Oranje

Претпостављам да је тај видео одг. на моје питање.
Ја не видим ту неки вилики откос или ми се само тако чини. Сојин откос је мањи од пшеничног. А није велики проблем затрпати откос ако плуг хоће у земљу, али ће се откос опет приметити.
 
Ma jok,samo sam onako nabacio posto se po ataru moze videti svasta.Sirokih,dubokih razora...pa onda na prolece neznaju sta ce sa njim.Ja odkad ovako radim,kad dodje sledece oranje,jedva ga pronadjem...a i lepo se poseje,osparta itd. :ppozdrav:
 
Evo mog oranja, ove godine sam ja pravi put stelovao plug, a do sad mi je uvek otac stelovao.
DSC_0013.jpg

DSC_0014.jpg

DSC_0016.jpg

DSC_0017.jpg

DSC_0031.jpg

DSC_0034.jpg

DSC_0035.jpg

DSC_0036.jpg

DSC_0037.jpg
 
Lepo oranje,samo sve neke krive njive :sta:

Pa da mindjusar,kako da te ne cudi. Kod tebe sve pravac do pravca,hektari silni dokle te pogled dopire. Mi da kazemo mali poljoprivrednici,ne bezimo od losih njiva,orem svake godine njive koje su vise uske sa jedne strane a sa druge 5x vise sire. Radi se,niko se ne buni na takve njive,nismo mi tako jaki kao vi pa da imamo 20hektara na jednom mestu pa samo pravougaonik da pravimo.
 
Sve je to na slici lepo i lako,a ko je orao po ovim nasim brdima i na strani zna sta je muka obuzdati traktor,pa blokada non-stop,pa svuce u stranu na strani,ma muke zive.Od pravca posle 6 brazni nema nista,a njiva sa 66 coskova.Mnogo puta stanem pre oranja pa se zapitam"Boze odakle da pocnem"
 
Sve je to na slici lepo i lako,a ko je orao po ovim nasim brdima i na strani zna sta je muka obuzdati traktor,pa blokada non-stop,pa svuce u stranu na strani,ma muke zive.Od pravca posle 6 brazni nema nista,a njiva sa 66 coskova.Mnogo puta stanem pre oranja pa se zapitam"Boze odakle da pocnem"

Mirko,kad sam ja orao u jednom brdu crnu smolnicu,pa me vuce stalno u desnu stranu bar 500x tako,bukvalno kao da prebacis traktor ko igracku,gledas pravo odjednom skrenes za 45stepeni ceo traktor,blokada nije ginula. Tad sam orao tu njivu,vise nikad,nije vredno to krsenja ni traktora ni pluga.
 
Nazad
Vrh