Oranje

Danas izašao na oranje oko 1 sat,išlo je,nemogu da kažem da nije,jedino sam morao skidati deflektore jer sa njima katastrofalno je gušio,smeća ima gore da ga j..m,nema se više šta čekati.Nikad manje pooranog u našem ataru,ako je 5% uzorano,a možda ni toliko.Prolazio sam pored njiva posejanom pšenicom,ubij bože,verujem da je sejano po blatu, 90% semena gore na površini.
 
Gumeni je i kod mene na plugu problem je sto ide pored traga od traktora a tu malo sa guma spada i eto zajebancije.
 
Ja tek danas poceo oranje.Nikad kasnije nisam poceo da orem,nego ove godine,ali,sta je-tu je....
I kod mene je bilo malo problema sa tockom(metalni je),ali nije strasno.
Inace,nijedan traktor nisam video ceo dan,a ,kao sto rece Tombica,i kod nas nije ni 5% uzorano.Mada,traktori bez prednje vuce ne znam ni kako bi orali,posto je dosta vlazno.
 
Moj drug je danas izašao da ore, kaže ide nekako. Ja nemam puno pa sam ostavio dok se ne ovremena. Potanjirana je kukurzovina pa je kaljavije nego kad se tera po nediranom.
 
Cici čisto da prekontrolišem sebe i oko, nosim i ašov radi međa, raonik glave i predplužnika, sigurnosni šraf glave pokoji ključ veći tojest ima alat u svakom traktoru.
 
@ Mixer......... da

@ Sale na ovoj slici vidim da ti je plug malo nagnut prema oranom delu. Zasto? Teorija kaze da ne bi trebalo tako da bude. I kod mene otprilike toliko nagnut prema oranju kao kod tebe.

1j0s94.jpg
 
Pa,valjda bolje prevrce kad je malo nagnut ka oranom,je l tako?
I ja sam danas razmisljao o vaser vagi :osmeh:
Eh,sta se sve covek seti i sta mu sve padne na pamet kad je ceo dan sam u traktoru :haha:
 
Peta kornjača dubina 27-28cm brzina 7km/h nek me Sale ispravi ako sam negde pogrešio:osmeh:
 
Cici to je mereno u stajanju i to je zanemarljivo jer se radi o 3-4 kruga na vertikalnom stabilizatoru a verujem da u radu je to još manje odstupanje pošto radim na plivajućem režimu a što kaže kolega bolje i prevrće i drži plug u zabrazdu, to je moje zapažanje i mišljenje, možda i grešim.

Grunt 5 kornjača 7-7,5km u zavisnosti od proklizavanja.
 
Nazad
Vrh