Pneumatske sejalice za kukuruz

nodetka pneumasem2,kupljena pre 4god,za sad samo caka,jedino sto moram raonike da promenim.
209t8cn.jpg
 
Da li je neko montirao plasticne caure na OLT-ovim pneumatskim sejacicama i kakva su iskustva?Unapred zahvalan!
 
Da li je neko montirao plasticne caure na OLT-ovim pneumatskim sejacicama i kakva su iskustva?Unapred zahvalan!
mi nemamo vise ni jednu mesinganu cauru na bateriama,sve plastika-evo cetvrta godina kako mast ne moze da izadje izmedju caure i osovine,a pre toga svake druge godine(ako izdrzi i toliko)menjaj
 
nodetka pneumasem2,kupljena pre 4god,za sad samo caka,jedino sto moram raonike da promenim.
Mozda ja nevidim al ova sejalica se razlikuje od stare samo u nagaznim tockovima , gresimli

---------- Poruka napisana u 19:04 ---------- Prethodna poruka je at 19:02 ----------

mi nemamo vise ni jednu mesinganu cauru na bateriama,sve plastika-evo cetvrta godina kako mast ne moze da izadje izmedju caure i osovine,a pre toga svake druge godine(ako izdrzi i toliko)menjaj
Gde vam stradaju te caure , ja moju nigde jos nisam dirao ( nodet) samo raonici i lezaji na turbini
 
@Rale 83

Ma da,ima samo vece pogonske lance,mislim veliko rastojanje izmedju rolnica(vidi se na slici),lancanici na kojima su oni,malko je teza baterija posto su veci i siri nagazni tockovi,i markiri.
U principu isto,neke nijanse.
 
Evo razlike izmedju ove dve sejalice. Nodet izradjena 80tih godina i majevice u istom rangu izradjena 2010.

2nrgf3q.jpg
5mbmfa.jpg



Besmisleno je vrsiti uporedjivanje i 30god kasnije.
 
@Dragan82 Ona tvoja NODET polovna košta skoro kao ove tri nove LARE pa tako da je stvarno besmislen bilo kakav komentar sa tvoje strane.
 
Razlika je sto ova Majevica nema zastitnu boji , a Nodet ima , na Majevicu zavrsna boja i jedina boja koja je na njoj je loseg kvaliteta , odbija kupca jos iz velike daljine.

Obrada metala je uzasna, kao da je lim secan motornom testerom. Lim koji je savijen savili ga kao da ga je savio covek sto pravi oluci iz mog sela.


E kad je Majevica ovako lepo i kvalitetno uradjena spolja , kakva je tek iznutra?

---------- Poruka napisana u 09:47 ---------- Prethodna poruka je at 09:46 ----------

danijela ja te stvarno ne razumem sta ti pises?
 
@Dragan82 Stvarno neznam kakva je farba na toj tvojoj polovnoj NODET ali znam da za te pare mogu kupiti TRI NOVE LARE.
 
Matic saces ti mene da razumes. Kakav si ti bio ucenik u skoli?

Maticu daj mi cenu Nodet Plantera 2 i to nove sejalice? E kad mi na ova pitanja odgovoris Ti se meni javi . A sve do tada nemoj mi se uopste obracati jer slika o tebi je jako ruzna , pametnije bi bilo uopste da se ne pojavljujes na internetu , jer sa tvojim pisanjem narod vidi koliko si obrazovan.

---------- Poruka napisana u 10:01 ---------- Prethodna poruka je at 09:58 ----------

danijela nemoj da okreces temi kako tebi odgovara . Lara naspram nodeta je Yugo naspram Mercedesa. A o tobe govore cana , boja , izrada , itd
 
Uporedjujem zato sto mnogi daju komentare , a nemaju pojma koliko kosta Nodet Planter 2 nova.
 
Nazad
Vrh