NS hibridi

NS 3014 i neces pogresiti, pored zenita najbolji novosadski hibrid
Zbog ogromnih cijena kod nas u Hrvatskoj Pioneer kuruza koje sam sijao zadnjih godina,ove godine cu novosadske hibride sijat.

E,sad me zanima Vase iskustvo sa grupom 300,uzeo bi jedan od ova dva hibrida +NS 300 ili

+NS 3014

Ici cu samo sa ureom prije setve, bez npk gnojiva ove godine i jedna prihrana kanom.

razlog zasto ove godine zelim posijati ns hibride je cijena,jer 220kn oko 1900 dinara je grupa 300 koju bi ja uzeo i to povoljnoo za razliku od ostalih.
pa me zanima jel se iplati njih uzet ili opet skrpat nekkako pare i kupit pioneer?
 
Jucer sam poslao e-mail u Institut za ratarstvo
i povrtarstvo ns.

Postavio sam pitanje sa cime su tretirani hibridi kukuruza.
Evo odg.:

Poštovani gospodine,

svi NS hibridi kukuruza se standardno tretiraju fungicidom MAXIM XL.

Četiri hibrida (NS 4023, NS 640, NS 6010 i NS 6030) će biti tretirani i insekticidom Poncho.

Postoji mogućnost da i drugi hibridi budu tretirani sa različitim kombinacijama pesticida.
Molimo Vas da nas kontaktirate ponovo za desetak dana.

-------------------------------------------------------------------------------------
Grupa koja bi meni odgovarala nisu tretirani ponchom.

A vidim da je u postu prije forumas macvanin napisao da je NS 3014 odlican hibrid.
 
danas sam kupio ns 6030 po ceni od 2780 din/vreca ( 25000 zrna ). na vrecici stoji preporuka da se seje na 22 cm
 
Evo ipak sam kupio NS 444 Ultra.
Ostale sam trebao cekati,pa sam uzeo taj hibrid.

Sijat ce se oko polovine aprila. Nadam se prije 15.4.

Najprije malo uree i mjesanca istrest pa sjetva!
 
Ja sam sejao prosle godine ali svega nekih 70ari,sobzirom da je imao malo kise i da je njiva na brdu(izlozena suncu skoro citav dan),nije se lose pokazao.Sejacu ga i ove godine.
 
Moram podrzati KisRobert-a i reci da sam video prosle godine i u ogledima da je 6010 polegao. Ogledi su inace bili na Rimskim sancevima.
 
Jeb** koju stotinu kad je sa rodom losiji,lane sam imao na istoj njivi 640 i neki drugi koji je bio dosta bolji,imao sam mislim i 6010(mozda 6030 jedan od ta 2 je sigurno) na drugoj njivi,skoro isto zemljiste,ista agrotehnika i puno je bolji bio od 640,sve u svemu 640 je bio najgori od svu decu.
 
И моја одлука би пре била за 6030 него за 6010, на доброј години сваки ће да роди само ако нема корова, а на лошој-на муци се познају јунаци.
 
Nazad
Vrh