Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
View My Video
ns40 lakse se izvrsava nego apache ali zato ima jacu slamu, teze za secku

e danas sam ti bio sa dedom na silosu se sreli i malo popričali,morao sam malo da sednem i u newholland-a čisto da vidim mašinu.dobar je,samo prede.i ja sam ono pored vas ovršio imao sam 3660kg. po kj.samo što je prezrelo 10.5vlaga,moglo se komotno ranije skidati.pozz
 
ja sutra vršem indijanca imam 5 lanaca ( skoro 3 h) pa javljam kad vaga kaže svoje nadam se dobrom rodu
 
Nemam snimak, ali danas je na jednoj parceli bilo pola NS40-S , pola Apac. Razlika u brzini kosnje je nekih 2 km/h.
Osije stvara nepotrebnu masu i otezava i usporava kosnju.
Necu ni ovaj put reci koliki je prinos, samo cu oped ponoviti da sam jako zadovoljan sa apacaom. Nije ni NS za baciti, ali apac ima prednost.
Svako ima izbor sta ce sejati, a mi cemo apac i jos nesto strano.
Mislim da uz ovu agrotehniku mogu prosecno da imam oko 7,5 t/Ha narednih godina, a nadam se da cemo doseci i zapad sa 8-8,5 t/Ha.

Sve je Ok i dajem ti za pravo sem u ovoj zadnjoj recenici. Nemoj zaboraviti da na zapadu su vecina parcela pokrivene zalivnim sistemima a mi ko zna kad cemo jos videti toliko kisa u Maju sto je bilo presudno dobrom rodu psenice (agrotehnika potpuna). Dakle sto se tice PROSEKA za narednih godina od 7.5 t Ha, zapamti da ce to tesko biti ostvarljivo.

Mi smo imali Apach prinos tacno7,7t/ha dostizno je sve samo treba i agrotehniku savladati,zastitu i tretman fungicidima,normalno i zemlja mora biti boljeg kvaliteta a ne da se poseje na najlosiju zemlju i neveruje drugima za prinos

I ti si skroz zaboravio na najvazniju stvar u celoj prici a to je kisa. Sve ono sto si naveo pada u vodu bez redovnih kisa kad su najpotrebnije. Tako da i nema sta tu da se savlada.
 
Juče sam završio žetvu pšenice za ovu godinu.
Na 19,2 kj sam pokosio nešto jače od 72000kg pšenice za naplatu.Znači sve dadžbine odbijene i to je ostalo čisto.Kako reći da nisam zadovoljan.:bravo:
 
Nemaju bas svi na zapadu sisteme za zalivanje, i nisu u nista boljem polozaju sto se tice ratarstva od nas. Seme je ono koje radja. Ima jos faktora, ali se u nasim uslovima ispostavilo da je seme presudno.
 
Da li imaš podatak,koliki su ti troškovi za ukupnu proizvodnju ?
 
neznam kako ste nabavljali seme apača, ja sam uzeo kod nas u zadruzi,znači prvu reprodukciju 15o kg na 0,5 ha i koliko sam zrna posejao toliko izniklo, bokorenje nula, dok mi komšija već dve godine ima svoje i super je zadovoljan, tako da se sa semenima mulja na veliko,e da imao sam prinos apača na tih pola hektara 28oo kg taman da ostavim za seme ali jok, ide ns 4o
 
Jedan komsija imao maaalo manje od 4t na 2.5kj,drugi je imao 8.5t na 3.5kj a moguce i manje jer je stalo u zmajevku 489 da nije momacki napunjena,treci je imao 2.8t/kj mada i njemu ne verujem jer sam video kad je provukao jedna erdevicka-zuta u koju stane 4t kad kipi iz nje sad mi se cini da je moglo jos jedno 3-4 metera da stane,a druga je bila obicna drvena od 4t i bilo je jedva vise od pola.
Danas ujak vrsi pa javljam prave rezultate,a sutra ja vrsim pa cu i ja javiti,kod mene u kraju nikom nije bajno rodilo.
 
