Naknada za odvodnjavanje.

Ne radi im i dalje servis pa sam zvao Vode Vojvodine da pitam koliki mi je dug na računu (sve prethodne godine su mi izmirene, ali za ovu nisam platio još ništa). I kažu mi cifru koja je za tri kvartala i koliko će trebati da platim za četvrti, ali to još ne znaju da li će trebati. E sad, imao sam nameru da im uplatim samo za dva kvartala (zbog dogovora sa protesta) ali sad zbog namere da uzmem neki kredit za koji je potrebno poresko uverenje da nemam duga moram platiti sve tri rate. Da li se uopšte odvodnjavanje vodi kao poreski dug?
 
Naknada za odvodnjavanje nema veze sa porezima.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nema naziv "porez" ali mislim da traže da se i ova "državna obaveza" izmiri. Neka potvrde kolege koje su ovih godina aplicirale za neku subvenciju, sigurno znaju to.
 
Nije trebalo do sada osim ako se radi o subvencijama ili kreditima od pokrajine. Ako je kredit od banke pitaj njih ali do sada nisu tražili.
 
Ne radi im i dalje servis pa sam zvao Vode Vojvodine da pitam koliki mi je dug na računu (sve prethodne godine su mi izmirene, ali za ovu nisam platio još ništa). I kažu mi cifru koja je za tri kvartala i koliko će trebati da platim za četvrti, ali to još ne znaju da li će trebati. E sad, imao sam nameru da im uplatim samo za dva kvartala (zbog dogovora sa protesta) ali sad zbog namere da uzmem neki kredit za koji je potrebno poresko uverenje da nemam duga moram platiti sve tri rate. Da li se uopšte odvodnjavanje vodi kao poreski dug?
To je uverenje da li imaš dug za pio i zdravstveno,nema veze sa odvodnjavanjem.
To banke uvek traže,čak i ako ne plaćaš pio preko poljoprivrede.
Inače zanimljivo je da kredit možeš dobiti i ako imaš dug, jednostavno ti taj dug podele i vide koliko te on opterećuje pri otplati kredita.Ali nikako da zbog tog duga budeš a priori odbijen.
 
Izgleda da je vlada ponistila sporazum o ukidanju naknade za odvodnjavanje?
Obećanje ludo radovanje.... Znaš koja je to lova, a ne rade skoro ništa ~25milona evra na godišnjem nivou... Uglavnom svi koji nisu platili treću ratu sada imaju i kamatu da plate....
Kontaktirao sam ih još pre plaćanja treće rate.... Odgovor koji su poslali je :

"Poštovani,

Tačno je da su najavljene izmene u vezi sa plaćanjem naknade za odvodnjavanje, ali zvaničnog dokumenta na osnovu kojeg bismo mogli stronirati dalje uplate, još nema. Izvesno je da će svi biti zaduženi i za treću ratu, a ukoliko i kada budu usvojene najavljene izmene zakona postupićemo u skladu sa tim i poslati nova rešenja, ukoliko tako bude odlučeno.

Ukoliko bude preplate uradiće se potvrde o povraćaju novca.

S poštovanjem,

Korisnički servis"
 
Znaju da imaju ovce za šišanje.Digli su i porez.Verovatno iz razluga što su baklave poskupile.
 
Kontaktirao sam i ja, mora da Skupstina usvoji Zakon o naknadama za koriscenje javnih dobara koji je u proceduri od avgusta. Ja sam sve uredno platio i trazicu povracaj datog nakon sto usvoje. Tj. ako usvoje. Oni su rekli da ce vracati novac nakon toga. E sad...
 
Сада ће неки да кажу "Види сад овог...", али морам да разјасним. Да ли било шта у вези ове накнаде, типа обавештења о тренутном задужењу и шта већ, треба да добијете у сандуче оног новоустановљеног "е-сандучета"? Питам јер ја ништа нисам добио тим путем, а да се тиче овог хар... овај, наканаде за одводњавање.

Да не треба случајно да се дописујем директно са надлежном институцијом да бих сазнао тренутну висину њихове глобе?
 
Meni su slali resenja uglavnom novembra ili decembra, pa dok stigne to bude sledece god. I omah zaracunaju kamatu za celu proslu god. Tako da im se ne isplati da pozure.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Sad sam preko interneta gledao stanje računa naknade za odvodnjavanje, stoji mi -35 din za glavni saldo. Šta znači minus, da sam dužan ili sam platio više. I gde mogu da vidim rešenje za ovu godinu, tj. kako da znam koliko još treba da uplatim, uplatio sam tri rate po rešenju za prošlu godinu.
 
Nazad
Vrh