Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da je ove godine zastita fungicidima bila presudna. Imam parcelu od 9 kj sa sortom ns40s, oprskana je prosarom (zastita od fuzarijuma)
jedan prohod prskalicom nije oprskan (kvar prskalice, mrzelo me da se vracam za to)

Agrotehnika nista posebno ekstra na njivi, cak srednje losa zemlja. Razlika oprskanog i neoprskanog je bila neverovatna, a opet prosek preko 3300 po kj
 
Evoi ja da lazem moje utiske,jer sam zavrsio pre 2 dana ali imao obaveza pa nisam se javljao.Imao sam Apaca na 3 he. a Ns 40S na 2,2 he. Agrotehnika je ista a bila je ta da je jesenas rastureno pre tanjiranja 250 do 300kg 3x15 a u prolec po snegu 200kg ureje.Ns je sejan 240kg po hektaru i nije doslo do bokorenja a Apac 195kg po hektaru i dobro se izbokorio,jedino jedan hektor nije niklo za 25% jer je slama od predhodne godine malo gusila na ulagace.Ns je dao 10700kg na 2,2he, a Apac 16450kg na 3he. Ja sam zadovoljan jer je dalo u proseku preko 5t po hektaru ato je jedino opravdanje za onoliko ulaganje u psenicu.Sad samo da sacekamo 25din.po kg. i nema problema.Evo par slika.
2hi2g0j.jpg
2ez02a0.jpg
1179vkj.jpg
Ovo zadnje je samo da pokazem cime se jos vrse zito kod nas pa posle se zale da im je mali prinos.
 
Ne razumem ,kakve veze ima prinos i mašina sa kojom se vrše. ?
 
Pa velike ima kad slamotrese vezujes sa kanapima i zicom onda da nepricam kakva je sabirna ravan iz 63 godine.Mislio sam na veliki rastur kod tih starudija je to niko ne popravlja kako treba vec sta dotera iz inostranstva tako vozi do otpada.
 
Bas vala...
znaci ako je staro,to ne valja?
To ne radi na istom principu?
Taj lose radi jer ima mehanicki volan i mehanicki varijator voznje?
Ne razumem!
 
Pa velike ima kad slamotrese vezujes sa kanapima i zicom onda da nepricam kakva je sabirna ravan iz 63 godine.Mislio sam na veliki rastur kod tih starudija je to niko ne popravlja kako treba vec sta dotera iz inostranstva tako vozi do otpada.
To je nešto drugo,ne ispravan kombajn.
 
Pa koliko su se mogli razlikovati vremenski uslovi na levoj strani i na desnoj strani parcele od 9 kj?
 
Mnogo,bar kod mene.Parcela od 8,5 kj desna strana preko 4 t/kj leva strana ispod 3t/kj.Razlog podzemna voda .
 
Nego u šta spadaju ?
Kod nas su došle do izražaja zbog viška padavina u 2010.
 
JA danas ovršio svojih 0,8h pšenice!Rodila oko 3300kg, pre 2 god. rodila na toj parceli 4000t
 
**greška ti sun.. ujak je imao 22-23 metera po jutru,mi imamo na 2kj 7143 za pod naplatu + 250-300kg sto smo ostavili kuci za semensku i za zivinu.Hl 78-89,vlaga 13.4 ili 13.6 i primese 3%.
Mi smo extra zadovoljni,covek sto radi na vagi kaze da je ubedljivo najbolje zito iz dela atara Lazine odakle je i nase,ostala i nisu Bog zna sta,inace mi rece cale da su sad tamo soje dosta lose.
 
Zavrsena zetva psenice,prinos arije i simonide 4000kg/kj a apac 4630 kg/kj,vlage 11-12%,hektolitar 83-85.......vise nego zadovoljni :)
 
neznam kako ste nabavljali seme apača, ja sam uzeo kod nas u zadruzi,znači prvu reprodukciju 15o kg na 0,5 ha i koliko sam zrna posejao toliko izniklo, bokorenje nula, dok mi komšija već dve godine ima svoje i super je zadovoljan, tako da se sa semenima mulja na veliko,e da imao sam prinos apača na tih pola hektara 28oo kg taman da ostavim za seme ali jok, ide ns 4o
150 kg na 0,5 ha.?Malko si preterao sa kolicinom semena.Nije ni cudo sto se nije izbokorio.Ja sam sejao 180kg po hektaru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh