Pneumatske sejalice za kukuruz

Proletos sam posejao recimo nekih 100 Kj sa Nodetkom i oko 200 sa MaterMacom. Razlika je vidljiva i ja bih vrlo rado voleo da sam i slikao, to jest dokumentovao tu razliku. Kazem 20, a mislim i 50 % bolje seje MacMac.
No, i cena je 5x veca.
Ne sporim da je bolja MaterMac ali me zanima da li su obe sejalice bile u istom "zdravstvenom" stanju
 
Jesu u perfektnom, obe. Ni jedan kvar ni na jednoj se nije desio.
Ja sam isto bio misljenja da visoko pozicioniran setveni aparat ne moze biti tako precizan, ali sam video da sam bio u zabludi.
 
Sto se tice repe ne znam, ne seje je niko u mojoj okolini.
Mat-mac brzina oko 8, a nodet oko 6 km/h.
U ostalom nek svako seje cim hoce i kako hoce.
 
To je subvencija ministarstva ekonomije, i ide direktno proizvodjacu masine, tako da je ta puna cena vec umanjena. Znam po zitnoj Majevici, 4150 eura je sa subvencijom ministarstva ekonomije.
 
To oni kazu da je umanjena jer su naduvali cenu nove i kad umanje dodje na cenu kao i da nema 20% subvencije.Evo primer imt577 u 2009 kostao 17100e u Jugometalu u Svilajncu.U 2010 sam kupio isti traktor iz 2009 proizvodnja a cena mu je bila 21450e sa umanjenjem od 21% oko 16950e.Zar to nije pljacka i drzave i nas seljake.To mi je prodavac i potvrdio.
 
Pozdrav svim clanovima foruma,a sta mislite za ovaj nagazni tocak.
attachment.php
 
Mislim da nece guma je suplja.
attachment.php


---------- Poruka napisana u 11:44 ---------- Prethodna poruka je at 11:40 ----------

Tocak pada svojom tezinom tezina 5kg.,a ima rupu u raoniku.
 
rucnaizradarucnaizrada.jpg

Da li je neko koristio ovaj mehanizam na sejalici?Iskustva?Ja imam oltovu sejalicu sa metalnim tanjirima pa bih zamenio sa ovim plasticnim da li neko zna sta se pokazalo bolje metalni ili plasticni??Da li moze precizno da seje i suncokret?
 
ma to je govno,ja sam imo nekvalitetne plastike pa ude zrno unutra pa se zacvika i onda sjeme curi ko ludo van,zato smo sad kupil pneumatsku,jer je onak bilo ku fotras
 
Poslednja izmena od urednika:
Dati 8 hiljada za staru sejalicu nema smisla ajd da taj koji to prodaje garantuje da dobro radi, al kako ide nacrno uprava vodovoda je zaduzena za reklamacije .
 
Vaske gde si nabavio taj tocak-gumu? Da li postoji i veceg precnika? Inace lepo zamisljeno ali mislim da ti treba veci pritisak od 5kg.
 
@Cveja po
Ja sam kupio pre neki dan , ovaj mehanizam da seje po jedno zrno, e sad videcemo dali je to bas tako ko sto reklama kaze!:osmeh::ppozdrav:


... ljudi koji su to vec sezonu, dve , imali, rekose da moras da stavis plocu dva broja vecu, da bi to funkcionisalo.
 
Nazad
Vrh