New Holland

Proveri kao prvo da li taj traktor u opremi u opste ima klimu. Jer se na tim traktorima klima porucivala naknadno kao dodatna oprema. Ili mi eventualno posalji serijski broj traktora pa cu ti proveriti.
 
Prošli tjedan smo odlučili testirat potrošnju goriva na naša tri traktora u radu sa malčerom. Košena je trava u voćnjaku sa malčerom Zanon TRV 2250 radnog zahvata 2,25 m. Uvijeti rada za sva tri traktora su bili isti (visina trave, temperatura...). Redovi dužine oko 650-700 m. Prije svakog testiranja trakotri su predhodno radili oko sat vremena da se ugriju. Testiranje je išlo na način da su rezervari, nakog što su traktori ugrijani, napunjeni do kraja, traktori upaljeni, gas stavljen na željene okretaje i nije spuštan idućih sat vremena. Prvi koji je radio sa malčerom je Belarus MTZ-892, 90 ks, 4,75 l. Gas mu je bio na 1700 o/min (oko 1000 o/min kardana). Drugi je testiran New Holland TN95FA 92 ks, 3,9 l. Gas mu je bio na 2300 o/min. I treći je testiran New Holland T-5060 106 ks, 4,5 l. Njemu je ko i malom NH gas bio na 2300 o/min. Bilo je par ponavljanja mjerenja, a gorivo je plavi dizel.
Na kraju je MTZ-892 je trošio 5 l/h, NH TN95FA je trošio 7,5 l/h dok je NH T-5060 trošio 10 l/h.
Napominjem da je mjerenje rađeno samo u radu sa malčerom (rad sa kardanom, jel). Ostala mjerenja u radu sa drugim priključcima nismo u detalje odradili, al doće i ona na red. :osmeh:
 
Pogledaj na kojim je obrtajima radio ovaj NH, mislim da je to već u neoptimalnom režimu rada (ne znam na kojim obrtajima ima maks. snagu i moment) ali ne vjerujem da je baš tako visoko. Ipak, iznenadjen sam da je razlika tako velika, po snazi su praktično isti (92KS iz 3.9l zapremine a 892 ima 90KS iz 4.75L). Vidim na tractordata da je za NH "rated RPM" dat kao 2300, te mislim da je to malo mnogo.
 
Da li je ova T4 Powerstar serija ustvari farmall i steyr s serija? Nesto mi lici ovo na ove stajerove i kejsove serije.:sta:
 
Nekako mi je bilo lakse da obavestim i prodjem sud svojih bivsih kupaca nego da se javim Vama gospodo draga sa ovog foruma. Ali i to je red i mora da se uradi. Ne radim vise u IKR i ne radim vise za new holland od pre desetak dana sam poceo da radim u VAIT-u. Mnogo bi mi znacila i vasa podrska. Hvala
 
Samo da ti radiš to što voliš i znaš.Uvek je dobro imati ljude u velikim firmama poput Vait-a.Sad ćemo imati dobre informacije i odgovore vezane za Case-a:bravo:
 
Nekako mi je bilo lakse da obavestim i prodjem sud svojih bivsih kupaca nego da se javim Vama gospodo draga sa ovog foruma. Ali i to je red i mora da se uradi. Ne radim vise u IKR i ne radim vise za new holland od pre desetak dana sam poceo da radim u VAIT-u. Mnogo bi mi znacila i vasa podrska. Hvala

cuo sam jos onda kad si presao :osmeh:
 
@secondgeneration: Jel ima kakvih naznaka da će izaći nova serija (ili zamjena) Case Quantuma sa ravnim podom u kabini? Nešto sam negdi pročito da bi CNH trebao izbaciti novu seriju voćaraca (i vinogradara i standardnih iz te serije, jel) sa ravnim podom.
 
Nekako mi je bilo lakse da obavestim i prodjem sud svojih bivsih kupaca nego da se javim Vama gospodo draga sa ovog foruma. Ali i to je red i mora da se uradi. Ne radim vise u IKR i ne radim vise za new holland od pre desetak dana sam poceo da radim u VAIT-u. Mnogo bi mi znacila i vasa podrska. Hvala

Nemoj da se osecas lose zbog toga, nisi ucinio nista lose. To je normalno, promena radnog mesta (svako od nas tezi boljem) to je u prirodi coveka.
Veliki pozdrav i samo napred :ppozdrav:
 
komsija dobra ti ova tehnostrojka :bravo: ... a i plavi naravno :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Dobar mu je new holland na slici izgleda da je malo veci od fergusona a u stvari 3 puta jaci :osmeh:
 
T6080 Range Command, 155 ks
r85ver.jpg
2vskydc.jpg
 
Nazad
Vrh