Oranje

Izvijavam se zbog iskakanja iz teme.Prvi put posle mnogo godina uradio sam zimsko oranje bez zime,takoreci u duksu.Nisam naviknut jer zimsko se radi po mrazu kad je sve belo i skripi pa jos nocu,ljudi nista lepse od toga,ti sam nigde nikoga cela duz je tvoja.Ove godine nikad lakse ni lepse oranje bar za mene.Mala potrosnja pa je preteklo i malo nafte a auto.
 
Razlika u oranju između Kverneland pluga sa daskom broj 28, puna daska (slika 1) i Kverneland pluga sa daskom broj 30, rešetkasta daska (slika 2). Dubina oranja je bila za nijansu plića kod pluga sa rešetkastom daskom i kod oba pluga je trebalo još malčice uštimavanja.

2jg0xtd.jpg


inzkv5.jpg
 
Danas zavrsena parcela od 3ha i ostaje mi jos malo vise od 3ha...




Uploaded with ImageShack.us


Pitanje zaforumase, imam jedan deo koji nije radjen, ima dosta trave, cime mi je najbolje da isprskam tu njivu ????
 
Bećarina, plus za rešetku.

Marko malo je kasno za prskanje totalom, zahladilo je, potarupiraj to i baci uree 100-150kg po ha i zaori to.
 
e dami je samo jednom orati ovako dugu i ravnu njvu.Kod mene kudd je brdo kud nagib u sve moguće strane u jednom silasku ili uzlasku trebo bi 3-4 puta štelat plug da lijepo okreće brazdu.Baš sam ljubomoran
 
Drugari ove godine sam po prvi put koristio samoostruce raonike-nove, i cini mi se da se posle 10 ha rada bas utupili,sta da radim? da li je to normanlno il da ih nosim kod kovaca?
 
Drugari ove godine sam po prvi put koristio samoostruce raonike-nove, i cini mi se da se posle 10 ha rada bas utupili,sta da radim? da li je to normanlno il da ih nosim kod kovaca?
Nemoj kod kovaca okalice ti samoostreci deo , skini raonike i sa donje strane brusilicom im izvuci zicu samo lagano da ne pregrevas.
Kod mene su na plugu vec trecu sezonu i izdrzace jos jednu , orem 12 ha zemlje.
 
Nazad
Vrh