Oranje

Nemam pojma šta piše u potpisu, imam 63g, a konkurisao sam kod Mađarski subvencija Fopov obrtač lm 1020 2 brazde.
Ma briga me za šta si konkurisao,za godine sam te pitao. Hvala na odgovoru,samo ti piši ovde. Ima ovde dosta zajebanata ali su principu svi dobri ljudi i hoce da pomognu a malo šale nije na odmet.
 
Sinak se ozbiljno opremio i krenuo u zardu, uzeo 2 crvene!
Plug nije orao barem 10god. a ni pre toga 😂Jedva sam ga spasao, matori za malo da ga digne na tamic, u zadnji cas sam stigao. Hyeo sam da uradim resetku umesto daske da vadim krompir sa njim, al nikad stici.
 
Poslednja izmena:
Ima kod jednog sto uvozi plugove i radi rigolovanje iz Brestovika, ali mi se nesto ne svidjaju, sta znam.. Ima jedan dobar obrtac trazi 2500e
Evo rigolera.

 
Poceo sa oranjem 21.1. zavrsio 3.2. Stoji sve kao prvog dana. Niti kise niti mraza. Zasusilo, trebace haubica da razbija grudve ako ovako vreme nastavi!
 
Meni se desilo da sam silom prilika prije par godina orao u 2. mjesecu.
Kiša nije pala do kraja maja.
Čak je pao i snijeg, ali on ne navlaži zemlju. To je bio užas za pripremiti, ostajale su grudve veličine pesnice ma što uradio.
Sreća da smo tad neplanirano kupili novi disk sijačicu koja je uspjela posijati i dalje je sve bilo u redu.
Ovako je izgledalo kad se oralo-


A ovako je niklo-


Svega toga je bilo dvadeset jutara.
 
Meni se desilo da sam silom prilika prije par godina orao u 2. mjesecu.
Kiša nije pala do kraja maja.
Čak je pao i snijeg, ali on ne navlaži zemlju. To je bio užas za pripremiti, ostajale su grudve veličine pesnice ma što uradio.
Sreća da smo tad neplanirano kupili novi disk sijačicu koja je uspjela posijati i dalje je sve bilo u redu.
Ovako je izgledalo kad se oralo-


A ovako je niklo-


Svega toga je bilo dvadeset jutara.
Kazu da je prolecno oranje bolje od zimskog? Hocu reci vise rodi?
 
Ne, samo hoću reči da je bila ekstremna situacija i da u proljeće 4 mjeseca nije pala kiša, a da se ipak uspjelo uraditi sve.
Naravno rađeno je rotodrljačom, dva-tri prohoda, i opet je bilo loše urađeno, a nijedan drugi priključak ne bi imao ni približne šanse.
 
Ne znam sta ce biti, ali za januarsko oranje izgleda katastrofalno. Naravno,jos uvek je februar, nista sto 30ak litara kise za dan-dva ne moze da promeni. A ako ne padne normalna kisa ceo mart, onda ce najmanji problem da mi bude sto nije oranje izmrzlo...
 
Juče sam spremao u jednom delu atar gde je onako teže zemlja,komšija preko puta ima isto januarsko oranje.
Šta reći osim kamenolom .
Ja sam neku državnu skoro uzeo i poorao posle par dana sam naterao RD i ispale su super ,takoće sam se nadao nadao nekoj kiši al džabe.
 
Moja zemlja ista kao kod rođaka, ja orao u decembru a rođak u februaru, kod mene grubo oranje i priprema a kod rođaka sasulo oranje a jedan prohod sa Rd sasulo se, nema veće grudve od orasa, većina grah i kliker. Ali kod rođaka na njivi ( okućnica 0.2 ha) radi samo oranje priprema i sjetva, kombajni ne ulaze.
 
Nazad
Vrh