Oranje

I Kišov torpedo ore.To što na izgled nije za izložbu ne treba ga podcenjivati.Kad bi video koju kilu farbe bila bi drugačija pesma.
 
kad bi nekako ostao ovde sam, ala bi bio sretan.
 
Poslednja izmena:
zavrseno oranje, zaorao stajnjak 4kj i obrazdio njivu koju je geometar danas izmerio...
cekam jos odgovor od coveka koji se dvoumi jos, dal ce mi dati 3kj u arendu ili ce raditi pa da mu poorem, za sad kraj...
 
Evo koja slika i mog oranja , ide lepo za sada...
image1486.jpg

image1487.jpg
image1488.jpg
image1490.jpg
image1493.jpg
image1498.jpg

 
Интересује ме каквог сте мишљења о дубини орања? Рецимо ми оремо од 25-30 максимално. Док, знам неке који ору и 35 па и 40 цм.
Да ли има сврхе орати 40цм и да ли је, и ако јесте, у коликој предности усев на таквом орању него на овом пличем? Да ли је економски исплативо?
 
O tome je vec raspravljano nedavno ako se ne varam. Ove godine kod nas ko je sve ispostovao i oni koji su najdublje orali u jesen nista nisu imali kukuruza. Koji su proletos potanjirali i posejali kukuruz nikad bolji im nije bio
 
Интересује ме каквог сте мишљења о дубини орања? Рецимо ми оремо од 25-30 максимално. Док, знам неке који ору и 35 па и 40 цм.
Да ли има сврхе орати 40цм и да ли је, и ако јесте, у коликој предности усев на таквом орању него на овом пличем? Да ли је економски исплативо?
Ja ne orem samo na poštenih 25cm, ni 1 cm više od toga čak i tamo gde je na planu šećerna repa,
 
Nazad
Vrh