Naknada za odvodnjavanje.

Meni naknada za odvodnajvanje inače svake godine stiže rešenjem i za kuću u kojoj živim 800 din godišnje. Svi su se čudili zašto dobijam za kuću, jedino mi je logično da možda zbog toga što mi se dvorište u katastru vodi kao građevinsko zemljište.
 
Valjda je normalno da se vodi kao gradjevinsko

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Juče sam zvao VV. Rečeno mi je da su apsolutno svi zaduženi za 1 ratu 2024-te godine.... Kako sada stvari stoje umanjena rešenja za 2023-ću godinu se neće sigurno izdavati pre aprila/maja ove godine..... Čeka se da država ukrsti Katastar i eAgrar dok se to ne desi biće zaduženja i dalje (verovatno i 2 rata 2024).... Kada se ukrsti i VV dobiju sve potrebne podatke onda će se videti ko će biti oslobođen od daljeg plaćanja, a ko će i dalje plaćati...

O povraćaju više uplaćenih sredstava za sada još uvek ne može da kažu ništa..... Kada će biti dostupno za povraćaj. I koja će tačna procedura biti. ( verovatno će se dobijati potvrda od VV koliko ima pretplate, a povraćaj će se tražiti od Poreske Uprave kojoj pripadate....)
 
Juče sam zvao VV. Rečeno mi je da su apsolutno svi zaduženi za 1 ratu 2024-te godine.... Kako sada stvari stoje umanjena rešenja za 2023-ću godinu se neće sigurno izdavati pre aprila/maja ove godine..... Čeka se da država ukrsti Katastar i eAgrar dok se to ne desi biće zaduženja i dalje (verovatno i 2 rata 2024).... Kada se ukrsti i VV dobiju sve potrebne podatke onda će se videti ko će biti oslobođen od daljeg plaćanja, a ko će i dalje plaćati...

O povraćaju više uplaćenih sredstava za sada još uvek ne može da kažu ništa..... Kada će biti dostupno za povraćaj. I koja će tačna procedura biti. ( verovatno će se dobijati potvrda od VV koliko ima pretplate, a povraćaj će se tražiti od Poreske Uprave kojoj pripadate....)
Da što se tiče povrata slično su imeni napisali: Обвезницима накнаде који су у 2023. години платили више него што су обавезни, а уколико немају доспелих дуговања из претходног периода, на њихов писани захтев издаће се потврда о више уплаћеним средствима. Са том потврдом обвезник се обраћа Пореској управи према седишту/пребивалишту уплатиоца која исплаћује вишак уплаћеног новца.
 
Sad sam ulazio u VV da vidim da li sam zadužen za I kvartal 2024. godine i nema ništa. Stanje je ono iz kraja 2023. gde sam imao pretplatu 9 dinara.
 
Kamata ti je preko 40% na ceo period s tim što je dug do 2018 kada su razdvojili naknadu od poreza više ne postoji..Svake godine šalju opomene pred tužbu i to je to.
 
To je to = ne mozes da se pozivas na zastarevanje jer su "pokretali postupak" u medjuvremenu.
 
Nazad
Vrh