New Holland

"mali" ide dva puta na dan na pojilo, i popije 600-650 litara na dan

epf76p.jpg
 
cici pa kolko uradis sa njim na dan kad tolko popije i dobra ti masa i vidim da mu zestoko pice kupujes na veliko kolko placas litar evro dizela sta ti radi fiat jel jos u akciji
 
Traktor je od mog Kuma. Cena je bila 2010. godine 45.000 e sa PDV. Od opreme ima svasta nesto. Reverser, tegovi u tockovima zadnjim i napred. Klima, grejanje... Gume su poprilicno siroke, nisam gledao koja je dimenzija... Uglavnom dobro se pokazao. Ono sta mi se najvise svidja je KABINA. Prasine NEMA unutra, buka je smesno mala, sediste savrseno udobno. Plug je podesen na 3*36cm brzina rada 10km/h u laksoj zemlji, 7km/h u tezoj-teskoj pri dobini od 30cm. Menjac ima 12 brzina napred i mislim isto toliko nazad. Reverser bez kvacila. Radnih sati mislim da ima preko 1000, ali nisam siguran. Kupljen je prosle godine pred kraj leta. Ove godine je maksimalno bio upregnut na 100+ jutara. Ako te specijalno zanima nesto, mogu pitati pa ti preneti. Opsti zakljucak je da radi sve sto i Belarus 1025/1021/892/952, ALI sa mnoooogo vecim komforom i manjom potorsnjom. Koliko je ta potrosnja manja tesko je reci, ali po jutru oranje mislim da ne prelazi 15 litara evro dizela.
 
@bojcetic

Radi uporedjivanja pomenutog NH i mog zelenka pitaj kuma par stvari sto me zanimaju ako ti nije tesko:

-da li je izmerio masu traktora sa svim tegovima i ako jeste kolika je?
-koliko traktor potrosi goriva za sat vremena rada pod opterecenjem?
-koliko stane goriva u rezervoar?
-i na kraju koje su dimenzije pneumatika?

Sve ovo pitam jer mi se traktor svidja na oko ali ne znam kakva su iskustva vlasnika..
 
Evo mog plavog u oranju bez tegova. Nisam mnogo orao ove godine sa njim jer sam najveci deo podrivao. Ostalo jos 34 KJ da uzore a uradio je do sada tacno 100 KJ. Na tih 100 KJ ( u dve parcele ) je potrosio tacno 1430 litara goriva a odradio je za 4 dana ( 24h ) . To je za nase uslove nenormalno mala potrosnja i nikad do sada nije orao sa tako malo goriva.

Traktor je za dve godine napravio 1680 moto casova.


aeaadd.jpg
 
@bubu
Zadnje gume su siroke 48cm, koji je profil felne to ne znam pitacu kao i za ostalo.
Jos znam da kad je orao za repu na 32-34cm isao je 7km/h (drugi rang i 2 brzina) i plug razvucen na 40cm po brazdi. Isao je lepo u tim uslovima.
Verujem da cu imati odgovore na sva tvoja pitanja u roku od 24h samo da ga nahvatam, jer sada je u poslu oko oranje i bacanja vestaka.
 
Auuuu gospodine Cicimoric to je pravo iskorišten traktor svaka vam čast dal je bilo nekih kvarova .. !


ajoj koliko sam ja daleko od gospodina :osmeh:

Bio je jesenas kvar na lameli od prednje vuce koju sam morao da promenim. Najverovatnije to desilo mojom krivicom. Prilikom podrivanja kada sam zapocinjao parcele do komsija cesto se desavalo da traktor sklizne u brazdu pa sam naravno volanom upravljao tako da traktor izadje iz brazde. Posto sam koristio automatsku prednju vucu i prednji tockovi bili okrenuti vise od 25 stepeni ona se iskljucivala a kada sam ispravio volan ona se ukljucivala. Sve se to odigravalo pod punim opterecenjem i uvek je dolazilo do velikog cimanja kada se ukljucila prednja vuca i poceli parcici od te lamele da se lome. Prednja vuca je i dalje radila i nije bilo nikakvih znakova da se to pocelo lomiti i ne bi ni znao da nisam menjao ulje u menjacu / diferencijalu. Kada sam ispustao ulje nasao sam 3-4 parceta te lamele velicine 1 - 10 mm. Konsultovao sam se sa serviserima i rekli mi da je najpametnije da se promeni lamela od prednje vuce jer se moze desiti da udju ti parcici negde izmedju zupcanika pa mogu napraviti veci kvar.
 
Nazad
Vrh