NS hibridi

Ide li ko na Rimske Sanceve danas ??
Majku im tek su jutros izbacili na fejsu pozivnicu da je danas dan Polja kod njih,da nisam u NS-u tesko da bih se uspeo organizovati a ovako cu skoknuti da vidim sta ima novo i kakvi su im kukuruzi.
 
I ja idem danas za NS ako završavam sa obavezama , možda i ja svratim do Rimskih Sančeva
 
Nista spektakularno danas,ali su za korak bolji domacini nego prosle godine,zahvaljujem se ljudima koji su mi pravili drustvo(Vojvodjanin,Deni i drugari sa faxa koji ovo citaju) i nasem "slatkom" drugu i domacinu Zcurcicu.
2iroo5e.jpg

24xe8eh.jpg

289csoj.jpg

2ai0ign.jpg

17tmq8.jpg
 
north army može li malo bližih podataka npr.koji je hibrid najrodniji kolika je vlaga itd.:zanima me baš kako su se NS hibridi pokazali u ovoj malo je reći "čudnoj godini"
 
Po meni su na oko bili najlepsi 5043(ako sam dobro zapamtio),ova 2 na kojima se vide table i 6010 koji imam u njivi.
Za podatke se nisam raspitivao a nisu ni katalozi Bog zna sta opisani i koliko je za verovati tim podacima.

Najbolje merilo je da sednete u auto pa obidjete sela pored negde mora biti ogledno polje NS-a u realnim proizvodnim uslovima i tek tu se vidi koliko je koji dobar na terenu.
 
Imam, ali nisam samo zbog toga to napisao!
Pre par godina sam naisao na podatak da j hibridom NS 640 zasejana svaka druga nnjiva u Srbiji, a sad je NS seme gde? U suncokretu su istisniti skoro skroz, kukuruz imaju par hibrida za berbu, jedino jos imaju neki primat u psenici, koji se takodje topi. Prica mi skoro jedan magacioner da nikad manje NS hibrida nije izdato, nego ove godine.
 
ja sam nabavio NS seme suncokreta u polj.apoteci u ZR.kod nas u selu niko od dobavljaca nije imao seme ,samo strano ,kao stranci drze uljare pa nam guraju i strano seme,e pa necu strano odem u Zr.i kupim NS Dusko i prezadovoljan sam kako je rodio,isto i kukuruz NS Zenit sam imao fantastican,dako da prica kako nase seme ne valja ne pije vodu,ja nikad necu sejati strano seme,sorte i hibride,zato sto verujem u nase i niko ne moze da me ubedi da su strane bolje.
 
Nas narod je navikao da pljuje po domacem. Ne samo seme vec svi domaci proizvodi. I to onako po navici. Cim je "stransko" automatski je bolje. :sta:
 
U ogledima na Rimskim sancevima 7020 i Zenit su se pokazali jako lepo na oko,a 6010 je bas dosta polegao.Za prinose ne znam jer nisu vrili.
 
Shale 15 februara treba da počne prodaja ns semena a cena navodno slična kao prošle godine tako bar kaže promoter ns semena juče na predavanju u Srbobranu.
 
Nazad
Vrh