Pneumatske sejalice za kukuruz

bar da je covek na strugu odradio... sramota podvaliti coveku tako...
 
Sta je danas sramota?
Sta je danas obraz coveka?
Sta je danas moral?



.....

Sve da uradim,da te domasim i uzmem i zadnju lovu iz dzepa!
 
Da dodam, ja sam za sada samo stavio nove, i nemaju mnogo lufta (podnošljivo), koje su koštale duplo manje nego što sam njemu platio za OVU popravku, jer smo se dogovorili da obradi i točkove, a ono ...:sjasi:.
Zato prilikom kupovine polovnih, a i novih stvari od švercera OPREZ !!!
 
Au brate, koji kvalitet obrade, koje tolerancije. Mislim da je to radjeno na CNC mašini.

Bez zezanja, tu samo kakva dobra motka treba oda odradi preko ledja za takvu podvalu.
 
Ma znam već se šalim malo. Stvarno su ljudi danas iskvareni preko svake mjere, na strugu bi trebalo jedva par minuta da se navareni dio predje i poravna a on uzeo brusilicu i samo malo "skresao" varove samo da uštedi tih par evra što bi platio strugaru. Treba se uzdati samo u sebe gdje god je to ikako moguće, drugi ti uglavnom nikad neće neki posao odraditi dobro, čak ni kada mu platiš. Inače, ova "reklama" na forumu je najbolja, preko privatnih poruka svi zainteresovani mogu dobiti informacije o izvršiocu ovo "remek-djela" pa nek čeka prevarant sledeću mušteriju. Sramota, stvarno sramota!!!
 
Evo i moje kombinacije za setvu...
img0763.jpg

img0767.jpg
 
Pa jasno se vidi čime je rađeno, a nije mi baš blizu da ga obiđem, tako da će biti sasvim dovoljna i ova "reklama".
 
Zavrsio sam setvu kukuruza,ali imam neke nedoumice u toku setve,pa ako neko moze da mi razjasni bio bih mu zahvalan,u pitanju je Olt PSK 4 reda,traktor Rus T 40,radna brzina oko 7 km/h,broj obrtaja motora oko 1500,ploce imaju otvore od 4.5 mm,desavalo mi se sledece:
1.Ploca dobro hvata seme,ali se povremeno desava,da se na nekom otvoru ne uhvati zrno,retko,ali se ponekad desi,cak sam i probao da podesavam skidace,ali se jednostavno nekada desi.Komsija koji je radio kod nas u zadruzi za tim sejalicama mi kaze da je to sasvim normalna pojava,da li je to tako?
2.Drugi problem sam imao kada sam sejao Ns 444 Ultra,desavalo se da ploca nekada ne uhvati i dva tri zrna zaredom,podesavao sam skidace,mada nisam siguran da sam to dobro uradio,kada sam vrteo onaj crni vijak,isao je ka gore,valjda onda skida vise zrna?tako sam vozio par okretaja i stanje se vratilo u normalu i od tada je sve normalno radilo,sta je ovde moglo biti problem?Zaboravih da napomenem da je na jednom delu njive gde se to desavalo bila jako losa priprema,jednostavno nije moglo bolje,da li je moguce da je od udara zrno spadalo sa ploce?Ovo se desavalo samo na jednoj bateriji.
 
Sve što si naveo je otprilike tako .Ali ako se nešto desi na jednoj bat. a na drugim ne onda je to do te baterije.Slabo dihtuje.Što ti je komšija rekao dsa je normalno da poneka rupa bude prazna nije tačno jer tu skoro pola metra nemaš kukuruza .
 
Nazad
Vrh