Pneumatske sejalice za kukuruz

Razlika je sto ova Majevica nema zastitnu boji , a Nodet ima , na Majevicu zavrsna boja i jedina boja koja je na njoj je loseg kvaliteta , odbija kupca jos iz velike daljine.

Obrada metala je uzasna, kao da je lim secan motornom testerom. Lim koji je savijen savili ga kao da ga je savio covek sto pravi oluci iz mog sela.


E kad je Majevica ovako lepo i kvalitetno uradjena spolja , kakva je tek iznutra?

---------- Poruka napisana u 09:47 ---------- Prethodna poruka je at 09:46 ----------

danijela ja te stvarno ne razumem sta ti pises?
Dragane ,moja majevica je iz 2001 godine ,da li je ona nodetka što si je postavio bolja,sem što ima dodatke za signalizaciju ?



 
Dragane kakav sam bio u školi vidi se po pismenosti mojih postova.Što se tiče obrazovanja imao bih dosta toga i dugo da pišem a tome ovde nije mesto niti mi pada na pamet da se ispovedam.
 
Gospodo malo se udaljavamo od teme.Mene interesuje kod izbora sejalice kvalitet setve, a kako je sejalica obojena, kako su limovi savijeni, da li je sečena motornom testerom to nije bitno.Ja još nisam čuo da je bio izbor za najlepšu sejalicu, ali da se kontroliše kvalitet setve to sam radio a i pratio po biltenima kontrolnih kuća.Zato se vratimo na temu da pišemo tome kakav je kvalitet setve pojedinih sejalica odnosno raspored u redu, da li održava dubinu setve, brzina setve, da li ima depozitore za mineralno dubrivo i depozitore za hemijska sredstva ..... . Zaboravite izgled!
 
dospodine panostib ja se slazem sa vama.

Ali ta finalna obrada prodaje masinu , a nasi neznaju to da urade. Pa samim tim ovi na zapadu su nabili astronomske cene i to me strasno nervira. A pojedini clanovi na ovom forumu uopste ne maju predstavu koliko su te sejalice ovde skupe. Jer da je suprotno svi trgovci iz Srbije bi samo sejalice kupovali.
 
Izvinjavam se kolegi zbog pravljenja Off Topic-a.Dragane razumem ja vas ali jednostavno ste preterali u nekom vašem dokazivanju i zaboravili da je ovo ovde ipak zemlja Srbija.S obzirom na situaciju dobro je,čak šta više i odlično što imamo makar i takve mašine u proizvodnji.O kvalitetu rada sejalica domaće proizvodnje imate gomilu postova ovde na forumu i sve su to uglavnom pozitivni komentari zadovoljnih korisnika.Što se tiče samog izgleda i završne obrade postoji ona stara izreka koja glasi:"Izgled zna da prevari" tako da nešto našminkano i upakovano da na oko deluje extra ne mora da znači da će u periodu eksploatacije biti isto.
 
Dobre su one , ali bi mogle da budu jos jeftinije, pa da tom cenom se ne dozvoli uvoz polovnih iz inostranstva. Sta da ti kazem ja Nisam ni znao za nodeta, onda kad sam trazio da kupim sejalicu. Ja sam hteo novu IMT i stvarno sam se raspitivao za nju. Ali jedan profesor za zastitu bilja iz mog kraja me nagovorio da kupim Nodeta. Prvo meni nije bilo jasno u to vreme to sto je nova IMT bila jeftinija od starog Nodeta . Ali ipak sam ga poslusao i kupio sam Nodet.
 
Uvoznih će uvek biti a i ljudi koji će pre kupiti polovnu iz uvoza nego novu jer su ipak polovne jeftinije na tržištu a cena je u svim slučajevima presudan faktor.
 
To si u pravu da je cena presudni faktor. Da li zna neko koja je preciznija sejalica Monosem ili Nodet. Ovde Svajcarci kazu da je Monosem mnogo preciznija.
 
Imenjače probaj na 022/311-790 ili 063/325-413 Agro-art.
Imenjace ko su ti ??
Sad sam ih zvao nije da imaju na lageru al su zato skupi prodaju originale e sad je i to upitno dal su originali 100e komad i nemaju na lageru nego mora prvo da se uplati avansno.
Ne znam ovako po pozivnom broju odakle su ti ljudi jesu to ti iz Pazove ili ima jos nekih iz Pazove da prodaju setvene ploce ??
 
Kod nas u susednom selu ima jedna Monosem i seje ubedljivo najpreciznije od svih pneumatskih sejalica u okolini. Ma da se i vlasnik jako trudi i održava je perfektno.
 
dragan82
Nije korektno da se kroz skoro svaki tvoj post provlaci ocigledna namera reklamiranja onoga sto radis.Tako se uvek diskusija svede na "mnogi ne znaju","nasi ne znaju","ovamo se to koristi vec ... god." i td. i td. Sve sto zelis prodati ponudi u ''oglasi", pa lepo detaljno opisi sve sto bi doprinelo tome da prodas neku masinu... vrsta materijala za svaki pojedinacni deo, sistem obrade i dorade, sistem zastite i td. i td.
Predlazem urednistvu brisanje svakog posta koji usmerava diskusiju u pravcu kontinuiranog reklamiranja odredjene trgovinske aktivnosti, kako bi se omogucilo i clanovima koji izbegavaju ucesce u diskusiji zbog "smaranja" trgovaca, ucesce u temama.
Izvinjenje za off.
 


Ovako izglegaju strane sejalice pa ih uporedite sa domačom pošto je opet bilo rasprave na tu temu.
Dosta slika sam uzeo iz ove teme koje su postavili drugi članovi.
 
Po meni nije bitno cija je samo da radi kvalitetno i dugovecno.Za sad se kod nas za nase dzepove sve nase pokazale dobro a strane od pre 30 godina nisu lose ako ima delova ali ako ne onda je veliki problem.Mora nekad svaka da se pokvari zato i treba da ima odgovarajuci deo a ne po paklenoj ceni.
 
@Rale 83

Markiri su isti kao na slici sto je okacio dragan82 na predhodnoj strani.Rekao sam da cu okaciti slike,al da se nezavlacim do sejalice.
 
Ima li koga da je skoro kupio hidraulični prebacivač markera za Olt-Nodet-IMT sejalicu?Interesuje me cena i gde je kupljeno.Mislim na onaj sa jednim izvodom creva da može ići na IMT539.
 
Nazad
Vrh