Naknada za odvodnjavanje.

Baš me interesuju šta će da izmisle kako ne bi refundirali 50% za ovu godinu...ja sam isplatio ranije celokupnu sumu za 2023 g.
 

Proverite stanje, da ne plaćate bespotrebno kamatu....
 
Dobio sam obaveštenje da ću dobiti novo rešenje i šta sad ? Da im platim dug koji nije "legalan" pa da čekam da mi vrate pare ?
 
Dabog sebi lekove kupovali od kamate za godisnji harac na koji obracunavaju kvartalno kamatu kao da si zelenasima duzan.

Od prve rate do poslednje "rate" uredno racunaju kamatu sada sam proverio na "sajtu"

p.s. ali skidam kapu za lopovluk, vidi se da su diplomirane lopovcine smisljale ovo. Svaka cast. Otimaju a sve legalno, nisu krivi ni za to sto resenje stigne na kraju godine, ni sto promene tarife, ni sto racunaju i dalje kamatu i dodaju rate iako je ukinuto 50%.
 
Poslednja izmena:
Ja sam platio sva 4 kvartala, ne volim da me duže i naplaćuju zateznu kamatu bez potrebe.O višku uplaćenih sredstava ne bih trošio vreme, otac ih ima kod njih i odbijen je dva puta za povrat pa mi se čini da ćemo i mi ostali tako proći.
 
Ništa mi nije stiglo za 2023..nikakvo rešenje. Uvek sam na kraju godine plaćao sve rate i tu kamatu, nije velika bila a nešto nisam bio raspoložen da ja njih unapred finansiram.
 
Ja sam sad proverio, imao sam 28000 duga, uplatio sam im sad 10000. Jesu tu obracunali selu 2023 ili samo pola?
 
Nema u esanduce nista, ulogujes se na eupravu i onda odes na njihov sajt


i kliknes na onaj ODVOD.

Svi imamo dug samo je njihov duzi.


Skupština jeste usvojila zakon, isti je objavljen 2.11. u Sl. Glasniku, znači stupa na snagu 10.11.2023. godine.
U izvodu dugovanja:
15.11.2023 Broj xxxxxx za 12.2023 Akontativni iznos - xxxxxxx

Toliko o zakonima i postovanju istih.
 
Poslednja izmena:
Ništa mi nije stiglo za 2023..nikakvo rešenje. Uvek sam na kraju godine plaćao sve rate i tu kamatu, nije velika bila a nešto nisam bio raspoložen da ja njih unapred finansiram.
Pogledaj u E upravi, E sanduce ali u polje "E sanduče -arhiva" tamo imaš rešenje sigurno! Proveri...

p.s. ako si se registrovao na E upravi pre uvođenje consens ID-a
 
Nisam ni ja dobio rešenje aliiiiiii .Ulogujem se preko e uprave na njihov sajt, vode mi dug , dve rate iz 2023 +neku kamatu.
dobio si sigurno resenje da se smanjuje na 50% a da se ukida od sledece(slali to svima kraj novembra pocetak decembra)pogledaj arhivu e sanduceta,mozda nisi preuzeo

e sad znas da li si platio to ili ne

bitno je da platis 2 kvartala

ako si pretplatio jbg neznam dal ce da vrnu pare
 
Dobio sam rešenje tj .obaveštenje, da će mi izdati novo rešenje .Prve dve rate sam platio a druge dve nisam .Još nisam dobio rešenje koliko mi je zaduženje za 2023.
 
Ja isto imam u E-sanduče samo onu infomaciju da će stići konačno rešenje za 2023.godinu. Rešenje još nisam dobio. Letos sam (na bazi pola godine) bio nešt sitno u pretlati. Sad uđem u VV i vidim da sam dužan 1.680,06 dinara ( uključena i III rata). Pozovem VV i javi mi se neka ženska, proverim i ona kaže isto, tako da ću danas uplatiti tu III ratu i onda sam završio sa VV do daljnjeg.
 
posto si dobio obavestenje da se umanjuje 50% nikako ne moze biti treca rata,moze samo da su naknadno podigli rate(kvartale) pa se ima duga
 
Sad sam priverio na sajtu V. Vojvodine, stoji dug od 1685 din a uplatio sam sva 4 kvartala jesenas.
Šta dalje raditi, uplatiti?
.
 
Kada kliknes na strelicu za detalje imas dole Stampa upita
trebalo bi da dobijes pdf sa obracunom od 1.1.2017.

Verovatno su gospodski racunali kamatu na tvoje kasnjenje tri "rate" i to svaki mesec uredno. Za godinu dana je procenat narastao sa 15% na 16.5% za jos malo para u budzetu.

01.01.2023 (stopa: 15%, br.dana: 1, osnovica: 1,157.44) Obračun kamate 0,00 22,00 12.01.2023 (stopa: 15%, br.dana: 11, osnovica: 1,157.44) Obračun kamate 0,00 27,23 09.02.2023 (stopa: 15.25%, br.dana: 28, osnovica: 1,157.44) Obračun kamate 0,00 40,77

Platio po resenju i "jel ima jos nekih dugovanja" u trezoru 15.11.2022 ali ima 1157.44 dugovanja. I lepo se na to racuna kamata.
Ko nije ISTI DAN platio traze da im se plati barem dinar za kamatu jer 15 dana rok za placanje ne priznaju.


Mozes da probas da ostavis to sto dugujes pa da vidis hoce li ti isplatiti subvencije/gorivo/seme, mozda ne kasne slucajno sa resenjima i otpisom.
 
Nazad
Vrh