Pneumatske sejalice za kukuruz

Rusu je bila potrebna mala pomoc od IMT-a da bi lepo nosio "Maju"

Kao sto je i ocekivano,sejalica radi odlicno :osmeh:
mi smo stavili 6 tegova od novog tipa rusa po 45 kg i ide odlicno...i bez jurcanja po ataru jer je izuzetno teska...samo cemu sirenje tockova?rus ne gazi redove sa standardnim razmakom...tako samo vise opterecujete poluosovine.
 
Sejalica je namestena na razmak od 50 cm za soju,zato je i traktor rasiren.Visak rame je odsecen.Imamo jos jednu sestorednu,sa njom sejemo kukuruz i suncokret.
Za Paora:sto se sejalice tice radi jako dobro.Nije kao Kuhn-nodet od koje je nastala tj.cija je verna kopija ali otud i tolika razlika u ceni.E sad ako povrsine,potrebe i racunica opravdavaju nabavku originala(Kuhn planter 2 ili 3),koja je duplo skuplja od "maje" ja to svakako podrzavam.Ne kupuje se sejalica svake godine tako da dobro treba sagledati svoje potrebe pre nabavke.Kod nas je do sad sestoredna opsluzivala oko 350 kj godisnje setve.Sada je rasterecena za soju jer to radi osmoredna.
 
E bas bi voleo da uporedim za brzinu...mi idemo 4 spora u zecu...to je za soju,kukuruz brzinu nize.
 
Setva kukuruza sa pločama od 33 rupe, maksimalni razmak zrno od zrna je 20 cm, a ploca se okrece polako sto bi trebalo da je preciznija setva.

14e30nr.jpg
 
Imam problem , sa nodetke mi spada lanac sa donjeg zubcanika na menjackoj kutiji kad je na polozaju A
Ili gore navedeno...ili probaj staviti novi lanac,jednom ako se iskrivi kad spadne,zna cesto da spada posle-a i istegli se vremenom.

---------- Poruka napisana u 21:15 ---------- Prethodna poruka je at 21:13 ----------

Mi idemo 5 sporom.4. zec to je brze od 5. a to je vec oko 9 km/h.Toliko brzo vec ne idemo.(ako ne moramo :haha:)
da,ali racunajte na to da vozim rusa pod 1600 obrtaja,nema potrebe za vise,a manje trosi i tise je u kabini.
 
Slikacu sutra i postaviti sliku , Zubcanik kao jedan nije kriv jedno ako ima neka biksna na cetvorouglu osovinu donjeg snopa zubcanika pa kao da malo stoji ukrivo
 
postovani forumasi da li neko zna da li negde postoje delovi za imt mehanicke sadace muke mucim sa tim molim vas saljite na pp
 
Sa panonstibove slike biksna br3 je jedna vise prosirena , Krivac spadanja lanca je Biksna , sutracu kupiti biksne , zubcanik ako ima potrebe videcu prema biksnama (necu imati vremena da razbusujem zubcanik i staviti vece biksne) i nov lanac za svaki slucaj

---------- Poruka napisana u 11:26 ---------- Prethodna poruka je at 11:09 ----------

I naknadno sam otisao do garaze da proverim OPET spaner
 
Nazad
Vrh