Oranje

@ Mixer......... da

@ Sale na ovoj slici vidim da ti je plug malo nagnut prema oranom delu. Zasto? Teorija kaze da ne bi trebalo tako da bude. I kod mene otprilike toliko nagnut prema oranju kao kod tebe.

Pa zar to malo može toliko da smeta. U teoriji se podrazumeva da je i njiva u vaser vagu, a koja je tako idealno ravna. Kod mene u jednom prohodu imaš nagib na jednu stranu do pola, a od pola na drugu stranu. kako tu uskladiti vaser vagu i teoriju?
 
Da li ti stelovali serviseri gde si kupio kvenerlanda !!!

Nisam im dozvolio da dodju da mi puste plug u rad. Ne kazem da ne znaju ali ...... nisu oni navikli da podesavaju plug u banatskoj ritskoj crnici.

Najveci deo obrtaca u selu sam ja podesio a meni da dolaze drugi da podesavaju? :osmeh:

Nemojte me pogresno shvatiti ne pravim se najpametniji ali imam dosta iskustva sa podesavanjem raznoraznih plugova obrtaca.
 
Vidim da često spominjete zeca i kornjaču,a znam da na poljima ima dosta zečeva ali mi nije jasno zašto spomijnete kornjaču kad toga nema u poljima,nikad tamo nisam video tu živuljku?
 
Ma je-o ga otac ruski hoće malo da diže temperaturu kad vetar duva odpozadi i kad je napolju toplije a upregnut do kraja, kad dignem poklopac oma druga priča, hladnjak čist, remen našpanovan, kod onog drugog nema problema e sad šta mu smeta moj ga znao.
 
Nisam im dozvolio da dodju da mi puste plug u rad. Ne kazem da ne znaju ali ...... nisu oni navikli da podesavaju plug u banatskoj ritskoj crnici.

Najveci deo obrtaca u selu sam ja podesio a meni da dolaze drugi da podesavaju? :osmeh:

Nemojte me pogresno shvatiti ne pravim se najpametniji ali imam dosta iskustva sa podesavanjem raznoraznih plugova obrtaca.
Kada budem kupio plug prevrtac znam gde da se obratim :)
 
Svega sam viđao na njivama,fazana,zečeva,roda,lisica,prepelica,vrana,miševa,sokolova..ali ni jedne kornjače!
 
Nisam im dozvolio da dodju da mi puste plug u rad. Ne kazem da ne znaju ali ...... nisu oni navikli da podesavaju plug u banatskoj ritskoj crnici.

Najveci deo obrtaca u selu sam ja podesio a meni da dolaze drugi da podesavaju? :osmeh:

Nemojte me pogresno shvatiti ne pravim se najpametniji ali imam dosta iskustva sa podesavanjem raznoraznih plugova obrtaca.

Ajd Cici daj koji savet i instrukcije, ako bude istina sutra bi krenuo u taj posao... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh