Pneumatske sejalice za kukuruz

Moj komšija ima šestorednu maju 4 godine staru, kaže da mu dosad još ništa nije crklo, to me je povelo da kupim maju, valjda će valjati
 
Cuo sam da su neki momci iz Crepaje kupili 3 kom od cetiri reda i od njih prave 2 sestoredne, a turbina i neki delovi ostaju gratis, zarada na razlici u ceni je 40% :sta:
 
Otprilike je tačno
Ova četvororedna košta 500.000 din a šestoredna 900.000, s tim što ako se dokupljuje 1 baterija kompletna košta 140.000 din
 
Da li je neko sejao soju sa majom a da su ploče sa duplim rupama kao za nodetku? Ovaj u Majevici mi rekao da ne preporučuje a da je čuo da ljudi stavljaju te ploče i seju i rekao mi da uzmem 5 lančanik za soju.
Ja sam sejao sa tim pločama od 120 rupa u dva reda i mogu ti reći da nije baš dobro, nekako jedan red rupa nehvata dobro seme.Uzmi ti ploče sa jednim redom rupa (100 rupa)i taj peti lančanik.A šta ti je zapravo taj peti lančanik?Tj koliko ti imaš lančanika na "menjaču".
 
Došan@ Imal ta mašina onu šestougaonu osovinu . Dali su kupovali duze ili su nešto skarabudžili..
 
oldtimer, ti pricas verovatno o cetvororednoj sejalici, koja nije ista kao ova sto je poslao slike paorpaor?

---------- Poruka napisana u 06:55 ---------- Prethodna poruka je at 06:53 ----------

ZA Laru mislim, kakva je
 
Ja sam sejao sa tim pločama od 120 rupa u dva reda i mogu ti reći da nije baš dobro, nekako jedan red rupa nehvata dobro seme.Uzmi ti ploče sa jednim redom rupa (100 rupa)i taj peti lančanik.A šta ti je zapravo taj peti lančanik?Tj koliko ti imaš lančanika na "menjaču".
Tako mi je rekao ovaj što radi prodaju u Majevici valjda ima 4 lancanika za štelovanje setve, a za soju se ubacuje peti.

---------- Poruka napisana u 07:26 ---------- Prethodna poruka je at 07:24 ----------

Kakve su to cene?

@ Zoran Lok napisa da je 500 000.
Ima dve vrste sejalica. Lara koja je jeftinija i ona je 285.000 + pdv i Maja 520.000 + pdv. A posto ima neka subvencija od 20 % krajnja cena za ovu maju od 4 reda je 500.000 din
 
Sada sam shvatio. Hvala imenjače.
Skoro sam bio kod njega. Stigao je do obrade nekakvih doboša. Počela je berba kukuruza pa je tada zapostavio radove i zatrpao sve to nekakvom gvoždjurijom tako da nisam mogao ništa da slikam.
 
Danas sam narucio setvene ploce za Bekericu 4 za kukuruz i 4 za soju sa 1 redom rupa + 4 brisaca=260e kod coveka iz Beceja koji je ubedljivo najpovoljniji.
Svima koji su mi slali brojeve jedno veliko HALA. :ppozdrav:
 
Hidraulični prebacivač markera u metaloradu Odžaci košta 250 evra (sa PDV),a u Agria Subotica 168 evra(sa PDV).Ima li nekog razlioga što je tolika razlika u ceni?
 
po meni za sejanje na 70cm spustis oba markira i teraj dok za sejanje na 50cm treba prebacivac ali je najlakse i najbezbolnije napraviti od klipa na vazduh!
 
Nazad
Vrh