New Holland

@bojcetic

Hvala na dosadasnjim odgovorima. Kod mene su zadnje gume 54cm a prednje 44cm. Do sada sam vukao plugove 2x35 (zato sto drugi nisam imao) 3x30 i 3x40 i nekako mi je traktor najbolje iskoriscen sa ovim 3x40 jer ima snagu da povuce a tezinu da ne prokliza i kad se ore duboko cemu u mnogome doprinosi automatska blokada prednje vuce.
 
@bubu
Evo sad sam pricao sa Kumom.
-Masa sa praznim rezervoarom i svim tegovima je 4750kg
-Potrosnja pod punim opterecenjem nije siguran i zavisi u kojim uslovima radi ali oko 15l, mozda malo vise malo manje, uglavnom tu negde.
-Rezervoar je 130 litara
-Dimenzije su napred 380cm a nazad 520cm. Velicininu felne ne zna. Mozes da vidis grubo sa slike u odnosu na traktor i plug :osmeh:
 
Prelijep traktor, vrlo dobro zamišljen. Jedino mi se ne svidja motor, samo 3.2L turbo/4 klipa a 75KS. Mogli su staviti malkice više zapremine.

---------- Poruka napisana u 17:53 ---------- Prethodna poruka je at 17:51 ----------

koliko ks ima daj neke karakteristike a i cenu ako znas?

Fiat motor, 3.2L, 4 klipa, turbo, 75KS

Mjenjač sa 12 brzina/4 brzine u tri ranga

Kardan na 540 i 540E

KAbina sa grijanjem i hladjenjem

Nema EHR

Nazad 4 izlaza hidraulike, u sredini još 2

Podizna moć je 2500kg.

To sam sve čuo u ovom testu, ako te nešto još zanima samo reci pa ću ti prevesti.
 
@bojcetic

Znaci plavi je generalno malko manji od mog i ispada da malko vise trosi ako je tako kako tvoj kum kaze ali uglavnom tu su negde.. :D Zahvaljujem na informaciji.
 
@bubu
Za potrosnju nije siguran jer nikada nije merio (to mi je racunao nabrzinu) po vremenu, vec po jedinici povrsine u oranju, setvospremanju i sa ostalim prikljuccima. Primetio je takodje da se potrosnja mnogo povecava ako se radi na preko 2000 obrtaja motora.
Jos recimo informacija da dve tehnostrojke od 9t (teret+prikolice ukupno 23 tone) vuce lagano i bez naprezanja. Ove jeseni je bilo tako, kad bude mokra jesen videce se :osmeh:
 
To je farmall C serija kod casea ili kompakt s kod steyra .Ima tri modela od 55 , 65 i 75 ks kod nh a oznaka je t4. 75 .
 
Tacno, niza klasa od Steyr Kompakt, Case Quantum c ili New Holland T4000 DeLuxe. T4 serija ima menjac sa 12-4 brzina, slabiju hidrauliku, manji obrtni moment i laksi su od brace iz vise klase za oko 20%. Verovatno jos ima nekih detalja ali mi nizu toliko zapali za oko.
 
mada je cudno da u brosuri pise da su dimenzije trakotra od 55 i 65 i 75 ks iste . mozda je greska.
 
model t9 moze da bude i 500 hiljada evra .Ogromna masina od 24 tone i preko 300 KS
 
da preko 600 ks i 669 ks max za nh t9 616 ks za t9 615
 
Nazad
Vrh