NS hibridi

Znam da je on poprilično jeftiniji od konkurenata (zapadno evropskih), tako da oću da uzmem jedno 10-ak vreća, nešto meni, nešto dedi, za berač...
 
Shale pazi 6010 oće da se nakrivi ako ga dohvati oluja (nije baš otporan na poleganje) znam to pošto sam ga dve godine brao na jednu stranu a stablo mu je izuzetno žilavo pa je za tarup smrt.
 
Branko je u pravu, ranije sam sejao 6010 ali od kad se pojavio 6030 on mije jedan od favorita što se tiče berbe u klipu.:bravo:
 
Dok sam sejao za berbu,6010 sam mesao sa zenitom jedan jedan red bio sam zadovoljan prinosom posto je 6011najprinosniji hibrid a zenit je drzao poledjinu:osmeh:
 
I u Srbobranu su prošle godine imali dosta problema sa nicanjem 6030.
 
Pa razmišljao sam se između ta dva, sa 6010 imam iskustva, duše od pre tri godine, a 6030 nikad nisam sejao... E sad, to što planiram da posejem idde na ugar, tako da će možda veći problem biti nicanje od poleganja, mada mi na našoj zemlji nikad nismo imali problema sa poleganjem, jer nam kukuruz retko kad ide u monokulturi...

P.S. Planiramo da ga sejemo na 24,5cm, što je negde oko 58000 biljaka po ha...
 
Možeš slobodno malo gušće. Ja sam prošle godine sve sejao na 22.5, mada rezultate još ne znam jer je kukuruz u čardaku. Preporuka je da broj biljaka u berbi bude oko 55-60.000 tako da nije na odmet malo gušće posejati. Mada sve zavisi od količine padavina, ako zasuši onda su svi najebali.
 
Danas sam bio na institutu, Ns seme ima dve cenevne grupe , jedna ja 3000 din, a druga 2600 din... To je seme netretirano pončom...
 
Zbog ogromnih cijena kod nas u Hrvatskoj Pioneer kuruza koje sam sijao zadnjih godina,ove godine cu novosadske hibride sijat.

E,sad me zanima Vase iskustvo sa grupom 300,uzeo bi jedan od ova dva hibrida +NS 300 ili

+NS 3014

Ici cu samo sa ureom prije setve, bez npk gnojiva ove godine i jedna prihrana kanom.

razlog zasto ove godine zelim posijati ns hibride je cijena,jer 220kn oko 1900 dinara je grupa 300 koju bi ja uzeo i to povoljnoo za razliku od ostalih.
pa me zanima jel se iplati njih uzet ili opet skrpat nekkako pare i kupit pioneer?
 
Sa tom kombinacijom djubriva tesko cete izvuci neki dobar prosek sta god sejali,a NS hibridi su svakako tolerantniji na nizu agrotehniku od pionira.
 
Nazad
Vrh