Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja mislim da je samo u kvalitetu izrade razlika mislim da u radu nema razlike.Kod nas u mk(agrounija) imaju kuhn-nodet sejalicu sve sta im ode skidaju sa rashodovane maje,delovi su isti
 
Mi za soju skidamo brisače kada koristimo ploče sa dva reda rupa a sada smo kupili ploče sa jednim redom rupa i nemoramo da skidamo brisače. Ovako nam iseje manje zrna,.
 
Moj brat je prosle god kupio neke ploce za soju na pijac, od coveka koji pravi te ploce. Ali nemogu raditi kao original , sad mi brat narucio da mu kupim odavde ploce.
Ja nisam nikada na Nodet stavio fals ploce , jer kad sam ja koristio tu sejalicu , ja sam imao za kukuruz 2 pari plocica i nisam imao problema.
 
rucnaizradarucnaizrada.jpg

Da li je neko koristio ovaj mehanizam na sejalici?Iskustva?Ja imam oltovu sejalicu sa metalnim tanjirima pa bih zamenio sa ovim plasticnim da li neko zna sta se pokazalo bolje metalni ili plasticni??Da li moze precizno da seje i suncokret?

Ja imam OLT sa plastičnim pločama i onim standardnim izbijačima i to je veliko sranje, zna da sije neko vrijeme savršeno a potom da upropasti pola parcele, jednostavno plastika nije kvalittna, ugrije se, iskrivi, znra počnu da upadaju i prolaze ispod ravnjača i posije ih na 2-3cm razmaka.
Pošto kažeš da imaš mehanizme sa metalnim pločama i izbijačima/ravnjačima, ajd daj neka iskustva oko veličine otvora u ploči, kakve su osobine? Ja sam nabavio takve i renovirao ih, skidam ove glave sa plastičnim dijelovima.
 
I ja sam imao takvu sejalicu . Slavili smo kad smio je prodali. Kad sam bio mali bilo mi je lepo , jer smo se vozili na njoj dok je moj otac sejao. Ali uvek smo imali obaveze , da gledamo dali baca ili ne baca seme , da ne ispadne neki lanac itd.
 
I ja sam imao takvu sejalicu . Slavili smo kad smio je prodali. Kad sam bio mali bilo mi je lepo , jer smo se vozili na njoj dok je moj otac sejao. Ali uvek smo imali obaveze , da gledamo dali baca ili ne baca seme , da ne ispadne neki lanac itd.
Pa vi mu onda dođete kao neka "elektronska kontrola setve"
 
Naravno . Ljudi u svetu imaju pneumatske sejalice od pre 40god , a mi u Srbiju ni dan dans. Radimo pomocu stapa i kanapa. I na kraju je normalno da kad ja postavim neki oglas , ljudi ne razumeju sta se desava .
 
Ma ja bih je sad najradijepolomio macolom, svake godine me košta života i živaca, trči gledaj dal baca, dal ne baca, dal nije spao lanac, dal nije ovo, dal nije ono. Znao bih ja kako bih se isjekao na sitne komadiće al šta ćeš, nemam za pneumatsku a par ljudi na mom kraju koji siju uslužno sa pneumatskim odrade to 10x gore nego ova moja mehanička sa plastičnim pločama. Niti znaju da podese sijačice, niti hoće da ih održavaju a svake godine zarade grdne pare na njima.
 
imam četvororednu olt sejalicu,prošle godine smo skinuli brisače što skidaju zrna,zbog setve soje,a tako smo sejali i kukuruu,znači bez brisača ali sa kukuruznim pločama naravno,a kad je nikao,bio je izuzetno gust jer je mašina lepila i po dva zrna.
Problem je bio kad smo stavili nove ploče za soju,brisači su skidali 30posto zrna sa ploča,pa smo ih skinuli,ali vidim da to nevalja,jer pregusto seje a sad,dali da kupim nove brisače,i koje?
Pa gde su ti skidaci koje si skinuo kad si sejao soju?Ako su ispravni vrati njih i nasteluj i gas.Inace za setvu soje sa plocama od 120 rupa nema potrebe skidati ih dole jer mogu da se vezu kanapom da ne diraju seme.
 
Ja sam olt mehanicka dva reda koju sam neki dan prodo,a imam i olt 4 reda isto meh.i pravo da vam kazem ja sam zadovoljan,pred svaku sezonu stavim nove izbijace i nema problema samo treba paziti da se ne krene nazdad kad je sijacica spustena tad polomi izbijace,a sto se tice pneumatskih nisam imo nit planiram kupit jer na dosta parcela sam brao kukuruz gdje bilo posijano gore nego sto ja uradim mehanickom,ili je pregusto ili prerijetko,.
 
Ja sam olt mehanicka dva reda koju sam neki dan prodo,a imam i olt 4 reda isto meh.i pravo da vam kazem ja sam zadovoljan,pred svaku sezonu stavim nove izbijace i nema problema samo treba paziti da se ne krene nazdad kad je sijacica spustena tad polomi izbijace,a sto se tice pneumatskih nisam imo nit planiram kupit jer na dosta parcela sam brao kukuruz gdje bilo posijano gore nego sto ja uradim mehanickom,ili je pregusto ili prerijetko,.
Kad bi ti ljudi malo pregledali sejalicu pre upotrebe i umeli da je nasteluju bila bi druga prica.
 
Noda dobija pogon u donjem kucistu preko kardana onog malog a majevica preko lanca,a razlike u radu mislim da nema,kako je nastelujes ona tako seje.
 
Setveni aparati rade na isti princip,a isto i ulagaci,e sad mozda ima neke razlike u delovima da nisu isti ali princip rada je isti.Kazner ja pricam o pneumatskim sejalicama,za mehanicku neznam ni princip rada.
 
Setveni aparat jel na isti nacin funkcionisu , ulagaci semena kako kakva je u njima razlika?

Majevica ti je kopija nodet planter2 sejalice,imas i nodet pneumasem2 sejalicu ona ti je vise zastupljena kod nas.Ona sto je Dragan82 oglasavao je nodet planter2 sejalica i ista je kao majevica to su novije nodet sejalice one su takodje skuplje pa valjda tako i bolje od nodet pneumasem 2
 
Nazad
Vrh