Apac 4 tone i 50 kg po jutru, vlaga 13,8%, primese 2%, hektolitar 80,1. Seme druga godina, moje, naravno tretirano.
 
ovrseno prije dva dana bilo je njiva sa 37 po kj ali je bilo i 23 po kj tak da je prosijek 28 nije bas nesto ocekivo sam vise ali sam dobrim dijelom zadovaoljan jer je moglo biti i drugacije, da je bilo leda kako se muvo oko nas pa da je dragi bogo ovrsio eto ti onda zla, znaci plus minus ja zadovoljan.....
 
neznam kako ste nabavljali seme apača, ja sam uzeo kod nas u zadruzi,znači prvu reprodukciju 15o kg na 0,5 ha i koliko sam zrna posejao toliko izniklo, bokorenje nula, dok mi komšija već dve godine ima svoje i super je zadovoljan, tako da se sa semenima mulja na veliko,e da imao sam prinos apača na tih pola hektara 28oo kg taman da ostavim za seme ali jok, ide ns 4o

e ovako je to bilo seme Apač sejano 120kg po lancu đubren sa 200kg3x15 po lancu i prihrana sa AN-om 150kg po lancu ovršen danas parcela 5 lanaca 10200kg vlaga 12.4 hektolitar 76.64 primese 4% a zašto sam citirao gornji post zato što je i kod mene bokorenje bilo 00.00 ili ti dupla nula ovaj što mi je vro kaže da nisam jedini ljudi su imali i duplo manje od mene mada u selu najveći gazda ima 5000kg po lancu malo manji gazda 4800kg po lanu i tako su se gazde nafrljale sa ciframa ali niko od njih nije imao ispod 4500kg po lancu ko mi kriv kad nisam gazda ali ja se nežalim šta je tu je
 
Pidikanac dobro si prosao ja sam imao manje od tebe tacnije 1690 kg po lancu isto apac napala ga prvo krzljavost jecma pa posle fuzarium razocarao sam se i nisam ga oprskao sa fungicidom.Sva sreca te je u pitanju samo 5,5 lanaca.Da smo mi zivi i zdravi pa ce mo dogodine bolje uraditi pa valjda i zaraditi.Pozdrav za sve Forumase!
 
e ovako je to bilo seme Apač sejano 120kg po lancu đubren sa 200kg3x15 po lancu i prihrana sa AN-om 150kg po lancu ovršen danas parcela 5 lanaca 10200kg vlaga 12.4 hektolitar 76.64 primese 4% a zašto sam citirao gornji post zato što je i kod mene bokorenje bilo 00.00 ili ti dupla nula ovaj što mi je vro kaže da nisam jedini ljudi su imali i duplo manje od mene mada u selu najveći gazda ima 5000kg po lancu malo manji gazda 4800kg po lanu i tako su se gazde nafrljale sa ciframa ali niko od njih nije imao ispod 4500kg po lancu ko mi kriv kad nisam gazda ali ja se nežalim šta je tu je

Da se nadovezem na ovo tvoje Pidikanac. Ja sam imao Pobedu ove god na 3 mesta. Na jedno mesto predusev psenica pa polegla ko da je valjak prosao tuda rod od nekih 2600 kg 1 kj. Druga parcela 1 kj. rod oko 2500 kg dugo je stajala voda tako da sam kasno radio prihranu. I treca parcela od 3 kj rod od 2400 kg po kj. s tim da sigurno na povrsini od 1 kj nije bilo psenice ko na dlanu od vode koja je stajala na sredini njive ( ima neka uvala ) i nije bilo sanse pustiti je do kanala koji bi bio nizi od pov. vode.
O da djubren sa 200 kg npk 3x16 + prihrana 200 kg An po kj. STA JE TU JE.
Ali i kod nas ima takvih gazdi:haha: mada ovaj i nije neki gazda.:haha: Znam slucaj kako se jedan hvali da je imao Apach i rodilo mu 9000 na 2 kj. na zalost to prica i klinac koji mu je vrsio ne znajuci da je ovaj imao 3 kj. (parcela je od 1.5 duzi) ali decko ne zna pa stace?:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh