Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam juce ovro psenicu sorte APAC sadjena iz ambara 120 kg po hektaru jesenje djubre 200 kg prihrana 250 kg ureje prinos 6400kg prezadovoljan sam prosle godine je bilo oko 3000kg po h apac mi je dosta sitnog zrna nije bilo kise u klasanju.
 
Opet da kazem skoro ista agrotehnika kod mene i ujaka njemu 22-23 po kj a meni 37,jedino je kod njega na crnici a kod mene na beloj zemlji uz obalu Bosuta i inace je u tom delu atara bilo najbolje zito,ali se zato ostalo susi.
 
svi pričate koliko je rodilo a samo je mindjušar rekao i koliko ga košta proizvodnja po kilogramu pa me sada interesuje kada se sabere uloženo dobijeno gde se nalazite i kolika je zarada na trenutnu cenu osim ako nećete da prodajete sada nego u januaru mesecu a malo je takvih da skratim koliko se isplati ful agrotehnika na trenutnu otkupnu cenu jer znam dečka koi se hvali prinosom od 4500 kg/kj a uložio je sledeće 500kg/kj 3x15 dva puta prihranio sa po 200kg/kj uree dva puta prihranio preko lista zajedno sa primenom fungicida e pa koliko se to isplati na trenutnu cenu
 
Ulaganja su ti dosta velika ali se to vidi u odrazu i na prinos.Svakako da se isplati ukoliko pšenica bude bar 21-22dinara.
 
U tu cenu su uračunati i zakup i mašinski radovi sa min.cenama(gorivox2,tj.gorivo+amortizacija) i naravno sav repromaterijal po nabavnim cenama,nešto je to manje sa Balatonom,zato što je bila moja dorada,računao sam deklarisani Arlequin! Pitanje kakva će biti situacija na soji ako ovako nastavi:sta:
 
Svako ulaganje koje daje gore pomenute prinose je dovoljno.Do određene granice ima ekonomske isplativosti povećavati ulaganja. Verujem da će većina ljudi biti primorana da proda pšenicu pre nego li pređe 20-21 dinar.Sreća što su počeli sa isplatama subvencija pa to može nekima(kao meni) malo odmaći prodaju pšenice.
 
Svako ulaganje koje daje gore pomenute prinose je dovoljno.Do određene granice ima ekonomske isplativosti povećavati ulaganja. Verujem da će većina ljudi biti primorana da proda pšenicu pre nego li pređe 20-21 dinar.Sreća što su počeli sa isplatama subvencija pa to može nekima(kao meni) malo odmaći prodaju pšenice.
apsolutno se slažem sa tobom ali sve sam ovo pisao jer ima ljudi koi se samo hvale koliko je roidilo i to je lepo i treba da im rodi ali koliko je u to žito uloženo i da li taj rod opravdava uloženo ali da završim sa ovim ima onih koima je važno da im je rodilo najviše u selu a koliko je uloženo nije važno
 
Prijatelj moj u Bečeju je imao na ponekim parcelama i 5700 kg/kj,tj bezmalo vagon po hektaru,pa dali se isplati procenite sami,njega možda nekošta više nego mene,jer ima dosta svojih površina,pa?? Ko je lenj,neisplati mu se,ja mislim
 
jer znam dečka koi se hvali prinosom od 4500 kg/kj a uložio je sledeće 500kg/kj 3x15 dva puta prihranio sa po 200kg/kj uree dva puta prihranio preko lista zajedno sa primenom fungicida e pa koliko se to isplati na trenutnu cenu

ne očekuješ valjda da se neko upeca na ovo?

sabrao sam troškove. sem razbacivanja đubriva i prskanja korova, sve ostalo sam platio.
43m/kj me je koštalo oko 27.000 din.
100kg mapa + 150kg urea po kj.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh