunim sad sam proverio http://www.majevica.co.rs/index_files/Page5384.htm

---------- Poruka napisana u 15:01 ---------- Prethodna poruka je at 14:55 ----------

Znaci prema njihovim podacima dvanaestoredna je teska 1500kg znaci da osmoredna ima oko 1000kg.Da napomenem rec je o "Maji"
 
I nase su bile 4,5mm pa smo ih razbusili na 5,5 ili 6mm(moram izmeriti).Sa 4,5mm nije dovoljan vakum da drzi vece zrno kukuruza.
 
Onda su i moje 5,5mm tako je kod mene bilo fabricke su bile 4,5mm sejao agris seme krupno ko iz kotobanje morao sam militi i gas do panja i opet je negde bila prazna rupa
 
Vidiš a moj drugar je uzeo sa rupama od 3mm i razbušio na 4,5mm.Digne skidače skroz gore i samo teraj.Nema da misli dali će mu hvatati dva zrna ili ni jedno.Jako lepo funkcioniše.
Moje ploče su sa 18 rupa od 5mm za kukuruz.Iduće godine ih sigurno menjam za ploče sa više rupa.
 
Ja za kukuruz koristim ploce sa 22 rupe, busene na 4.5 mm. Prilikom setve AS hibrida ili neke druge sorte kad je sitnije seme moram spustiti skidace da zapusi skoro vise od polovine rupe. U suprotnom uzima i po 3 zrna.
 
Ako seme ne ostaje na rupi trebalo bi bar po meni prvo proveriti dali sistem dihtuje i ima li dosta vakuma!
Kod nas su isto ploce sa 22 rupa po 4,5mm
 
ja koristim plocu sa 18 rupa 4.5mm,bez problema...za suncokret isto 18x3.5 za soju 120x4.5(nisam siguran) al za soju brisaci su na maximumu i samo treca spora sa ferdinandom...pun gas....
 
Sa usmerivacima kad dolaze do njih mnogo zrna vecom brzinom dolazi do zastoja ako se popreci neko zrno. Bolje je sa slobodnim padom bez usmerivaca. E sad sto se tice elektronske kontrole setve pa ni ona nije bila svo vreme.
 
Nazad
Vrh