NS hibridi

Ja sam ga 2 godine brao na jednu stranu po 10 kj, jeste dobar al ima i bolji.Danas preuzeo seme 6030 sa 0,5 pončo.
 
Prosle godine brao nekom usluzno u selu 6010 za 5kj razbucao mi komusaljku,doduse sve vreme vlazila kisa i sitni klipovi.Ja sam uzeo 6030 i po meni neprevazidjeni 640
 
Prijatelji kakva su vam iskustva sa NS 6102 kod nas je to nesto novo i dosta nepoznat.
 
Da je 640 ostao onaj stari, kakav je ranije bio, ne bi se postideo ni jednog novog hibrida. Uz to još i najstabilniji hibrid, koji nikad neće razočarati, bez obzira na godinu.

Na žalost, ovaj sadašnji 640 nije više onaj stari. To je iz razloga najlošije semenske proizvodnje, sa često nezadovoljavajućom kontrolom čupanja metlica i sl. Na novije hibride se obraća puna pažnja, a ove stare hibride radi makar ko (barem je tako bilo, poslednje dve-tri godine to više ne pratim jer sam ga izbacio iz upotrebe).

Čak su i stručnjaci iz NS instituta preporučili 640ultra, jer navodno ima očuvane gene. To je po, mom mišljenju, posredno priznanje da se ovaj sadašnji 640 "izrodio".
 
Zdravo od makedonija.koj hibrid kukuruz da uzmem za berenje vo klip .posto kaj nas se see posle 1 maj .dali da uzmem ns 6030,as 72 dali ke stignat da uzreat ili nekoj so pomala fao grupa.
 
Prošle godine sam sejao 640 i NIKAD više. Jako loše je nicao. Tako je bilo i kod drugih koji su ga sejali. Za ovu godinu sam uzeo jednu vreću 6030 za probu. Na 6010 se žale zbog sklonosti ka poleganju.
 
Zdravo od makedonija.koj hibrid kukuruz da uzmem za berenje vo klip .posto kaj nas se see posle 1 maj .dali da uzmem ns 6030,as 72 dali ke stignat da uzreat ili nekoj so pomala fao grupa.

Koji je razlog tako kasne setve?
Što se tiče tvoje dileme oko izbora hibrida, tu ti ne mogu pomoći jer sam i ja u istoj dilemi. Zato sam kupio i NS6030 i AS72 za berbu u klipu, mada nešto malo više AS-a. Samo, ja kukuruze posejem u proseku oko 10 aprila...
 
Prošle godine sam sejao 640 i NIKAD više. Jako loše je nicao. Tako je bilo i kod drugih koji su ga sejali. Za ovu godinu sam uzeo jednu vreću 6030 za probu. Na 6010 se žale zbog sklonosti ka poleganju.
to se i meni desilo kad sam posijao usluzno znaci radio sam od oranja tanjiranja drljanja sijanja prskanja i jako lose je nikao sto je gazda pripisao losoj pripremi zemlje pa sam mu kasnije citavu parcelu prefrezo posijo i pofrco i naplatio samo troskove goriva za mene je 444 najbolji hibrid i 434 ostalo me ne zanima kod mene se pokazao i vise nego dobro
 
Baš mi je to čudno, kod vas bi trebalo da je klima još toplija nego ovde severnije... Mada ne znam gde ti je njiva, da li je negde u brdu ili u nizini?
 
kod nas se do 1 maja sve posije mada jos nije pocelo necete vjerovat parcele nisu jos podijeljene pa se ne zna cije je sta mada je vecina uzorala a sta on kaze ovo za lansko sjeme jel ko konta nije mu valjda u planu kupit proslogodisnje sjeme
 
Juce posejano ogledno polje Ns hibrida koji se preporucuju za skidanje u zrnu.Seme izuzetnog kvaliteta i dobro zapraseno.Ns6102,ns5042,ns5051,ns5043,ns4030,ns4023,ns4015.
6rq8vl.jpg
 
Nazad
Vrh